4729127
Přihlášení

Slavičín

oficiální stránky města

Aktuality

28.07.2014

Poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

Peníze
Správní rada fondu vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín na opravy a modernizaci bytů, bytových domů a rodinných domů.
Bližší informace a příslušné formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města Slavičín (Městský úřad Slavičín – Tiskopisy a formuláře – Ekonomický odbor) nebo přímo na ekonomickém odboru MěÚ.
Termín podání žádosti: do 1. září 2014
 
25.07.2014

Největší rekonstrukce v historii slavičínské školy začala…

rekonstrukce SOŠ
Největší a nejnákladnější rekonstrukce školy ve Zlínském kraji probíhá o prázdninách ve Slavičíně. Dva operační programy ROP a OP ŽP, současně s významným spolufinancováním Zlínského kraje (celkem za více jak 50 mil. Kč) umožní získat pro jižní Valašsko nejmodernější kapacity pro výuku na střední škole. Součástí rekonstrukce je kompletní rekonstrukce elektrorozvodů, kotelny, vody, vybudování nových odborných učeben pro technické obory, výměna oken, zateplení fasády a nové sociální zařízení. Kvalita  odborného výcviku žáků ve Slavičíně se tak i díky novým moderním podmínkám pro studium ještě zvýší.  
 
22.07.2014

FC TVD Slavičín – SK Sigma Olomouc

Logo FC TVD Slavičín
Zveme všechny příznivce fotbalu na 1. kolo Poháru České pošty. V něm se utká místní celek FC TVD Slavičín s týmem SK Sigma Olomouc. Zápas se odehraje v sobotu 26. července 2014, od 17.00 hodin na fotbalovém hřišti FC TVD ve Slavičíně.
 
18.07.2014

Hřiště u MŠ Vlára je již v provozu

Dětské hřiště Vlára
Oznamujeme, že k dnešnímu dni je již v provozu nové dětské hřiště vedle MŠ Vlára. Ne všechno je ještě hotovo – rozhodně zbývá dobudovat lampu veřejného osvětlení, úpravou projde prostor kolem studny, ještě přibude nové oplocení, zřejmě to bude chtít v podzimních měsících také další terénní úpravy. Ale všechny herní prvky jsou na svém místě a dodavatelská firma nám předala příslušné revize, které nám umožňují uvést hřiště v život a zpřístupnit jej veřejnosti. Věříme, že se hřiště bude líbit – je totiž ve variantě, kterou jsme společně vybrali v anketě na webu města.
Pokud si tedy chcete s dětmi hřiště vyzkoušet, máte možnost. Jen prosíme o obezřetnost – výše uvedené práce budou ještě postupně probíhat!
 
18.07.2014

Léto s divadlem 2014

leto s divadle
Léto je v plném proudu, stejně jako slavičínské Léto s divadlem. První červencový pátek byla na letní scéně odehrána komedie Zakázané uvolnění. Dne 25. července ji následuje vydařená komedie S hlavou v oblacích. Na srpen jsou naplánovány další dvě divadelní hry (Ani o den dýl – 15. srpna, Když se zhasne – 22. srpna). Všechna představení se konají na letní scéně, od 21.00 hodin. Srdečně Vás zveme na Léto s divadlem!
 
10.07.2014

Revitalizace Malého Pole a ulice Osvobození před zahájením

V průběhu měsíce srpna budou zahájeny práce na veřejných prostranstvích v rámci projektu revitalizace Malého Pole a ulic Osvobození, Hrádecká, Polní a Dlouhá. Vzhledem k rozsahu akce, kdy jen chodníků má být předlážděno do zámkové dlažby 4400 m2 a proběhne rekonstrukce části ulice Osvobození od okružní křižovatky po přechod pro chodce u ZŠ Malé Pole, se práce protáhnou až do pozdního podzimu. Co vše je v plánu je zřejmé z přiložených situací a projektu. Již jsme avizovali, že na Osvobození to bude znamenat částečné úpravy silničního provozu a dopravní omezení, ale bez toho to opravdu nepůjde. O průběhu stavby a omezení provozu budeme samozřejmě informovat.ikona souboruRekonstrukce ulice Osvobozeníikona souboruRevitalizace Malé Pole část 1ikona souboruRevitalizace Malé Pole část 2
 
10.07.2014

Revitalizace čtvrti Vlára v plném proudu

Revitalizace Vlára 2014
První prázdninové dny jsou ve čtvrti Vlára ve znamení úprav veřejných prostranství. Chodníky, parkoviště, veřejná zeleň, lavičky, veřejné osvětlení – prostě místo prázdninového klidu stavební ruch. O této akci jsme informovali již několikrát ve Zpravodaji, teď přinášíme koordinační situaci celé stavby. Na Vláře běží současně více akcí. Rozpracovány jsou také další chodníky, které nejsou zahrnuty v projektu revitalizace, a v opravách se bude pokračovat. Se zpožděním zhruba 10 dní byla také zahájena montáž dětského hřiště vedle mateřské školy. Dále probíhá zateplení budovy 1. stupně Základní školy Vlára. Takže opravdu jedno velké staveniště. Jeho ruch bude utichat postupně během měsíců srpna a září.  ikona souboruRevitalizace čtvrti Vlára
 
07.07.2014

Sobota 5. července ve znamení dobré zábavy

Park párty 2014
Tradiční slavičínská slavnost Park párty je za námi a je potřeba uznat, že se akce opět vydařila. Počasí i přes pár kapek vyšlo nakonec na jedničku a program se podle ohlasů návštěvníků líbil. Děkujeme všem za přízeň a účast. Nyní nezbývá nic jiného, než se těšit na příští ročník. 
 
04.07.2014

Park párty 2014

Park párty 2013
V sobotu 5. července 2014 se koná v zámeckém parku ve Slavičíně tradiční slavnost Park párty. Park opět po roce žije přípravami, aby bylo vše perfektně pro návštěvníky nachystáno. Po celý den je připraven bohatý hudební program a děti čekají zábavné atrakce. K ochutnání budou mimo jiné grilované speciality a také piva z více jak 10 pivovarů. Srdečně Vás na Park párty zveme a budeme se těšit na Vaši návštěvu...
ikona souboruProgram 
 
26.06.2014

Občané Slavičína recyklací přispěli k ochraně životního prostředí

asekol
Občané města Slavičín již několik let třídí elektroodpad, který odevzdávají ve sběrných dvorech nebo odkládají do speciálních červených kontejnerů. Od neziskové společnosti ASEKOL, která pro město Slavičín zajišťuje sběr a recyklaci vytříděných elektrozařízení, jsme získali certifikát, vypovídající o přínosech třídění televizí, počítačových monitorů i drobných spotřebičů. Nyní můžeme přesně vyčíslit, kolik elektrické energie, ropy, primárních surovin či vody díky recyklaci naši občané ušetřili životnímu prostředí, víme také, o kolik snížili produkci skleníkových plynů nebo nebezpečného odpadu.
 

Město Slavičín

Osvobození 25, 763 21 Slavičín
tel. 577 004 800
fax: 577 004 802
e-mail: podatelna@mesto-slavicin.cz
IČ: 00284459
DIČ: CZ00284459
č.ú.: 2924661/0100, KB a.s.
ID datové schránky: jsub2vd

Aktuální teplota

1.8.2014 3:40
16.5°C klesá
CzechPoint
Jižní Valašsko
Luhačovské zálesí

Vyhledávání

Anketa

Kterou rubriku na webových stránkách města navštěvujete nejčastěji?
 
33% (21)
 
29% (18)
 
5% (3)
 
21% (13)
 
3% (2)
 
5% (3)
 
5% (3)
Všechny ankety a kvízy
 
load