Aktuality

29. ročník Běhu vítězství proběhl

29. ročník Běhu vítězství proběhl

13.05.2010
V sobotu 9. května se konal 29. ročník tradičního Běhu vítězství, pořádaný oddílem atletiky při SK Slavičín.
Zámeckým parkem proběhlo 81 závodníků ve 14 kategoriích, hlavní závod mužů na trati 6 000 m vyhrál závodník z CYKLOGAT Zlín Přemysl Žaludek (na snímku).

Výsledky závodu naleznete v příloze, fotografie na internetové adrese www.ap-photo.eu.
Slavičínské florbalistky patří v ČR k elitě

Slavičínské florbalistky patří v ČR k elitě

11.05.2010
Trenér družstva slavičínských juniorek Rudolf Novotný a jeho svěřenkyně se těší ze svých úspěchů.
"Po dvou sezonách, kdy se cesta našeho družstva 1. florbalovou ligou juniorek zastavila v osmifinálové skupině, se nám letos díky skvělým výsledkům v základním kole podařilo postoupit mezi osm nejlepších družstev České republiky. Po loňském třetím místě na mistrovství ČR dorostenek je to další skvělý úspěch našeho družstva, který jenom upevnil pozici Slavičína na florbalové mapě," sdělil trenér. Popis průběhu zápasů a dílčích výkonů hráček uvede článek, který vyjde v červnovém Slavičínském zpravodaji.
Florbalový tým juniorek (na snímku): Leona Mudráková, Iveta Krahulcová, Bronislava Saňáková, Kristýna Odleváková, Klára Machů, Alena a Simona Vojtáskovy, Kristýna Míčková, Lucie Machů, Kateřina Janáčová, Pavla Manová, Radka Topičová, Nikola Maružánová a Veronika Rozenbergová, Rudolf Novotný
Systém IZIP a elektronická zdravotní karta (EZK)

Systém IZIP a elektronická zdravotní karta (EZK)

10.05.2010
Společnost IZIP oznamuje obyvatelům Slavičína, kteří jsou klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny, že od zítřka budou zástupci společnosti tyto klienty osobně kontaktovat, aby jim nabídli elektronické zdravotní karty. Prostřednictvím karet lze přes internet prakticky 24 hodin denně nahlížet pod heslem do zdravotních informací pacienta. Karta má sloužit k předávání zdravotních informací mezi lékařem a pacientem a mezi lékaři navzájem, v nouzových případech může pomoci zachránit život. Její vedení i zřízení je zdarma pouze pro pojištěnce VZP ČR. Zapisovat zdravotní záznamy do EZK mohou jen zdravotničtí pracovníci registrovaní v systému IZIP. více na www.izip.cz
Svoz odpadů podle harmonogramu

Svoz odpadů podle harmonogramu

10.05.2010
Ve středu 12. května proběhne pravidelný svoz papíru.
Současně s papírem bude jako obvykle proveden svoz nápojových kartonů. (Pozor, ve Slavičínském zpravodaji byl uveden chybný údaj.)
Dne 19. května proběhne svoz plastů.
Maminkám všechno nejlepší

Maminkám všechno nejlepší

10.05.2010
Slavičínská Sokolovna byla uplynulou neděli dějištěm oslavy svátku matek.
Programu, který každý rok připravuje město Slavičín, přihlíželo na sto dvacet žen, které potěšilo vystoupení nejmladších členů národopisného souboru Slavičánek i následný koncert Lhoťanky, stejně tak jako tradiční kytička z rukou pana starosty. Malé pohoštění připravily a ženy obsloužily žačky SOŠ Slavičín-Divnice.
Omezení průchodu lávkou

Omezení průchodu lávkou

10.05.2010
Upozorňujeme občany, že bylo nutno z technických důvodů omezit průchod lávkou před prodejnou COOP. K průchodu užívejte prosím vymezeného prostoru.
Děkujeme za pochopení.
29. ročník Běhu vítězství  odstartuje zítra

29. ročník Běhu vítězství odstartuje zítra

07.05.2010
29. ročník Běhu vítězství ve Slavičíně v zámeckém parku pořádá 8. 5. 2010 oddíl atletiky při SK Slavičín. Za dobu svého působení se závodů zúčastnilo 2 537 běžců. Prvním vítězem byl závodník Sl. Uherské Hradiště Jan Jurek (na trati 4 200 m). Od roku 1981 se běhá v zámeckém parku 10 okruhů v délce 6 000 m. Traťový rekord drží od roku 1986 Jiří Florián ze Zbrojovky Brno, který trať 6 000 m zaběhl za 17:36,9 minut. Traťový rekord žen drží Jana Klimešová z USK Praha, která tuto trať zaběhla za 19:54,0 minut v roce 2004.
Loňské vítězství na trati hlavního závodu bude obhajovat závodník z oddílu PSK Olymp Praha Václav Bitala, který zaběhl trať 6 000 m za 18:42,0 minut.
Pořadatelé i letošní rok připravili závody pro několik věkových skupin od předškolní mládeže až po muže veterány nad 70 let. Start bude v 9.30 hodin.
A kam v neděli?

A kam v neděli?

07.05.2010
Na neděli 9. května připravilo město Slavičín program ke Svátku matek. V Sokolovně od 16 hodin vystoupí dětský národopisný soubor Slavičánek a zahraje dechová hudba Lhoťanka. Všechny ženy-matky srdečně zve starosta města pan Jaroslav Končický.

Další alternativou na prožití neděle může být účast na turistickém pochodu z Bojkovic přes Rudimov do Slavičína. Odjíždí se ráno v 8.19 hod. vlakem do Bojkovic, předpokládaný návrat do 13.00 hodin.
Z činnosti Klubu vojenské historie

Z činnosti Klubu vojenské historie

07.05.2010
U příležitosti 65. výročí osvobození proběhlo ve Slavičíně několik akcí, které připravili členové místního Klubu vojenské historie - Army parku. 1. května uctili památku obětí světových válek celkem na osmi místech v regionu. Dalším jejich počinem bylo celodenní zpřístupnění muzea vojenské techniky v areálu bývalých kasáren, nyní Army parku. Organizátoři připravili pro veřejnost přehlídku vojenské techniky s tématickou přednáškou, atrakce pro děti a stylově podávané občerstvení.
Více na nových stránkách Army parku http://www.armypark.slavicin.org/
Výběrové řízení

Výběrové řízení

06.05.2010
Městská nemocnice Slavičín, příspěvková organizace, vyhlásila v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 247/1993 Sb. výběrové řízení na obsazení pracovního místa náměstka ředitele Městské nemocnice Slavičín.
Uzávěrka přihlášek je v pátek 21. května 2010.

Více informací v připojeném článku:
V sobotu bude uctěna památka obětem a hrdinům

V sobotu bude uctěna památka obětem a hrdinům

30.04.2010
Klub vojenské historie Slavičín Vás zve veřejnost k účasti na vzpomínkových akcích u příležitosti 65. výročí konce války.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARMY PARKU SLAVIČÍN (areál bývalých kasáren Sokolovo) představí v sobotu 1. května od 14 do 18 hodin otevření stálých expozic SPECIÁLNÍ VÝROBY NA VALAŠSKU a VŠEVOJSKOVÉ MUZEUM. V areálu polního tábora ČSLA proběhnou ukázky techniky, výzbroje, výstroje, ukázky činnosti kynologického klubu Slavičín, Airsoft KVH a bojová ukázka spřáteleného KVH.

Uctění památky obětí světových válek a vzpomínková jízda autokolony k pomníkům:
8.30 - pomník rumunských vojáků Rudimov
9.00 - hřbitov Slavičín
10.00
- pomník rumunských vojáků Lipová
- pomník posádky IL - ; 2 u Loučky
- Národní kulturní památník Ploština
- památník rodiny Valčíků Smolina
- pomník popravených slovenských vojáků v Březině u Valašských Klobouk
13.00 - pomník padlých Hrádek
Tajemství a krása horských štítů

Tajemství a krása horských štítů

28.04.2010
Fotografie z výstupu na nejvyšší hory v Evropě Mont Blanc a Elbrus představí jejich autor Lubomír Floreš v prostorách Městského infocentra ve Slavičíně během následujícího měsíce. Výstava potrvá do konce měsíce května.


novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 [...] 166 starší
load