Slavičín

oficiální stránky města
Sobota, 21. květen 2022

Vyhledávání

Aktuality

Keramika veroniky Žeravčíkové
05.08.2008

Městské infocentrum vystavuje keramiku z dílny Veroniky Žeravčíkové

V malé galerii slavičínského infocentra zahájila mladá výtvarnice z Divnic prodejní výstavu, která potrvá až do konce srpna.
Veronika Žeravčíková se slavičínské veřejnosti představila poprvé v loňském roce předváděním zdobení pálené keramiky v programu Jak to dělali naši staříčci, letos na jaře vedla workshop v Sokolovně při akci Valašský kumšt pro radosť aj užitek. Na měsíc srpen pak připravuje ve spolupráci s Nadací Jana Pivečky týdenní prázdninovou hrnčířskou školu pro děti.

 
S hostitelkami akce J Diatlovou a L malkovou
04.08.2008

Slavnostní otevření Leja salonu za účasti významných hostů

Salon byl otevřen v sobotu 2. srpna za účasti významných hostů - hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše, senátorky Jany Juřenčákové, návrhářky České Miss a Miss Europe and World Junior Marie Zelené a starosty města Slavičín Jaroslava Končického. Úvodní vystoupení patřilo pěveckému sboru Cantare, celý program moderoval Jakub Železný z České televize.

 
KOMUNIKACEod Záložny k zámku
04.08.2008

U kulatého stolu na téma bezpečnosti ve městě

V rámci projektu Bezpečné město Slavičín se v současné době realizují bezbariérové úpravy přechodů pro chodce přes hlavní tah městem s nasvícením přechodů a se souvisejícími šířkovými úpravami komunikace. Po úpravách by mělo dojít především ke snížení rychlosti projíždějících motorových vozidel a tím zvýšení bezpečnosti chodců. K zodpovězení otázek, které si kladou občané v této souvislosti (posun přechodů, zužování cest atd.), je starostou města svoláno veřejné jednání, které se koná v pondělí 4. srpna 2008 v 16 hodin v malém sále v poschodí restaurace Záložna.
Na jednání bude představen také projekt rekonstrukce Luhačovské ulice.

 
Dopravní provoz ve městě
03.08.2008

Přes Slavičín opatrně

Dnešním dnem byla zahájena realizace projektu, který přinese zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zpomalení rychlosti projíždějících vozidel na hlavním tahu naším městem. V místě přechodů pro chodce se vozovka zužuje na šířku 7 m, přechody budou mít bezbariérovou úpravu a budou nasvíceny.
Po dobu stavby prosíme řidiče o trpělivost, protože práce probíhají za plného provozu. Omezení se dotýká samozřejmě také chodců. Práce by měly být ukončeny na začátku měsíce října.

 
Policie ČR na Charitě
01.08.2008

Policie ČR se přibližuje dětem

Dne 30. 7. 2008 proběhla na OOP Slavičín v rámci projektu Community Policing - práce zaměřená na občana a službu veřejnosti ukázka policejních činností pro děti z příměstského tábora při Charitě sv. Vojtěcha ve Slavičíně. Práci a činnost policie jim přiblížili policisté Obvodního oddělení a Inspektorátu cizinecké policie ve Slavičíně. Děti si vyzkoušely test z dopravní výchovy, prohlédly si policejní výstroj, měly možnost usednout do policejních vozidel. Na závěr živé besedy každému z nich policisté udělili osvědčení - Mladý ochránce zákona - jako vzpomínku na zdařilou akci. (vh)

 
Přehrada Luhačovice
28.07.2008

Vyhlášen zákaz koupání v Luhačovické přehradě

Dle aktuálního vyhlášení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje platí okamžitý zákaz koupání v Luhačovické (Pozlovické) přehradě. Důvodem jsou výsledky měření kvality vody, které mj. vykázaly mikrobiologický nález enterokoků a masový výskyt sinic. Takové složení vody vážně ohrožuje lidské zdraví. (www.khszlin.cz)
Vydání zákazu platí do odvolání.

 
Masáže
28.07.2008

Ve Slavičíně bude otevřen nový relaxační salon

Za relaxací těla i duše budou moci slavičínští občané docházet od srpna do nově zřízeného zařízení LEJA v ulici K Hájenkám. Prostory budou nabízet mimo kadeřnické služby, manikúru, pedikúru, líčení a ruční masáže také novinku, jíž jsou přístrojové lymfatické masáže proti celulitidě nebo křečovým žilám, na redukci tělesné hmotnosti a celkovou rehabilitaci.
Otevření salonu proběhne v sobotu 2. srpna. Před 16. hodinou u LEJA salonu vystoupí pěvecký sbor Cantare. Páska bude přestřižena v 16 hodin za přítomnosti hostů, mezi nimiž bude starosta města Jaroslav Končický, hejtman ZK Libor Lukáš, senátorka Jana Juřenčáková a TV moderátor Jakub Železný. V programu je výstava obrazů dětí z DD Smolina, představení modelů módní návrhářky Marie Zelené a závěr bude patřit Tabáskově partyji, která zahraje v pohostinství U Talafy.

 
Logo Nadace Jana Pivečky
25.07.2008

U Pivečků začnou opět krátkodobé kurzy práce s počítačem

Nadace Jana Pivečky zahajuje opět další vlnu vzdělávacích kurzů. Zájemci se mohou naučit základům práce na PC, práci v programech Word, Excel a PowerPoint a seznámit se s tvorbou webových stránek. Kurzy jsou určeny zaměstnaným i nezaměstnaným zájemcům, občanům handicapovaným a matkám v domácnosti. Od listopadu by měly pokračovat také kurzy paličkování pro pokročilé.
Hlásit se lze v sídle Nadace Jana Pivečky na adrese Horní náměstí 111 nebo na telefonních číslech 577 342 822, 739 095 315.
Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem, Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.

 
Muzeum - lyžiny
23.07.2008

Městské muzeum je bez bariér

Město Slavičín využilo dotace poskytnuté v rámci programu Ministerstva kultury „Podpora kulturních aktivit zdravotně postižených občanů“ na pořízení dvou párů nájezdových lyžin pro vozíčkáře, které odstranily poslední dvě schodišťové překážky v městském muzeu. Celkové náklady na projet činily 20 710 Kč, dotace pak byla ve výši 14 400 Kč.
Nejen z tohoto důvodu zveme všechny k návštěvě muzea, kde tělesně postižení mají vstup zdarma.
Mimo to také připomínáme, že v letním období je městské muzeum otevřeno kromě tradiční středy a neděle také v pátek, a to v době od 13:00 do 16:00 hodin.

 
leguán
21.07.2008

Český lovec krokodýlů předvede ve Slavičíně chov exotických zvířat

Do Slavičína zavítá se svými svěřenci z říše hadů, ještěrů, želv a jiných exotických druhů Jack Jung, zvaný český lovec krokodýlů. Pro nejširší veřejnost je připraven všeobecně poučný seminář s obšírným pojednáním o životě zvířat a jejich zvláštnostech. Specialitou představení je možnost blízkého kontaktu s exoty pod dohledem odborníků.
Představení pro veřejnost se budou konat ve čtvrtek 24. 7., v pátek 25. 7. a v sobotu 26. 7. vždy v 17 hodin, a v neděli 28. 7. v 15 hodin na louce u Sokolovny. Za vstup zaplatí dospělí 50 Kč, děti 40 Kč. (www.ceskyloveckrokodylu.cz)

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 177 178 179 180 181 182 183 [...] 192 starší
 

město Slavičín
Osvobození 25, 763 21 Slavičín

tel.: 577 004 800*
fax: 577 004 802
e-mail: podatelna@mesto-slavicin.cz
ID datové schránky: jsub2vd

IČ: 00284459
DIČ: CZ00284459
č.ú.: 2924661/0100, KB a.s.

 
load