3212117
Přihlášení

Slavičín

oficiální stránky města

Nabídka filmů na SOBOTU 13. SRPNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - O SLAVNOSTI A HOSTECH

O slavnosti a hostech 4
Podobenství Československo, 1966, 68 min Režie:Jan Němec Hudba:Karel Mareš Hrají:Ivan Vyskočil, Jan Klusák, Jiří Němec, Pavel Bošek, Karel Mareš, Evald Schorm, Jana Prachařová, Zdena Salivarová - Škvorecká, Helena Pejšková, Miloň Novotný, Dana Němcová, Antonín Pražák, Josef Podaný, Otakar Bohata, Josef Hrbek, Jaromír Komínek, Jiří Kovařík, Adolf Široký, Vladimír Tvrz, Vincenc Vávra, Václav Vodák, Josef Elis, Herbert Koza, Oldřich Lepšík, Zdeněk Mošnička, Alois Mottl, Stanislav Partl, Ctibor Sobotka, Jan Svoboda, Pavel Šilhánek, Pavel Jaderník, Marie Jančová, Herbert Kisza, Jana Mašíková, Vilém Nademlejnský, Jana Nováková, Emanuel Pejška, Irena Pejšková, Jiří Reichl, Karel Volf, František A. Dvořák, Antonín Kolářský, Václav Rath, V. Maršálek, Jitka Bodláková, Michal Bošek, Jakub Gregor, Zdena Horová, Jiřina Jandová, Marie Karezová, Otta Kutil, Marie Simínová, Marie Smejkalová, Božena Soukupová, Helena Šindelářová, Josef Škvorecký, Naďa Tronerová, Marta Tvrzová, Marie Vávrová, Helena Vyskočilová, Zuzana Vyskočilová, H. Ťukalová Ivan Vyskočil, Jan Klusák, Jiří Němec, Pavel Bošek, Karel Mareš, Evald Schorm, Jana Prachařová, Zdena Salivarová - Škvorecká, Helena Pejšková, Miloň Novotný, Dana Němcová, Antonín Pražák, Josef Podaný, Otakar Bohata, Josef Hrbek, Jaromír Komínek, Jiří Kovařík,

O SLAVNOSTI A HOSTECH

O slavnosti a hostech 1 

 Film, ve kterém tehdejší prezident Novotný našel urážku svého majestátu, má neobyčejnou formu jakoby autentického záznamu jedné společenské události. Skupina sedmi lidí je pozvaná na oslavu, usřádanou blíže neurčenou významnou osobou. Cestou lesem je přepadne "fízlovské" komando, kterému velí směšná figurka drze infantilního a zákeřného Rudolfa. Přítomní překvapivě přijímají ponižující pozici a později se servilní zdvořilostí přijímají oznámení, že to všechno byl jen žert. Hostitel, který je s Rudolfem těsně spojený, zahájí slavnost v "zámeckém stylu" na břehu jezera, náladu mu však pokazí "útěk jednoho z hostí". Hostitel to chápe jako osobní urážku. Všichni hosté se spolu s loveckým psem vydávají za utečencem, jenž porušil společenská pravidla, a tím i strukturu vzájemné kolaborace, viny a lhostejnosti. S postavami (pokrytecký snaživec jako jejich pozdější samozvaný mluvčí, unavená hospodyňka, soustředěná na povrch věcí, její zaťatý manžel, který se později útěkem distancuje, dvojice svrchovaně prázdných veselých děvčat...) seznamuje diváky úvodní scéna pikniku na louce - "hosté" se chovají bez vzájemných vazeb, každý hovoří a prožívá vlastní monolog a vnímá jen sebe. Účastníci slavnosti dostanou role jak z morálněspolečenského pamfletu: "vladař", "aktivista", "racionalista", "přitakávač", "demokrat", "jediný, který nesouhlasí". Vladař hovoří tónem, v němž se žoviálnost Velkého dobrodince mísí s panovačností obávané autority. Film vyniká prostotou stylu a poetiky, kafkovskou absurdností, abstrakcí a generalizací (Němcova tvorba je osobitou syntézou třech sugescí - surrealismu, Kafky a Dostojevského). Z jednotlivých motivů jsou podstatné především dva: pomyslně ohraničené území, z něhož se nedá vystoupit, aby se nepřekročila "čára" a hromadné přemisťování hostí u stolů po zjištění, že nikdo nesedí na "svém" místě.

Slavné tragikomické podobenství Jana Němce, výrazově minimalistické a obsazené několika postavami, pojednává o různě maskovaných mocenských mechanismech, často demagogických a lákavých, ať již se žoviálním úsměškem ponižují lidskou důstojnost nebo ničí každého, kdo se odmítne přizpůsobit. Ještě zajímavější jsou však postřehy o chování lidí vystavených zátěžové situaci, třeba o tom, že na odiv vystavované protesty bývají pouhou pózou. Výsledné zjištění je překvapivé: pokud nesouhlasíme, je zbytečné cokoli říkat. Stačí se zdvihnout a odejít.

www.csfd.cz

oooo O oooo

„Přes zeď se u nás nesmí a od dveří jsme ztratili klíč,“ říká jedna z postav filmu O slavnosti a hostech poté, co byl na lesní mýtinu přinesen psací stůl, nakreslen kruh, dvěma kameny naznačeny dveře a postavě, která se neprovinila ničím jiným než žoviálními řečmi, znemožněn odchod. Stejně živě a nemilosrdně jako tato pasáž ukazuje metody tajné policie totalitních režimů, alegorizuje celá zahradní slavnost šibeničně malý a nejistý prostor, vymezený režimem pro lidi a jejich snahu na něm manévrovat. Je tu Hostitel (spisovatel Ivan Vyskočil), fašista Rudolf (skladatel Jan Klusák), pochlebník Josef (psycholog Jiří Němec) nebo postava nazvaná Manžel (režisér Evald Schorm), který jako jediný ze slavnosti uteče a způsobí tak patřičný rozruch. „Nijak nepřekvapuje, že se O slavnosti a hostech ukázal jako nejkontroverznější film české nové vlny. I kdyby hostitel náhodně nepřipomínal Lenina, byly politické implikace snímku natolik zjevné, že je nemožné, aby význam alegorie Čechům nedošel,“ píše filmový teoretik Peter Hames. Dialogy filmu, napsané múzou tehdejšího českého filmu Ester Krumbachovou, jsou útžkovité a absurdní, podle autorky se v nich neskrývají jinotaje, mají vytvářet dojem jako když uprostřed konverzace vstoupíte do ambiciózní společnosti a nemáte tušení o co jde. I proto film vyvolává dojem, který popsal Josef Škvorecký takto: „…lidé neustále mluví a mluví – a přece výsledným dojmem je podivná hluchota, děsivá lhostejnost, zvláštní odcizení.“ Film skončil krátce po svém dokončení v trezoru a uveden byl až v roce 1968, hraje v něm mnoho postav tehdejší pražské inteligence včetně Škvoreckého a jeho ženy Zdeny.

Táňa Zabloudilová

oooo O oooo

Únava jako zdroj revolty aneb Naděje kontra -ismy

K experimentu v českém filmu šedesátých let, s nečekaným přesahem k Pyrenejím dneška

Bruno Solařík

1

Intenzitu tvůrčího poselství lze měřit působností jeho symbolů. Ty mohou být pečlivě vygenerovány a jindy zase jako by náhle spadly se střechy. Bylo by možné určit, které z nich jsou pronikavější ve své odvěké snaze o vystižení osudu a volby člověka? Bylo by to možné bez toho, abychom od počátku předpojatě stranili jednomu proti druhému?

Exkurs do šedesátých let, ke kterému se zde v této záležitosti uchyluji, není ani tak výrazem rezignace na současnost, jako spíš mým zvykem posuzovat věci zpočátku raději z odstupu, tedy z rozhledny.

Jako dva protipóly působí v rámci „nové vlny“ režiséři Miloš Forman a Jan Němec. Ke srovnání lze použít jejich filmy Černý Petr a O slavnosti a hostech. Oba filmy představují svébytný experiment, ale k hledání originálního výrazu přistupují odlišným, ba protichůdným způsobem.

Forman experimentuje s až extrémní autenticitou: jeho film Černý Petr, natočený roku 1963, se záměrně snaží působit téměř jako hraný dokument. Především je tedy zaměřen proti umělecké stylizaci reality. Dokonce se v zájmu této snahy vzdává – dosud pro film nezbytné – funkce profesionálních herců: například jednu z hlavních postav (Petrova otce) ztvárňuje Jan Vostrčil, který nebyl hercem, nýbrž kapelníkem kolínské dechovky, a ve filmu navíc hraje právě kapelníka dechovky. Kromě dalších neherců (Petrova matka, prodavačky atd.) hraje ve filmu hlavní roli Ladislav Jakim, vybraný v konkursu (těsně před natáčením Černého Petra se ostatně objevil právě v předchozím Formanově snímku Konkurs), a Vladimír Pucholt, který sice herectví studoval, ale studium tehdy ještě nedokončil.

Dialogy neherců jsou pak vedeny záměrně coby improvizace, bez přesného scénáře, bez závazných promluv. Dojem autenticity se tím posiluje až k pocitu, jako by hovory byly nahrány skrytým mikrofonem. Právě o tuto bezprostřednost Formanovi šlo.

Oproti tomu Jan Němec se ve snímku O slavnosti a hostech z roku 1966 záměrně uchyluje k experimentu se stylizovaností, tedy právě s tím, co je v umění klasické: s apriorní alegorizací, symbolizací reality do podobenství. Významnou roli zde sice ztvárňuje opět neherec, konkrétně hudební skladatel Jan Klusák, hraje však podle scénáře a v přísné režijní stylizaci. (Dále se ve snímku – v roli herců vedlejších postav – objevují neherci, konkrétně scénáristé a spisovatelé Evald Schorm, Zdena Salivarová-Škvorecká a Josef Škvorecký, jejich přítomnost je však režijní schválností, směřující k poučenému intelektuálnímu publiku, nikoli k navození či využití ovzduší „neherecké“ autenticity. Scénář vytvořil Němec spolu s filmařkou, scénografkou a kostymérkou Ester Krumbachovou, která se rovněž snažila ozvláštnit kostýmy postav tak, aby nepůsobily zcela reálně – aby tedy na nich byla patrná právě stylizace reality, a tím aby se podpořila apriorně symbolická povaha poselství filmu.

2

O co vlastně v obou filmech jde?

Černý Petr je snímek o mladíkovi, který jde do učení jako prodavač v obchodě s potravinami. Po přijetí se dozvídá, že jeho úkolem je hlídat zákazníky a chytat případné zloděje: „Jsou ještě mezi náma chmatáci,“ omlouvá Petrův otec skutečnost, že i po smetení kapitálu je nutno policajtovat zákazníky zrovna tak jako v kapitalistickém byznysu. – Základním tématem filmu je pak permanentní neporozumění jak mezi mládeží a dospělými, tak i mezi jednotlivými mladými lidmi.

Film O slavnosti a hostech sleduje návštěvu několika osob na V.I.P. oslavě (řečeno dnešním žargonem), které však začnou být už cestou bezdůvodně terorizovány jakýmsi „fízlovským“ komandem pod velením směšné figurky drze infantilního a zákeřného Rudolfa (Jan Klusák). I když se „komando“ uchyluje vyloženě k ponižování jejich lidské důstojnosti, návštěvníci proti tomu dohromady nic neučiní. Když pak konečně přijdou na oslavu, pokorně akceptují bohorovné vysvětlení hostitele (Ivan Vyskočil), že šlo jen o žert. – Hostitel se chová jako renesanční vladař se vším všudy: v jeho chování se střídá tvář neškodného dobrodince s tváří panovačné autority, z níž jde strach téměř genocidní.

3

Syžety obou filmů jsou si tedy vlastně podobné: Forman představuje krátký výsek z všedního života typického dobového teenagera a Němec ztvárňuje jakousi zahradní či lesoparkovou oslavu. Ani jeden námět se v prvním plánu nesnaží zpracovat žádné „veliké“, nadčasové téma.

Přesto nakonec oba filmy nadčasově působí:

Formanova psychologická studie generačního neporozumění je sice zasazena do přesně daného, neopakovatelného dobového prostředí začátku šedesátých let, ale i když je tato přísně nepřenosná dobovost ještě posílena a stvrzena zmíněnou „dokumentárností“, dají se vzorce chování protagonistů bez větších potíží přenést do jakékoli jiné doby i do jiného prostředí.

Němec se rovněž soustřeďuje na marginální oslavu, ale okolnosti, které událost doprovázejí, přímo směřují k nadčasovému podobenství o lidské povaze, jak se formuje, či přesněji jak se deformuje tváří v tvář jakékoli vládnoucí moci.

4

Zde stojí za povšimnutí, že dokonce i tematicky se však nakonec jedná vlastně o totéž. Na první pohled to tak nevypadá: vždyť u Formana jde o „malé téma“, tedy o prostý generační spor, zatímco u Němce o „velké téma“, tady o otázku moci.

Jenže při hlubším pohledu je zřejmé, že i Formanův generační spor je de facto založen na otázce moci: moci dospělých nad dorůstajícími dětmi. Neschopnost dospělých proniknout ke své „mládeži“ je dána především faktem přehrady tvořené tím, že dospělí rozhodují často nesmyslně. NESMYSLNĚ. A ty „děti“, které je musí poslouchat, vědí (!), že je jim souzeno plnit nesmysly, ale nemohou to dát najevo v obavě z trestu. Kupříkladu na Petrův zmatený dotaz, co má dělat, když zákazník, který už odešel, v obchodě asi něco ukradl, mu dospělá prodavačka nesmyslně odpoví „Tak běž za ním,“ a když Petr svým komickým běháním za údajným zlodějem pochopitelně nic nepořídí, oboří se na něj další dospělá autorita – jeho otec; ten mu zas nesmyslně vyčítá, že podezřelého muže (kdesi daleko od obchodu a zcela bez důkazů) nenechal „zjistit“, tedy úředně legitimovat. – A právě skutečnost, že moc autority brání ovládanému v kritice daných rozhodnutí, přestože ovládaný jejich nesmyslnost chápe (a to dokonce líp než jejich původce), právě to plodí onen nekonečný koloběh neporozumění, který vede k tomu, že mladí, používající na sebe navzájem vzorce chování dospělých, si pak přirozeně nerozumějí ani mezi sebou (a později nebudou rozumět svým dětem, což ovšem film už pochopitelně nereflektuje).

Jedná se tedy o neporozumění, pod nímž se odhaluje otázka moci.

A stejně tak je tomu u Němce, byť v obráceném pořadí: Němcův snímek sice pojednává primárně o moci, ale základem celého podobenství je přesto rovněž problém neporozumění: osoby pozvané na slavnost spolu od počátku fakticky nekomunikují, nýbrž „spolu“ už při úvodním pikniku na louce vedou jen jakési paralelní monology. Každý si mele svoje a pěstuje si svou osobní iluzi důstojnosti, k níž nikoho dalšího pro jistotu nepřipouští. – V důsledku pak ovšem nejsou protagonisté snímku naprosto schopni sebemenšího projevu odporu vůči zjevné represi, i když je jim zřejmé, že jsou bezdůvodně ponižováni a že by se ohradit měli. Že tak neučiní, působí ve snímku absurdně, ale ve skutečnosti je důvod zřejmý a zcela logický: neohradí se prostě proto, že nepředstavují sdílenou společenskou celistvost založenou na skutečném vzájemném respektu, nýbrž jen množinu navzájem se nechápajících individualit, sjednocených jen a jen strachem z moci. Z moci sice směšné a absurdní, ale dostatečně nebezpečné.

Příznačným momentem ve vyznění obou filmů je, že jediný akt vzdoru v Němcově filmu zajišťuje jedinec, který uteče, a koneckonců i ve Formanově snímku utíká z bezvýchodnosti onoho koloběhu neporozumění sám režisér: uprostřed jednoho z nekonečných kapelníkových monologů prostě film usekne a ukončí.

5

Přesto jsou oba filmy rozdílné: rozdíl je právě v tom, že podobenství Formanovo působí až nezáměrně, a koneckonců lze předpokládat, že také nezáměrně vzniklo: vyplynulo prostě z faktu, že téma generačního sporu je silné samo o sobě, takže „alegorie“ mocensky daného neporozumění zde vzniká přímo bezděky.

Zato u Němce je všechno předem promyšleno a důsledně vedeno k určenému cíli, tedy k záměrné alegorizaci „nevinné“ slavnosti do odvěkého koloběhu hierarchizace společnosti.

6

Není účelem tohoto textu hodnotit, který z obou experimentů je „lepší“ nebo „zdařilejší“ z hlediska zvoleného přístupu k experimentu: symbolizace ozvláštněná realitou je přece v umění stejně podnětná jako její opak, tedy realita vedoucí k symbolizaci.

Experiment je v obou případech rovnocenný: v prvním případě se „přehání“ dokumentárnost a ve druhém se „přehání“ stylizace. Oba projekty jsou tedy především extremizací dvou protichůdných a navzájem se doplňujících přístupů k uměleckému ztvárnění reality.

7

Při pohledu z hlediska nikoli formového, nýbrž sémantického by snad bylo přece jen možné propůjčit pomyslnou palmu vítězství jednomu z obou srovnávaných děl. Konkrétně Černému Petrovi.

A to z jediného důvodu:

Němcův experiment, vedoucí ke konstatování sociální bezvýchodnosti, trpí v důsledku určitou nepřirozenou sešněrovaností, typickou pro každý apriorní, předem daný projekt. Ne proto, že zde vévodí symboly, ale proto, že to chtějí být symboly. Formanův snímek sice rovněž končí v konstatování sociální bezvýchodnosti, ale stejně jako v každém díle, které uměle neočesává děj do předem zamýšleného poselství, nýbrž nechá „chaos vřít“, i v Černém Petrovi se dá nakonec najít i pádnější reakce na nesmyslnost ovládání, než je pouhý útěk (ať už ze slavnosti nebo z filmu).

Tuto reakci lze najít v Petrově replice na otcovu snahu provést teenagera úskalím puberty. Otec mu se zjevnými rozpaky předává knihu o sexuálním zrání mladého muže a povzbuzuje ho slovy „Můžeš to číst.“ Petr, který už má pro tento večer všeho dost, nečekaně odpovídá: „To sem čet. Dobrou noc.“ A jde spát.

Mohl se pravda trochu „angažovat“ (poděkovat a předstírat, že knihu vidí poprvé), aby pak měl pokoj. Dozajista by to nedělal poprvé ani naposledy.

Jenže on se tentokrát angažovat odmítl, a to právě proto, aby už měl pokoj. Chtěl ho ale mít hned: pohár trpělivosti protentokrát přetekl.

Toto nečekané porušení pravidel hry na dobrotivého vládce a vděčného poddaného ovšem nečekaně způsobí naprostý zmatek v „táboře moci“: otec nechá Petra, jenž se takto vymkl z kloubů, beze slova odejít.

Ve zjevné snaze podvědomě zamluvit mocenské faux pas vzápětí hlava rodiny bezdůvodně zaútočí na přítomnou manželku: „Co děláš, mámo?“, zeptá se, jen aby něco řekl. Aby se slyšel vládnout.

A na formalizovanou otázku se mu překvapivě dostane funkcionální odpovědi, v níž jeho žena, tedy vzhledem k patriarchálním okolnostem vlastně další ovládaná osoba, bezděky nastaví zrcadlo bezmoci mocných: „Krájím nudle.“

Tato odpověď, koneckonců vynucená nesmyslnou otázkou, činí z všemocného vladaře nevědomé děcko.

Celá komická scéna byla, jak jsme viděli, vyprovokovaná nikoli tím, že by se ovládaný Petr vzepřel vladaři-otci z nějakých ideových či dokonce ideologických důvodů. Nikoli, on se vzepřel prostě proto, že už byl tím řetězem nesmyslných kázání unaven. Jen proto už se mu nechtělo, nebo prostě už fyzicky nemohl hrát dál falešnou hru a pokrytecky vládci poděkovat za zpozdilou dobrotivost, aby se jí pak, jako obvykle, po straně vysmál. Pro dnešek už ne. Chtělo se mu spát. A jen proto se odvážil vzepřít narovinu, tedy servat svou šaškovskou i otcovu vladařskou masku. „To jsem čet.“ Únava jako zdroj revolty.

Toto zcela originální pojetí vzpoury by se těžko mohlo objevit v předem připravené a do všech detailů promyšlené alegorii: koho by to napadlo?

Právě proto pak Formanův „dokument“ vyznívá radikálně odlišně než Němcovo podobenství.

U Němce zjišťujeme – coby filozofický výsledek filmu – jen a jen důslednou existencialistickou bezvýchodnost tváří v tvář nezničitelné moci.

U Formana sledujeme, jak se nezničitelná moc dokáže nachytat na vlastní absurditu.

A to už není beznadějný existencialismus (s důrazem na ideologickou příponu –ismus), to je naopak výraz velmi podnětné (protože bezděky z empirie čerpané) existenciální naděje.

Dodatek stoprocentně aktuální

Několik týdnů po napsání této poznámky, v květnu 2011, propuklo bez ohlášení Madridské jaro.

Ve Španělsku a dalších zemích, ušetřených trapné zkušenosti s reálným bolševismem, běhají už šedesát let tisíce anarchistů, trockistů, stalinistů, maoistů, leninistů a dalších istů: podle jejich trajektorií už by se mohly rýsovat linky trolejbusových tratí. Současný Madridský máj však byl – bez ohledu na tyto pravověrné ismy – vyvolán nikoli ideologiemi (i když jimi bude brzy pohlcen), nýbrž prostým přetečením poháru únavy z nesmyslnosti a bezvýchodnosti mocenské manipulace: „To jsme četli. Dobrou noc.“

Miliony Černých Petrů – všichni proti větru.

O slavnosti a hostech

O slavnosti a hostech 1

O slavnosti a hostech 1

 
O slavnosti a hostech 2

O slavnosti a hostech 2

 
O slavnosti a hostech 3

O slavnosti a hostech 3

 
O slavnosti a hostech 4

O slavnosti a hostech 4

 
 
6.8.2011 12:05:39 | přečteno 1113x | kino

Sobotní - Film a škola

HVĚZDY SVĚTOVÉHO FILMU VE SLAVIČÍNĚ KVĚTEN S PAULEM NEWMANEM SOBOTA 25. - NADACE JANA PIVEČKY (PIVEČKOVA VILA) - 20 HODIN - KVĚTEN S PAULEM NEWMANEM 2 SOBOTA 25. - PIVEČKOVA VILA - 20 HODIN - ŽIVOT A DOBA SOUDCE ROY BEANA SOBOTA 25. - PIVEČKOVA VILA - 20 HODIN - HARRY A SYN SOBOTA 11. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - KVĚTEN S PAULEM NEWMANEM 1 SOBOTA 11. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE SOBOTA 11. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - NĚKDO TAM NAHOŘE MĚ MÁ RÁD DUBEN S MARILYN MONROE SOBOTA 27. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - DUBEN S MARILYN MONROE 2 SOBOTA 27. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - MUSTANGOVÉ SOBOTA 13. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - PÁNI MAJÍ RADŠI BLONDÝNKY SOBOTA 13. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - DUBEN S MARILYN MONROE 1 SOBOTA 27. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - POJĎ, BUDEME SE MILOVAT SOBOTA 13. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - SLAMĚNÝ VDOVEC HVĚZDA FILMŮ PÁNI MAJÍ RADŠI BLONDÝNKY a SLAMĚNÝ VDOVEC - MARILYN MONROE BŘEZEN 2013 - FILMOVÉ TOULKY LATINSKOU AMERIKOU - ARGENTINA Nabídka filmů na sobotu 30. BŘEZNA 2013 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ARGENTINSKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na sobotu 30. BŘEZNA 2013 - 20,00 - LA LEÓN Nabídka filmů na sobotu 30. BŘEZNA 2013 - 20,00 - PSÍ ŽIVOT TVŮRCE FILMU - LA LEÓN - SANTIAGO OTHEGUY TVŮRCE FILMU - PSÍ ŽIVOT - CARLOS SORIN Nabídka filmů na sobotu 16. BŘEZNA 2013 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ARGENTINSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na sobotu 16. BŘEZNA 2013 - 20,00 - POLIBEK PAVOUČÍ ŽENY Nabídka filmů na sobotu 16. BŘEZNA 2013 - 20,00 - VZPOURA VE VĚZNICI CARANDIRU TVŮRCE FILMŮ - POLIBEK PAVOUČÍ ŽENY a VZPOURA VE VĚZNICI CARANDIRU - HECTOR BABENCO Nabídka filmů na sobotu 2. BŘEZNA 2013 - KNIHOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ARGENTINSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na sobotu 2. BŘEZNA 2013 - 20,00 - DEVĚT KRÁLOVEN Nabídka filmů na sobotu 2. BŘEZNA 2013 - 20,00 - TAJEMSTVÍ JEJICH OČÍ TVŮRCE FILMU - DEVĚT KRÁLOVEN - FABIÁN BIELINSKY TVŮRCE FILMU - TAJEMSTVÍ JEJICH OČÍ - JUAN JOSÉ CAMPANELLA LISTOPAD - PROSINEC 2012 - FILMOVÉ TOULKY LATINSKOU AMERIKOU LEDEN - ÚNOR 2013 - FILMOVÉ TOULKY BRAZILIÍ - MĚSTSKÁ KNIHOVNA Nabídka filmů na sobotu 16. ÚNORA 2013 - KNIHOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRAZILSKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na sobotu 16. ÚNORA 2013 - 20,00 - ANDĚLÉ SLUNCE Nabídka filmů na sobotu 16. ÚNORA 2013 - 20,00 - NÁŠ DOMOV TVŮRCE FILMU - ANDĚLÉ SLUNCE - RUDI LAGEMANN TVŮRCE FILMU - NÁŠ DOMOV - WAGNER DE ASSIS Nabídka filmů na sobotu 26. LEDNA 2013 - KNIHOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRAZILSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na sobotu 26. LEDNA 2012 - 20,00 - ČERNÝ ORFEUS Nabídka filmů na sobotu 26. LEDNA 2012 - 20,00 - BŮH A ĎÁBEL V ZEMI SLUNCE TVŮRCE FILMU - ČERNÝ ORFEUS - MARCEL CAMUS TVŮRCE FILMU - BŮH A ĎÁBEL V ZEMI SLUNCE - GLAUBER ROCHA Nabídka filmů na sobotu 12. LEDNA 2013 - KNIHOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRAZILSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na sobotu 12. LEDNA 2012 - 20,00 - MĚSTO BOHŮ Nabídka filmů na sobotu 12. LEDNA 2013 - 20,00 - V ŽÁRU SLUNCE TVŮRCE FILMŮ - MĚSTO BOHŮ - FERNANDO MEIRELLES TVŮRCE FILMU - V ŽÁRU SLUNCE - WALTER SALLES LISTOPAD- PROSINEC 2012 - FILMOVÉ TOULKY MEXIKEM Nabídka filmů na sobotu 15. PROSINCE 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z MEXICKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na sobotu 15. PROSINCE 2012 - 20,00 - ANDĚL ZKÁZY Nabídka filmů na sobotu 15. PROSINCE 2012 - 20,00 - ZAPOMENUTÍ TVŮRCE FILMŮ - ANDĚL ZKÁZY a ZAPOMENUTÍ - LUIS BUŇUEL Nabídka filmů na sobotu 1. PROSINCE 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z MEXICKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na sobotu 1. PROSINCE 2012 - 20,00 - FAUNŮV LABYRINT Nabídka filmů na sobotu 1. PROSINCE 2012 - 20,00 - SVATÁ HORA TVŮRCE FILMU - FAUNŮV LABYRINT -GUILLERMO DEL TORO TVŮRCE FILMU - SVATÁ HORA - ALEJANDRO JODOROWSKY Nabídka filmů na sobotu 3. LISTOPADU 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z MEXICKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na sobotu 3. LISTOPADU 2012 - 20,00 - AMORES PERROS - LÁSKA JE KURVA Nabídka filmů na sobotu 3. LISTOPADU 2012 - 20,00 - MEXICKÁ JÍZDA TVŮRCE FILMU - AMORES PERROS - ALEJANDRO GONZÁLEZ INÁRRITU TVŮRCE FILMU - MEXICKÁ JÍZDA - ALFONSO CUARÓN ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2012 - FILMOVÉ TOULKY KANADOU Nabídka filmů na sobotu 20. ŘÍJNA 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KANADSKÉHO FILMU 4 Nabídka filmů na sobotu 20. ŘÍJNA 2012 - 20,00 - KRAJINA PŘÍLIVU Nabídka filmů na sobotu 20. ŘÍJNA 2012 - 20,00 - GREENDALE TVŮRCE FILMU - KRAJINA PŘÍLIVU - TERRY GIILLIAM TVŮRCE FILMU - GREENDALE - NEIL YOUNG Nabídka filmů na sobotu 6. ŘÍJNA 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KANADSKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na sobotu 6. ŘÍJNA 2012 - 20,00 - KOSTKA Nabídka filmů na sobotu 6. ŘÍJNA 2012 - 20,00 - JOHNNY MNEMONIC TVŮRCE FILMU - KOSTKA - VINCENZO NATALI TVŮRCE FILMU JOHNNY MNEMONIC - ROBERT LONGO Nabídka filmů na sobotu 22. ZÁŘÍ 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KANADSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 22. ZÁŘÍ 2012 - 20,00 - INVAZE BARBARŮ Nabídka filmů na SOBOTU 22. ZÁŘÍ 2012 - 20,00 - HEAVY METAL TVŮRCE FILMU *INVAZE BARBARŮ* - DENYS ARCAND TVŮRCE FILMU *HEAVY METAL* - GERALD POTTERTON Nabídka filmů na sobotu 8. ZÁŘÍ 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KANADSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 8. ZÁŘÍ 2012 - 20,00 - DALEKO OD NÍ Nabídka filmů na SOBOTU 8. ZÁŘÍ 2012 - 20,00 - POKREVNÍ BRATŘI ČERVENEC - SRPEN 2012 - FILMOVÉ TOULKY AUSTRÁLIÍ A OCEÁNIÍ Nabídka filmů na sobotu 25. SRPNA 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z NOVOZÉLANDSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 25. SRPNA 2012 - 20,00 - PÁN VELRYB Nabídka filmů na SOBOTU 25. SRPNA 2012 - 20,00 - ROZSTŘEL TVŮRCE FILMU *PÁN VELRYB* - NIKI CARO Nabídka filmů na sobotu 11. SRPNA 2012 - SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z NOVOZÉLANDSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 11. SRPNA 2012 - 20,00 - PIANO Nabídka filmů na SOBOTU 11. SRPNA 2012 - 20,00 - DÉŠŤ TVŮRCE FILMU *PIANO* - JANE CAMPION TVŮRCE FILMU *DÉŠŤ* - CHRISTINE JEFFS Nabídka filmů na sobotu 28. ČERVENCE 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z AUSTRALSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 28. ČERVENCE 2012 - 20,00 - GALLIPOLI Nabídka filmů na SOBOTU 28. ČERVENCE 2012 - 20,00 - MOULEN ROUGE TVŮRCE FILMU *GALLIPOLI* - PETER WEIR TVŮRCE FILMU *MOULEN ROUGE* - BAZ LUHRMANN Nabídka filmů na sobotu 14. ČERVENCE 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z AUSTRALSKÉHO FILMU Nabídka filmů na SOBOTU 14. ČERVENCE 2012 - 20,00 - MARY A MAX Nabídka filmů na SOBOTU 14. ČERVENCE 2012 - 20,00 - ŠŤASTNÉ MÍLE TVŮRCE FILMU *MARY A MAX* - ADAM ELLIOT TVŮRCE FILMU *ŠŤASTNÉ MÍLE* - MICHAEL JAMES ROWLAND KVĚTEN - ČERVEN 2012 - FILMOVÉ TOULKY ASIÍ - ČÍNA Nabídka filmů na sobotu 23. ČERVNA 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ČÍNSKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na SOBOTU 23. ČERVNA 2012 - 20,00 - STVOŘENI PRO LÁSKU Nabídka filmů na SOBOTU 23. ČERVNA 2012 - 20,00 - TOUHA, OPATRNOST TVŮRCE FILMU *STVOŘENI PRO LÁSKU* - KAR-WAI WONG TVŮRCE FILMU *TOUHA, OPATRNOST* - ANG LEE Nabídka filmů na sobotu 9. ČERVNA 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ČÍNSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 9. ČERVNA 2012 - 20,00 - NIKDO NESMÍ CHYBĚT Nabídka filmů na SOBOTU 9. ČERVNA 2012 - 20,00 - SBOHEM, MÁ KONKUBÍNO TVŮRCE FILMU SBOHEM, MÁ KONKUBÍNO - CHEN KAIGE HVĚZDA ČÍNSKÉHO FILMU V HLAVNÍ ROLI FILMU SBOHEM, MÁ KONKUBÍNO - LI GONG Nabídka filmů na sobotu 19. května 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ČÍNSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 19. KVĚTNA 2012 - 20,00 - VYVĚSTE ČERVENÉ LAMPIONY Nabídka filmů na SOBOTU 19. KVĚTNA 2012 - 20,00 - KLAN LÉTAJÍCÍCH DÝK TVŮRCE OBOU FILMŮ - YIMOU ZHANG BŘEZEN - DUBEN 2012 - FILMOVÉ TOULKY ASIÍ - JIŽNÍ KOREA Nabídka filmů na sobotu 28. dubna 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KOREJSKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na SOBOTU 28. DUBNA 2012 - 20,00 - PEČEŤ VRAHA Nabídka filmů na SOBOTU 28. DUBNA 2012 - 20,00 - TOKIO! TVŮRCE OBOU FILMŮ - JOON-HO BONG Nabídka filmů na sobotu 14. dubna 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KOREJSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 14. DUBNA 2012 - 20,00 - OLD BOY Nabídka filmů na SOBOTU 14. DUBNA 2012 - 20,00 - NEBOHÁ PANÍ POMSTA TVŮRCE OBOU FILMŮ - PARK CHAN-WOOK Nabídka filmů na sobotu 17. března 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z KOREJSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 17. BŘEZNA 2012 - 20,00 - 3 - IRON Nabídka filmů na SOBOTU 17. BŘEZNA 2012 - 20,00 - JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA ... A ZASE JARO TVŮRCE OBOU FILMŮ - KIM KI-DUK LISTOPAD 2011 - ÚNOR 2012 - FILMOVÉ TOULKY ASIÍ - JAPONSKO Nabídka filmů na sobotu 4. února 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z JAPONSKÉHO FILMU 5 Nabídka filmů na SOBOTU 4. ÚNORA 2012 - 20,00 - HROB SVĚTLUŠEK Nabídka filmů na SOBOTU 4. ÚNORA 2012 - 20,00 - CESTA DO FANTAZIE TVŮRCE FILMU HROB SVĚTLUŠEK - Isao Takahata TVŮRCE FILMU CESTA DO FANTAZIE - Hayao Miyazaki Nabídka filmů na sobotu 14. ledna 2012 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z JAPONSKÉHO FILMU 4 Nabídka filmů na SOBOTU 14. LEDNA 2012 - 20,00 - HARAKIRI Nabídka filmů na SOBOTU 14. LEDNA 2012 - 20,00 - SOKOLOVNA - PÍSEČNÁ ŽENA TVŮRCE FILMU HARAKIRI - MASAKI KOBAYASHI TVŮRCE FILMU PÍSEČNÁ ŽENA - HIROSHI TESHIGAHARA Nabídka filmů na sobotu 17. prosince 2011 RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z JAPONSKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na SOBOTU 17. PROSINCE 2011 - 20,00 - RCK (PRABOS) - PŘÍBĚH Z TOKIA Nabídka filmů na SOBOTU 17. PROSINCE 2011 - 20,00 - RCK (PRABOS) - BALADA O NARAJAMĚ TVŮRCE FILMU PŘÍBĚH Z TOKIA - JASUDŽIRO OZU TVŮRCE FILMU - BALADA O NARAJAMĚ - SHÔHEI IMAMURA Nabídka filmů na sobotu 3. prosince 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z JAPONSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 3. PROSINCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - RAŠOMON Nabídka filmů na SOBOTU 3. PROSINCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - TŘI ZLOČINCI VE SKRYTÉ PEVNOSTI Nabídka filmů na sobotu 19. listopadu 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z JAPONSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 19. LISTOPADU 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - SNY AKIRY KUROSAWY Nabídka filmů na SOBOTU 19. LISTOPADU 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - NEBE A PEKLO TVŮRCE FILMŮ SNY AKIRY KUROSAWY a NEBE A PEKLO - AKIRA KUROSAWA ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - VELKÁ BRITÁNIE Nabídka filmů na SOBOTU 29. ŘÍJNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRITSKÉHO FILMU - 4 Nabídka filmů na SOBOTU 29. ŘÍJNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - GARDEROBIÉR Nabídka filmů na SOBOTU 29. ŘÍJNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - ZÁSAH V PRAVOU CHVÍLI TVŮRCE FILMU GARDEROBIÉR - PETER YATES TVŮRCE FILMU ZÁSAH V PRAVOU CHVÍLI - ROBERT ASHER HVĚZDA FIMU GARDEROBIÉR - ALBERT FINNEY HVĚZDA FIMU ZÁSAH V PRAVOU CHVÍLI - NORMAN WISDOM Nabídka filmů na SOBOTU 15. ŘÍJNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRITSKÉHO FILMU - 3 Nabídka filmů na SOBOTU 15. ŘÍJNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - DOKTOR ŽIVAGO Nabídka filmů na SOBOTU 15. ŘÍJNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - HRA NA PLÁČ TVŮRCE FILMŮ DOKTOR ŽIVAGO - DAVID LEAN TVŮRCE FILMU - HRA NA PLÁČ - NEIL JORDAN AUTOR LITERÁRNÍ PŘEDLOHY FILMU - DOKTOR ŽIVAGO - BORIS PASTERNAK Nabídka filmů na SOBOTU 1. ŘÍJNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRITSKÉHO FILMU - 2 Nabídka filmů na SOBOTU 1. ŘÍJNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - TRAINSPOTTING Nabídka filmů na SOBOTU 1. ŘÍJNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - MĚLKÝ HROB TVŮRCE FILMŮ TRAINSPOTTING a MĚLKÝ HROB - DANNY BOYLE Nabídka filmů na SOBOTU 17. ZÁŘÍ 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BRITSKÉHO FILMU - 1 Nabídka filmů na SOBOTU 17. ZÁŘÍ 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - OSAMĚLOST PŘESPOLNÍHO BĚŽCE Nabídka filmů na SOBOTU 17. ZÁŘÍ 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - OHLÉDNI SE V HNĚVU TVŮRCE FILMŮ OSAMĚLOST PŘESPOLNÍHO BĚŽCE a OHLÉDNI SE V HNĚVU - TONY RICHARDSON TVŮRCE PŘEDLOHY FILMU OHLÉDNI SE V HNĚVU - JOHN JAMES OSBORNE ČERVEN - ČERVENEC 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - ČESKÁ REPUBLIKA SOBOTA 13. SRPNA VE 20 HODIN V SOKOLOVNĚ - LÉTO S ČESKÝM FILMEM - ZÁVĚREČNÁ ČÁST Nabídka filmů na SOBOTU 13. SRPNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - DALEKÁ CESTA Nabídka filmů na SOBOTU 13. SRPNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - O SLAVNOSTI A HOSTECH TVŮRCE FILMU DALEKÁ CESTA - ALFRÉD RADOK TVŮRCE FILMU LÁSKY O SLAVNOSTI A HOSTECH - JAN NĚMEC SOBOTA 30. ČERVENCE VE 20 HODIN V SOKOLOVNĚ - LÉTO S ČESKÝM FILMEM Nabídka filmů na SOBOTU 30. ČERVENCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - PŘÍPAD PRO ZAČÍNAJÍCÍHO KATA NORMALIZACE ČESKOSLOVENSKÉ KINEMATOGRAFIE Nabídka filmů na SOBOTU 30. ČERVENCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY TVŮRCE FILMU PŘÍPAD PRO ZAČÍNAJÍCÍHO KATA - PAVEL JURÁČEK TVŮRCE FILMU LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY - MILOŠ FORMAN SOBOTA 16. ČERVENCE VE 20 HODIN V SOKOLOVNĚ - LÉTO S ČESKÝM FILMEM Nabídka filmů na SOBOTU 16. ČERVENCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - MARKETA LAZAROVÁ Nabídka filmů na SOBOTU 2. ČERVENCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - ROMANCE PRO KŘÍDLOVKU TVŮRCE FILMU MARKETA LAZAROVÁ - FRANTIŠEK VLÁČIL TVŮRCE FILMU ROMANCE PRO KŘÍDLOVKU - OTAKAR VÁVRA HVĚZDA FILMU MARKETA LAZAROVÁ - MAGDA VAŠÁRYOVÁ HVĚZDA FIMU ROMANCE PRO KŘÍDLOVKU . JAROMÍR HANZLÍK Nabídka filmů na SOBOTU 2. ČERVENCE 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ČESKÉHO FILMU 3 Nabídka filmů na SOBOTU 2. ČERVENCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - ČERNÝ PETR Nabídka filmů na SOBOTU 2. ČERVENCE 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - KOČÁR DO VÍDNĚ TVŮRCE FILMU ČERNÝ PETR - MILOŠ FORMAN TVŮRCE FILMU KOČÁR DO VÍDNĚ - KAREL KACHYŇA HVĚZDA FILMU KOČÁR DO VÍDNĚ - IVA JANŽUROVÁ HVĚZDA FILMU KOČÁR DO VÍDNĚ - JAROMÍR HANZLÍK Nabídka filmů na SOBOTU 18. ČERVNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ČESKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 18. ČERVNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - KRAKATIT TVŮRCE FILMU KRAKATIT - OTAKAR VÁVRA HVĚZDA FILMU KRAKATIT - KAREL HÖGER HVĚZDA FILMU KRAKATIT - FLORENCE MARLEY AUTOR LITERÁRNÍ PŘEDLOHY: KAREL ČAPEK Nabídka filmů na SOBOTU 18. ČERVNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - MĚSÍC NAD ŘEKOU TVŮRCE FILMU MĚSÍC NAD ŘEKOU - VÁCLAV KRŠKA HVĚZDA FILMU MĚSÍC NAD ŘEKOU - DANA MEDŘICKÁ HVĚZDA FILMU MĚSÍC NAD ŘEKOU - ZDENĚK ŠTĚPÁNEK HVĚZDA FILMU MĚSÍC NAD ŘEKOU - EDUARD CUPÁK AUTOR LITERÁRNÍ PŘEDLOHY: FRÁŇA ŠRÁMEK Nabídka filmů na SOBOTU 4. ČERVNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ČESKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 4. ČERVNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - EXTASE Nabídka filmů na SOBOTU 4. ČERVNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - TONKA ŠIBENICE TVŮRCE FILMU EXTASE - GUSTAV MACHATÝ TVŮRCE FILMU TONKA ŠIBENICE - KAREL ANTON HVĚZDA FILMU EXTASE - HEDY KIESLEROVÁ - LAMARROVÁ HVĚZDA FILMU TONKA ŠIBENICE - ITA RINA KVĚTEN 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - SLOVENSKO Nabídka filmů na SOBOTU 21. KVĚTNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ ZE SLOVENSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 21. KVĚTNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - RUŽOVÉ SNY Nabídka filmů na SOBOTU 21. KVĚTNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - SLADKÉ HRY MINULÉHO LETÁ TVŮRCE FILMU \"RUŽOVÉ SNY\" - DUŠAN HANÁK TVŮRCE FILMU SLADKÉ HRZ MINULÉHO LETÁ - JURAJ HERZ Nabídka filmů na SOBOTU 7. KVĚTNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ ZE SLOVENSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 7. KVĚTNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - SLNKO V SIETI Nabídka filmů na SOBOTU 7. KVĚTNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - ZBEHOVIA A PÚTNICI TVŮRCE FILMU \"SLNKO V SIETI\" - ŠTEFAN UHER TVŮRCE FILMU ZBEHOVIA A PÚTNICI - JURAJ JAKUBISKO DUBEN 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - MAĎARSKO P O D Ě K O V Á N Í Nabídka filmů na SOBOTU 23. DUBNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z MAĎARSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 23. DUBNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - MEFISTO Nabídka filmů na SOBOTU 23. DUBNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - ČAS SE ZASTAVÍ TVŮRCE FILMU \"MEFISTO\" - ISTVÁN SZABÓ TVŮRCE FILMU \"ČAS SE ZASTAVÍ\" - PÉTER GOTHÁR HVĚZDA FILMU MEFISTO - KLAUS MARIA BRANDAUER HVĚZDA FILMU ČAS SE ZASTAVÍ - JOZEF KRÓNER Nabídka filmů na SOBOTU 9. DUBNA 2011 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z MAĎARSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 9. DUBNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - PODZIMNÍ ALMANACH Nabídka filmů na SOBOTU 9. DUBNA 2011 - 20,00 - SOKOLOVNA - ČLOVĚK BEZ OSUDU TVŮRCE FILMU \\\"PODZIMNÍ ALMANACH\\\" - BÉLA TARR TVŮRCE FILMU \\\\\\\"ČLOVĚK BEZ OSUDU\\\\\\\" - LAJOS KOLTAI BŘEZEN 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - RUSKO Nabídka filmů na SOBOTU 26. BŘEZNA 2011 - RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z RUSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 26. BŘEZNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - STALKER Nabídka filmů na SOBOTU 26. BŘEZNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - NÁVRAT TVŮRCE FILMU \"STALKER\" - ANDREJ TARKOVSKIJ TVŮRCE FILMU \"NÁVRAT\" - ANDREJ ZVJAGINCEV Nabídka filmů na SOBOTU 12. BŘEZNA 2011 - RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z RUSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 12. BŘEZNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 18 hodin - JEŘÁBI TÁHNOU Nabídka filmů na SOBOTU 12. BŘEZNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 18 hodin - KŘIŽNÍK POTĚMKIN TVŮRCE FILMU \"JEŘÁBI TÁHNOU\" - MICHAIL KALATOZOV TVŮRCE FILMU \"KŘIŽNÍK POTĚMKIN\" - Sergej M. Ejzenštejn HVĚZDA FILMU JEŘÁBI TÁHNOU - Taťjana Samojlová HVĚZDA FILMU JEŘÁBI TÁHNOU - Alexej Vladimirovič Batalov ŮNOR 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - POLSKO Nabídka filmů na SOBOTU 26. ÚNORA 2011 - RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z POLSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 26. ÚNORA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - NŮŽ VE VODĚ TVŮRCE FILMU \"NŮŽ VE VODĚ\" - ROMAN POLAŇSKI Nabídka filmů na SOBOTU 26. ÚNORA 2011 RCK (PRABOS) 20 hodin - TŘI BARVY: BÍLÁ TVŮRCE FILMU \"TŘI BARVY: BÍLÁ\" - KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI Nabídka filmů na SOBOTU 12. ÚNORA 2011 - RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z POLSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 12. ŮNORA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - ČLOVĚK Z MRAMORU Nabídka filmů na SOBOTU 22. ÚNORA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - ROK KLIDNÉHO SLUNCE HVĚZDA FILMU ROK KLIDNÉHO SLUNCE - MAJA KOMOROWSKA HVĚZDY FILMU ČLOVĚK Z MRAMORU - KRYSTYNA JANDA TVŮRCE FILMU \"ROK KLIDNÉHO SLUNCE\" - KRZYSZTOF ZANUSSI TVŮRCE FILMU \"ČLOVĚK Z MRAMORU\" - ANDRZEJ WAJDA PROSINEC 2010, LEDEN 2011 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - SKANDINÁVIE Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 - RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z DÁNSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - PROLOMIT VLNY Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin - TANEC V TEMNOTÁCH HVĚZDY FILMU PROLOMIT VLNY - EMILY WATSON HVĚZDY FILMU TANEC V TEMNOTÁCH - BJÖRK KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY, HODNĚ FILMOVÝCH ZÁŽITKŮ V ROCE 2011 VŠEM ÚČASTNÍKŮM PROJEKTU Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 2010 RCK (PRABOS) 20 hodin VELCÍ TVŮRCI DÁNSKÉ KINEMATOGRAFIE - LARS VON TRIER Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 - RCK (PRABOS) - TO NEJLEPŠÍ Z DÁNSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 - RCK (PRABOS) - 20,00 TO NEJLEPŠÍ Z DÁNSKÉHO FILMU 1 Nabídka filmů na SOBOTU 15. LEDNA 2011 - RCK (PRABOS) - 20,00 TO NEJLEPŠÍ Z DÁNSKÉHO FILMU 1 VELCÍ TVŮRCI DÁNSKÉHO FILMU - Carl Theodor Dreyer VELCÍ TVŮRCI DÁNSKÉHO FILMU - Henrik Ruben Genz Nabídka filmů na SOBOTU 18. PROSINCE 2010 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ŠVÉDSKÉHO FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 18. PROSINCE 2010 SOKOLOVNA 20,00 - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠVÉDS. FILMU 2 Nabídka filmů na SOBOTU 18. PROSINCE 2010 SOKOLOVNA 20,00 - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠVÉD.O FILMU 2 VELCÍ TVŮRCI ŠVÉDSKÉHO FILMU - LASSE HALLSTRÖM JOHNNY DEPP - hvězda filmu CO ŽERE GILBERTA GRAPEA LEONARDO DiCAPRIO - hvězda filmu CO ŽERE GILBERTA GRAPEA Nabídka filmů na SOBOTU 4. PROSINCE 2010 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z ŠVÉDSKÉHO FILMU Nabídka filmů na SOBOTU 4. PROSINCE 2010 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠVÉDS. FILMU - FANNY A ALEXANDR Nabídka filmů na SOBOTU 4. PROSINCE 2010 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠVÉD.O FILMU - ÚSMĚVY LETNÍ NOCI VELCÍ TVŮRCI ŠVÉDSKÉHO FILMU - INGMAR BERGMAN LISTOPAD 2010 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - BALKÁN (BÝVALÁ JUGOSLÁVIE) Nabídka filmů na SOBOTU 20. LISTOPADU 2010 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BALKÁNSKÉHO FILMU 2 sobota 20. 11. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA- SLAVNÉ FILMY GORANA PASKALJEVIĆE- SUD PRACHU Tsobota 20. 11. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA- SLAVNÉ FILMY DANISE TANOVIĆE - ZEMĚ NIKOHO TO NEJLEPŠÍ Z BALKÁNSKÉHO FILMU - Goran Paskaljević TO NEJLEPŠÍ Z BALKÁNSKÉHO FILMU - Danis Tanović Nabídka filmů na SOBOTU 6. LISTOPADU 2010 SOKOLOVNA - TO NEJLEPŠÍ Z BALKÁNSKÉHO FILMU sobota 6. 11. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA- SLAVNÉ FILMY EMIRA KUSTURICI - ARIZONA DREAM sobota 6. 11. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA- SLAVNÉ FILMY EMIRA KUSTURICI - DŮM K POVĚŠENÍ TO NEJLEPŠÍ Z BALKÁNSKÉHO FILMU - EMIR KUSTURICA JOHNNY DEPP - PŘEDSTAVITEL HLAVNÍ ROLE VE FILMU ARIZONA DREAM ŘÍJEN 2010 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - NĚMECKO sobota 23. 10. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA- SLAVNÉ FILMY WIMA WENDERSE - PAŘÍŽ, TEXAS NASTASSJA KINSKI VE FILMU PAŘÍŽ, TEXAS HARRY DEAN STANTON VE FILMU PAŘÍŽ, TEXAS SAM SHEPARD - SCÉNÁRISTA A HEREC VE FILMU PAŘÍŽ, TEXAS sobota 29 10. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - SLAVNÉ FILMY WERNERA HERZOGA - FITZCARRALDO KLAUS KINSKI VE FILMU FITZCARRALDO CLAUDIA CARDINALE VE FILMU FITZCARRALDO sobota 9. 10. 2010 - 20,00 RCK - NĚMECKÝ FILMOVÝ EXPRESIONISMUS Nabídka filmů na SOBOTU 9. ŘÍJNA 2010 RCK - TO NEJLEPŠÍ Z NĚMECKÉHO FILMU - FRITZ LANG Nabídka filmů na SOBOTU 9.ŘÍJNA 2010 RCK - TO NEJLEPŠÍ Z NĚMECKÉHO FILMU - ROBERT WIENE sobota 9. 10. 2010 - 20,00 RCK (PRABOS) - SLAVNÉ FILMY FRITZE LANGA sobota 9. 10. 2010 - 20,00 RCK (PRABOS) - SLAVNÉ FILMY ROBERTA WIENEHO ZÁŘÍ 2010 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - ŠPANĚLSKO Nabídka filmů na SOBOTU 25. ZÁŘÍ 2010 - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠPANĚLSKÉHO FILMU - CARLOS SAURA sobota 25. 9. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - SLAVNÉ FILMY CARLOSE SAURY - CARMEN sobota 25. 9. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - SLAVNÉ FILMY CARLOSE SAURY - SALOMÉ Nabídka filmů na SOBOTU 18. ZÁŘÍ 2010 - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠPANĚLSKÉHO FILMU - PEDRO ALMODÓVAR sobota 18. 9. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - SLAVNÉ FILMY PEDRA ALMODÓVARA - MLUV S NÍ sobota 18. 9. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - SLAVNÉ FILMY PEDRA ALMODÓVARA - ŠPATNÁ VÝCHOVA Nabídka filmů na SOBOTU 4. ZÁŘÍ 2010 - TO NEJLEPŠÍ ZE ŠPANĚLSKÉHO FILMU - LUIS BUŇUEL sobota 4. 9. 2010 - 20,00 RCK (PRABOS) - SLAVNÉ FILMY LOUISE BUŇUELA - 2. FILM VÝBĚRU sobota 4. 9. 2010 - 20,00 RCK (PRABOS) - SLAVNÉ FILMY LOUISE BUŇUELA SRPEN 2010 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - ŘECKO Nabídka filmů na SOBOTU 21. srpna 2010 - TO NEJLEPŠÍ Z ŘECKÉHO FILMU FILMU 2 sobota 21. 8. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - KRAJINA V MLZE - VÝZNAMNÝ FILM THEA ANGELOPOULOSE sobota 21. 8. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - HRACÍ SKŘÍŇKA - VÝZNAMNÝ FILM COSTY-GAVRASE JESSICA LANGE - PŘEDSTAVITELKA ADVOKÁTKY ANN TABOTOVÉ VE FILMU HRACÍ SKŘÍŇKA ARMIN MUELLER-STAHL - PŘEDSTAVITEL ADVOKÁTČINA OTCE V TÉMŽE FILMU Nabídka filmů na SOBOTU 7. srpna 2010 - TO NEJLEPŠÍ Z ŘECKÉHO FILMU FILMU sobota 7. 8. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - AMERIKO, AMERIKO - SLAVNÝ FILM ELII KAZANA sobota 7. 8. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA -ŘEK ZORBA - SLAVNÝ FILM MICHAELA CACOYANNISE ANTHONY QUINN - PŘEDSTAVITEL ŘEKA ZORBY VE STEJNOJMENNÉM FILMU ALAN BATES - V ROLI BASILA, MLADÉHO ANGLICKÉHO SPISOVATELE ČERVENEC 2010 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - ITÁLIE Nabídka filmů na SOBOTU 24. července 2010 - Z HISTORIE ITALSKÉHO FILMU 2 sobota 10. 7. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - ZVĚTŠENINA - SLAVNÝ FILM MICHELANGELA ANTONIONIHO sobota 10. 7. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - POSLEDNÍ TANGO V PAŘÍŽI - SLAVNÝ FILM B. BERTOLUCCIHO Nabídka filmů na SOBOTU 10. července 2010 - Z HISTORIE ITALSKÉHO FILMU sobota 10. 7. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - SILNICE - SLAVNÝ FILM FEDERICA FELLINIHO sobota 10. 7. 2010 - 20,00 SOKOLOVNA - CABIRIINY NOCI - SLAVNÝ FILM FEDERICA FELLINIHO GIULIETTA MASINA - NEZAPOMENUTELNÁ HVĚZDA FILMŮ SILNICE A CABIRIINY NOCI ANTHONY QUINN - NEZAPOMENUTELNÁ HVĚZDA FILMU SILNICE ČERVEN 2010 - TOULKY FILMOVOU EVROPOU - FRANCIE Nabídka filmů na SOBOTU 26. června 2010 - Z HISTORIE FRANCOUZSKÉHO FILMU VELKÁ ILUZE - sobota 26. června 2010 - SOKOLOVNA 20,00 POSLEDNÍ METRO - sobota 26. června 2010 - SOKOLOVNA 20,00 Nabídka filmů na SOBOTU 12. června 2010 - Z HISTORIE FRANCOUZSKÉHO FILMU U KONCE S DECHEM - vyberte a hlasujte ALPHAVILLE - VYBERTE A HLASUJTE Nabídka filmů na SOBOTU 29. května 2010 - 20 hodin v SOKOLOVNĚ BYT - sobota 29. května 2010 - RAZ, DVA, TŘI - sobota 29. května 2010 CO JE PROJEKT \"FILM A ŠKOLA\" Projekt \"Film a škola\" ve Slavičíně má za sebou již 5 let trvání

Vyhledávání

Akce

3.5.2013 - 31.5.2013
MOTORSPORT V OBRAZECH
15.5.2013 - 27.6.2013
VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ ŽÁKŮ ZŠ MALÉ POLE
26.5.2013 - 26.5.2013
TURISTICKÁ VYCHÁZKA
26.5.2013 - 26.5.2013
SLAVIČÍNSKÝ BAJKAP
29.5.2013
LITERÁRNĚ HISTORICKÉ TOULKY SLAVIČÍNEM
29.5.2013 - 29.5.2013
DÍLNA INSPIRACE
31.5.2013 - 31.5.2013
KÁCENÍ MÁJE
1.6.2013 - 1.6.2013
DĚTSKÝ OLYMPIJSKÝ DENVšechny akce

Anketa

Která z uvedených veřejných akcí Vás v průběhu roku nejvíce baví a zajímá?
 
26% (119)
 
11% (50)
Všechny ankety a kvízy
 
load