4205057
Přihlášení

Slavičín

oficiální stránky města

Aktuality

16.04.2014

Výstava psů bez PP a voříšků

výstava psů
Kynologický klub Slavičín pořádá 7. června 2014 již 2. ročník výstavy psů bez PP a voříšků. Na výstavu mohou majitelé přihlásit svoje čtyřnohé mazlíčky do 26. května 2014 - buď na stránkách kynologického klubu v rubrice Akce nebo v prodejně tabáku naproti polikliniky ve Slavičíně. 
Podrobnosti o výstavě a propozice naleznete zde
 
15.04.2014

Kontrola úniku tepla – pozor na nabídky!

Termosnímek
V poslední době se v našem městě objevují komerční letáky hovořící o kontrole úniku tepla z domů a vytváření termosnímků, které mohou být použity pro povinný průkaz energetické náročnosti budovy. Upozorňujeme občany na skutečnost, že mnohé informace z těchto letáků jsou zcela nepravdivé nebo minimálně zavádějící. Případné potřeby v této oblasti doporučujeme předem konzultovat s energetickými specialisty např. z Asociace energetických auditorů (www.aea.cz) nebo Vám určitě nezištně poradí Energetická agentura Zlínského kraje (www.eazk.cz). Seznam všech energetických specialistů pak vede ministerstvo průmyslu a obchodu (www.mpo.cz).
 
11.04.2014

Veřejné jednání – problematika skládky odpadů a kompostárny v lokalitě Slavičín-Radašovy

Skládka
Zajímá Vás problematika skládky odpadů a kompostárny v lokalitě Slavičín-Radašovy? Chcete se dozvědět, jaké kroky činí město Slavičín? Máte zájem o informace od příslušných orgánů státní správy? Pak právě Vás zveme na veřejné jednání, které se uskuteční ve středu 16. dubna 2014 v 15.00 hodin v prostorách kulturního domu Sokolovna.
Účast na tomto jednání přislíbili a na Vaše otázky budou odpovídat zástupci České inspekce životního prostředí, OI Brno a odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje. Na jednání zveme také osobu zodpovědnou za provoz skládky i kompostárny – jednatele Ing. Josefa Gabryše.
Těšíme se na setkání s Vámi!
 
10.04.2014

Muž sedmi sester naposledy na Sokolovně

muz sedmi sester DERNIÉRA
V sobotu 12. dubna 2014 zve divadlo SemTamFór všechny přátele a divadelní příznivce do slavičínské Sokolovny na derniéru erotické grotesky Muž sedmi sester. Od 19 hodin naposledy rozjede trojice kamarádů největší žert svého života.
Inscenace za 3 roky projela celou republiku a hostovala i na Slovensku ve více než 30 reprízách. 

Více informací naleznete na webových stránkách SemTamFóru
 
04.04.2014

Valašské kumštování 2014

Valašský a slovenský kumšt 2012
V pátek 11. dubna 2014 se na Sokolovně ve Slavičíně koná tradiční Valašský kumšt pro radosť aj užitek. Na této přehlídce lidové tvořivosti bude jako každý rok k vidění zdobení kraslic a perníků, pletení pomlázek a košíků, vyřezávání ze dřeva nebo výroba ozdob z přírodních materiálů. K ochutnání budou speciality z kuchyně Dia klubu a klubu důchodců z Horné Súče, valašská kyselica aj. Návštěvníci se také mohou těšit na doprovodný program: vystoupení dětí z mateřské a základní školy na Malém Poli, folklorního souboru Slavičánek a zazpívají i „Slavičínské cérky“. Tak tedy, pátek 11. dubna v době od 9.00 do 17.00 hodin zavítejte na Sokolovnu a užijte si velikonoční atmosféru spolu s námi.
 
02.04.2014

Změna umístění autobusových zastávek U Hotelu ve Slavičíně

Zastávky
Informujeme cestující linkovou autobusovou dopravou, že v důsledku uzavírky ul. Osvobození, jsou autobusové zastávky U Hotelu z ulice Osvobození, přesunuty na ul. Dlouhá v prostoru před obchodem Hruška a mateřskou školou. Autobusová doprava je svedena na ul. Dlouhá na křižovatce u Tesca a dále pokračuje po ul. Dlouhá až po křižovatku s ulicí K. Vystrčila. Tato změna bude trvat do 30.4.2014. Využívejte proto vyznačených autobusových zastávek na ulici Dlouhá v blízkosti MŠ Malé Pole. 
 
01.04.2014

Hřiště u Mateřské školy Vlára – jaké bude?

Dětské hřiště
V letošním roce jsou v rozpočtu vyčleněny finanční prostředky na dětská hřiště. Měla by to být hřiště u mateřských škol v Nevšové a Hrádku (zde čekáme ještě na vyřízení dotace) a také hřiště na pozemku vedle Mateřské školy Vlára. Protože toto hřiště bude hrazeno plně z vlastních finančních zdrojů, realizujeme v současné době výběrové řízení. O podobě hřiště můžete rozhodnout i Vy. 
 
31.03.2014

Nová zelená úsporám

Logo Nová zelená úsporám
Upozorňujeme případné zájemce, že od 1.4.2014 se opět otvírá program Nová zelená úsporám. Program se zaměřuje zejména na zateplování rodinných domů, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. „pasivních domů" a výměnu starých neekologických kotlů za nové úsporné kotle na biomasu, plyn, tepelná čerpadla a instalaci solárních panelů. 
 
28.03.2014

Dopravní omezení

Uzavírka silnice
V termínu od 01.04.2014 do 30.04.2014 z důvodu realizace stavby „Rekonstrukce vodovodu Slavičín, ul. Osvobození“ se uskuteční úplná uzavírka provozu na silnici II/493 ve Slavičíně (viz ikona souborupříloha).
Po dobu úplné uzavírky jsou stanoveny následující objízdné trasy:
1. pro vozidla s okamžitou hmotnosti do 3,5 t, autobusovou linkovou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému po silnici II/494 a místních komunikacích ul. Dlouhá a ul. Luční ve Slavičíně. Objízdná trasa je obousměrná;
2. pro vozidla s okamžitou hmotností nad 3,5 t po trase přes Vlachovice – Valašské Klobouky – Brumov-Bylnice – Hrádek na Vlárské dráze (po silnicích II/494, I/57 a II/495). Objízdná trasa je obousměrná.
Po dobu úplné uzavírky dojde k dočasnému přemístění autobusové zastávky Slavičín ,,U hotelu“. Autobusová zastávka bude provizorně zřízena na ul. Dlouhá dle situačního plánu.
Dále Vás chceme informovat o úplné uzavírce provozu nákladních vozidel nad 7,5 t na silnicích II/492 a II/493 v mimo průjezdních úsecích obcí Luhačovice – Dolní Lhota – Petrůvka (viz ikona souborupříloha), která se uskuteční v termínu od 01.04.2014 do 30.06.2014 z důvodu realizace stavby okružní křižovatky „Silnice II/492, II/493 Pozlovice – Luhačovice“. Po dobu této uzavírky je stanovena pro nákladní vozidla nad 7,5 t objízdná trasa po silnicích I/49, I/57, II/490, II/494 a II/495:
1. pro směr Vizovice – Uherský Brod po objízdné trase přes Zlín – Bohuslavice u Zlína – Biskupice. Objízdná trasa je obousměrná;
2. pro směr Zlín – Slavičín po objízdné trase přes Vizovice – Valašské Klobouky – Vlachovice. Objízdná trasa je obousměrná.
Průjezd stavbou bude umožněn vozidlům do 7,5 t,autobusové linkové dopravě a vozidlům integrovaného záchranného systému.
 
26.03.2014

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

E-ON - přerušení dodávky
Dne 2. a 29. dubna 2014 v době od 7.30 do 16.00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v místní části Divnice. Odstávka se dotkne objektů: statek ABM, RWE a č. p. 19. 

ikona souboruZpráva o odstávce
 
 
load