Aktuality

Úspěch mladých kuželkářů

Úspěch mladých kuželkářů

24.03.2010
Zástupce místního oddílu kuželkářů Rostislav Gorecký se stal přeborníkem Zlínského kraje v kategorii žáků.
Nyní se připravuje na reprezentaci na mistrovství ČR 1. 5. 2010 v Kutné Hoře. V dlouhodobé soutěži žáků - ; Poháru mladých nadějí se po vítězném turnaji ve Zlíně dostal na třetí místo v ČR a má zajištěn postup do finálového turnaje 11. 4. 2010 v Olomouci.
Dalším přeborníkem Zlínského kraje se stal v kategorii dorostu Ondřej Fojtík, který vybojoval postup na mistrovství ČR své kategorie 8. - ; 9. 5. 2010 v Horním Benešově.
Velikonoční sbírka

Velikonoční sbírka

22.03.2010
Již devátý ročník Velikonoční sbírky „Pomáhat je radost" připravuje humanitární organizace ADRA. Uskuteční se ve dnech 23. a 24. března 2010. Značnou část finančního výtěžku ADRA použije na sociální projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Peníze budou vybírat dobrovolníci, s nimiž ADRA spolupracuje, zejména z řad studentů středních škol a mládeže. Sbírka proběhne po celé republice a také ve Slavičíně, a to za pomoci studentek Gymnázia Jana Pivečky a dalších dobrovolníků.

„Dárcům za jejich drobný příspěvek do kasičky na pomoc druhým poděkujeme malým upomínkovým předmětem - odznáčkem se šnekem," říká koordinátorka sbírky Tereza Svobodová.
Policisté opět blíže občanům

Policisté opět blíže občanům

22.03.2010
Policisté z Preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a policisté z místního obvodního oddělení uspořádali v Domě s pečovatelskou službou ve Slavičíně besedu v duchu prevence. Senioři se často na policisty obracejí se svými problémy a požadavky. Jak se nestát obětí trestné činnosti nebo jak alespoň snížit riziko přepadení? To je hlavním cílem a smyslem těchto setkávání. Kromě informací, jak si mají občané zabezpečit svůj majetek nebo jak se co nejbezpečněji chovat v silničním provozu policisté občanům připomínají:
* Aby při cestách v dopravních prostředcích měli své věci neustále pod kontrolou.
* Aby se za každou cenu nebránili, chce-li jim někdo ukrást třeba kabelku.
* Aby nepřijímali doprovod nabízený neznámými lidmi.
* Aby podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí zboží také rázně odmítali...

Policisté především nabádají k tomu, že pokud se občané dostanou do situace, kdy oni sami budou potřebovat pomoc policistů nebo se stanou svědky napadení někoho druhého, aby se raději do konfliktu s útočníkem nepouštěli, nýbrž rychle zavolali bezplatnou linku tísňového volání Policie ČR 158.
Změna termínu svozu komunálního odpadu

Změna termínu svozu komunálního odpadu

22.03.2010
Upozorňujeme občany, že svoz komunálního odpadu připadající na Velikonoční pondělí 5. 4. bude přesunut na úterý 6. 4., úterní svoz pak bude přesunut na středu 7. 4.
Vyzýváme občany, kteří dosud neprovedli úhradu za svoz a likvidaci komunálního odpadu, aby tak učinili co nejdříve. Pytle a známky na popelnice na směsný komunální odpad pro rok 2010 si mohou občané zakoupit na Městském úřadě Slavičín, v I. poschodí, dveře č. 306. Termín splatnosti je 31. 3. 2010.

Jak za Princem Charlesem  - ; info o dopravě

Jak za Princem Charlesem - ; info o dopravě

18.03.2010
Princ Charles přijede v pondělí 22. 3. 2010 mezi 11. - ; 14. hodinou do Hostětína. Prohlédne si místní projekty udržitelného rozvoje, přehlídku výrobků se značkou Tradice Bílých Karpat a bude diskutovat se zástupci obce, Ekologického institutu Veronica a dalších neziskových organizací, které se na hostětínských projektech podílejí. Princ Charles má poměrně uzavřený program a některá z míst v obci budou pro veřejnost nepřístupná. Veřejnost bude moci Prince Charlese a jeho doprovod vidět především při začátku návštěvy, při procházce obcí a v jejím závěru na návsi, kde se bude konat přehlídka řemeslných výrobků se značkou Tradice Bílých Karpat a krátké folklorní vystoupení.
Pro návštěvníky je nejsnazší využít veřejnou dopravu - vlakové nebo autobusové spojení ze sousedních obcí. Vlak ze Slavičína odjíždí ve 12.19, z opačného směru od Bojkovic se do Hostětína dostanete vlakem v 11.17 nebo autobusem v 11.07 a ve 12.22. Automobilům bude Hostětín v době návštěvy uzavřen. Parkování automobilů bude možné v sousedním Pitíně, doprava návštěvníků mezi Pitínem a Hostětínem bude zajištěna kyvadlovou autobusovou dopravou.
Přesná doba návštěvy není stanovena, ale rozmezí mezi 11.-14. hodinou je jisté.
Obec Hostětín děkuje za pochopení při zajištění hladkého průběhu a bezpečnosti této významné návštěvy.
Valašský kumšt pro radosť aj užitek

Valašský kumšt pro radosť aj užitek

18.03.2010
19. březen - nejen svátek všech Josefků ale také slavnostní den ve slavičínské Sokolovně. Na řemeslném předvelikonočním jarmárku můžete sledovat tradiční i netradiční pracovní postupy a získat inspiraci nebo i hotové výrobky k dotvoření atmosféry nadcházejících jarních svátků u vás doma. V Sokolovně se sejdou místní i přespolní lidoví umělci a návštěvou nás poctí také hosté ze Slovenska. Tvůrčí atmosféru doplní krajové speciality a lidový zpěv. Vstup je volný.
Tato akce je podpořena z Fondu kultury Zlínského kraje.
Náš region navštíví princ Charles

Náš region navštíví princ Charles

17.03.2010
Jak oznámil brněnský Ekologický institut Veronica, Princ Charles přijede v pondělí 22. března do Hostětína. Zajímá se o místní projekty udržitelného rozvoje i výrobky se značkou Tradice Bílých Karpat.
"Princ Charles se setká s občany a bude diskutovat se zástupci obce, Ekologického institutu Veronica a dalších neziskových organizací, které se na hostětínských projektech podílejí", informoval institut.
více na http://hostetin.veronica.cz/novinky/17/
V sobotu na rozhlednu Doubrava

V sobotu na rozhlednu Doubrava

12.03.2010
V sobotu 13. 3. 2010 pořádá Klub českých turistů Vizovice otevírání rozhledny na Doubravě.
Budete svědky nové tradice. Pochodníci se sejdou v 8 hodin na náměstí ve Vizovicích, ale můžete přijít ze všech světových stran. U rozhledny bude v 10 hodin zapálena vatra a turisté ručí za to, že mraky se protrhnou. Vezměte s sebou děti a špekáčky!
Každou středu inspirativní tvořivá dílna

Každou středu inspirativní tvořivá dílna

09.03.2010
Pravidelně každou středu od 16.00 hodin v domě č. p. 96 na Horním náměstí pořádá Nadace Jana Pivečky tzv. dílnu inspirace pro veřejnost.
Plán aktivit v dílně na březen 2010:
3. 3. drátkování - ; vajíčka
10. 3. drátkování - ; vajíčka
17. 3. vajíčka z mašliček
24. 3. vajíčka z mašliček
31. 3. vajíčka z mašliček
Bližší informace k aktivitám dílny získáte na telefonním čísle 777 913 782.
Futsalisté Slavičína mají bronz z MR

Futsalisté Slavičína mají bronz z MR

09.03.2010
Futsalisté Benaga Slavičína vybojovali bronzové medaile na mistrovství České republiky v sálovém fotbalu-futsalu, které se hrálo o víkendu ve Zruči nad Sázavou. V sobotním semifinále Slavičané nestačili na pozdějšího mistra ČR pražský Chemcomex. V nedělním duelu o 3. místo s obhájcem prvenství z Poličky vyhrálo Benago 3:2.
Všechny zápasy najdete ze záznamu na www.net-tv.cz
Valašské Křoví 2010 skončilo

Valašské Křoví 2010 skončilo

08.03.2010
V neděli skončil osmý ročník divadelní přehlídky Valašské Křoví ve Slavičíně. Zhruba patnáct set diváků zhlédlo 15 inscenací, které rozebrala a zhodnotila laická i odborná porota.
Pořádající divadlo SemTamFór ze Slavičína odvedlo skvělou organizační práci a dramatických představení se zhostilo také na výbornou. Viz Výsledková listina.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 [...] 163 starší
load