6407060
Přihlášení

Slavičín

oficiální stránky města

Aktuality

01.09.2014

Program rozvoje města Slavičín

Slavičín 5
Město Slavičín začalo zpracovávat program rozvoje města pro programové období 2014 – 2020. Pokud chcete vyjádřit svůj názor, jaké by mělo naše město být, můžete tak učinit v tomto dotazníku. Dotazníkové šetření bude probíhat do 19. září 2014.
 
28.08.2014

Práce na ulici Osvobození zahájeny

Oprava Osvobození 2014
V uplynulých dnech byly zahájeny práce na projektu revitalizace Malého Pole a rekonstrukce ulice Osvobození. Určitě jsme nemohli přehlédnout osazení přenosného dopravního značení a zahájení rekonstrukce chodníků. V první fázi bude probíhat výměna silniční obruby na straně u Sokolovny v úseku od Okružní křižovatky směrem na Hrádek a současně bude pokládán nový chodník.
Následně se začne pracovat na druhé straně ulice, kde proběhne výměna obruby a zúžení vozovky, na uvolněném prostoru přibudou podélná parkovací stání a také bude opraven chodník. Práce je to opravdu hodně a doufáme, že počasí k nám bude trošku příznivější, než doposud. V současné době prší takřka každý den a není možné dokončit projekt revitalizace Vláry. Chybí zejména parkoviště vedle učitelského domu a dokončení chodníků tamtéž. Ale pokud počasí neumožní odvézt zeminu, která je na daném místě deponována, není možné v pracích pokračovat. Lepší počasí také umožní provést čištění komunikací od bláta, kterého je zejména v úseku mezi ZŠ Vlára a MŠ Vlára opravdu dost.
Prosíme tedy občany o trpělivost. Jakmile počasí dovolí, budou práce na Vláře ukončeny. Řidiči na ul. Osvobození prosíme o přizpůsobení rychlosti jízdy prováděným pracím a příslušnému dopravnímu značení. 
 
20.08.2014

Oznámení na přerušení dodávky elektrické energie

E-ON - přerušení dodávky
Dne 5. září 2014 v době od 7.30 do 13.00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie ve Slavičíně. Odstávka se dotkne ulic: Osvobození, Mladotická, Hrnčířská, Mladotické nábřeží, Dlouhá, L. Výducha, Spojovací, Zámečnická a Úvoz. Konkrétní čísla domů, kterých se odstávka týká, naleznete v přiloženém dokumentu.

ikona souboruZpráva o odstávce
 
12.08.2014

Turnaj ve stolním tenisu

Stolní tenis
Již 43. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu mužů se koná ve Slavičíně 30. srpna 2014. Akce proběhne ve slavičínské sportovní hale. Turnaj je pořádán za podpory Zlínského kraje. Podrobnosti o turnaji i propozice pro závodníky naleznete v přiloženém dokumentu.

ikona souboruPropozice turnaje
 
11.08.2014

Slavičín 2010 – 2014 v investicích

Mapa investic
Jaké byly investice města Slavičín v letech 2010 – 2014? Co a kde se postavilo, opravilo, rekonstruovalo? Jak byly investice rozmístěny na území města? Na tyto a obdobné otázky Vám odpoví mapa investic. Její ovládání je naprosto intuitivní a poskytuje informace o každé investiční akci co do roku realizace, výši investice a případné výši dotace. Danou akci připomíná také fotografie. Takže pokud Vás tyto informace zajímají, můžete prohlížet.
Přístup do mapové aplikace zde.
 
08.08.2014

Příprava železničních jízdních řádů 2014/2015

Železnice
Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje v současné době připravuje železniční jízdní řády 2014 / 2015. Návrh jízdních řádů vychází ze současné nabídky a předpokládá zachování rozsahu spojení na všech tratích. Návrhy nových jízdních řádů naleznete zde.
Připomínky k železničním jízdním řádům 2014 /2015 je možno zasílat přímo Koordinátorovi veřejné dopravy Zlínského kraje (info@koved.cz) nebo prostřednictvím města Slavičín (podatelna@mesto-slavicin.cz), a to do 5. září 2014.
 
04.08.2014

Grill párty opět nezklamala

S1450010
Dne 3. srpna 2014 jsme strávili příjemné nedělní odpoledne na 2. ročníku Grill párty. Návštěvníci ochutnali vybrané grilované speciality a poslechli si pohodovou country hudbu. Grill párty na letní scéně se opět nesla v poklidném duchu a všem připravila krásný prázdninový den. Velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli.
 
28.07.2014

Poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

Peníze
Správní rada fondu vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín na opravy a modernizaci bytů, bytových domů a rodinných domů.
Bližší informace a příslušné formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města Slavičín (Městský úřad Slavičín – Tiskopisy a formuláře – Ekonomický odbor) nebo přímo na ekonomickém odboru MěÚ.
Termín podání žádosti: do 1. září 2014
 
25.07.2014

Největší rekonstrukce v historii slavičínské střední školy začala…

rekonstrukce SOŠ
Největší a nejnákladnější rekonstrukce školy ve Zlínském kraji probíhá o prázdninách ve Slavičíně, a to v Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole Slavičín. Dva operační programy ROP a OP ŽP, současně s významným spolufinancováním Zlínského kraje (celkem za více jak 50 mil. Kč) umožní získat pro jižní Valašsko nejmodernější kapacity pro výuku na střední škole jak v teoretických tak odborných předmětech především technických oborů. Součástí rekonstrukce je kompletní rekonstrukce elektrorozvodů, kotelny, vody, vybudování nových odborných učeben pro technické obory, výměna oken, zateplení fasády a nové sociální zařízení. Kvalita  odborného výcviku žáků ve Slavičíně se tak i díky novým moderním podmínkám pro studium ještě zvýší.  
 
22.07.2014

FC TVD Slavičín – SK Sigma Olomouc

Logo FC TVD Slavičín
Zveme všechny příznivce fotbalu na 1. kolo Poháru České pošty. V něm se utká místní celek FC TVD Slavičín s týmem SK Sigma Olomouc. Zápas se odehraje v sobotu 26. července 2014, od 17.00 hodin na fotbalovém hřišti FC TVD ve Slavičíně.
 
 
load