Aktuality

70. výročí letecké bitvy nad Bílými Karpaty

70. výročí letecké bitvy nad Bílými Karpaty

02.09.2014
Dne 31. srpna 2014 jsme si ve Slavičíně při vzpomínkové akci v kostele sv. Vojtěcha a na místním hřbitově připomněli 70. výročí letecké bitvy, která se odehrála 29. srpna 1944 nad Bílými Karpaty. Fotografie ze vzpomínkové akce naleznete v Galerii spolu s fotografiemi slavnostního přijetí L. A. Dickinsona (čestný občan města Slavičín a účastník letecké bitvy v roce 1944) v městském muzeu.
Práce na ulici Osvobození zahájeny

Práce na ulici Osvobození zahájeny

28.08.2014
V uplynulých dnech byly zahájeny práce na projektu revitalizace Malého Pole a rekonstrukce ulice Osvobození. Určitě jsme nemohli přehlédnout osazení přenosného dopravního značení a zahájení rekonstrukce chodníků. V první fázi bude probíhat výměna silniční obruby na straně u Sokolovny v úseku od Okružní křižovatky směrem na Hrádek a současně bude pokládán nový chodník.
Následně se začne pracovat na druhé straně ulice, kde proběhne výměna obruby a zúžení vozovky, na uvolněném prostoru přibudou podélná parkovací stání a také bude opraven chodník. Práce je to opravdu hodně a doufáme, že počasí k nám bude trošku příznivější, než doposud. V současné době prší takřka každý den a není možné dokončit projekt revitalizace Vláry. Chybí zejména parkoviště vedle učitelského domu a dokončení chodníků tamtéž. Ale pokud počasí neumožní odvézt zeminu, která je na daném místě deponována, není možné v pracích pokračovat. Lepší počasí také umožní provést čištění komunikací od bláta, kterého je zejména v úseku mezi ZŠ Vlára a MŠ Vlára opravdu dost.
Prosíme tedy občany o trpělivost. Jakmile počasí dovolí, budou práce na Vláře ukončeny. Řidiči na ul. Osvobození prosíme o přizpůsobení rychlosti jízdy prováděným pracím a příslušnému dopravnímu značení. 
Turnaj ve stolním tenisu

Turnaj ve stolním tenisu

12.08.2014
Již 43. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu mužů se koná ve Slavičíně 30. srpna 2014. Akce proběhne ve slavičínské sportovní hale. Turnaj je pořádán za podpory Zlínského kraje. Podrobnosti o turnaji i propozice pro závodníky naleznete v přiloženém dokumentu.

Propozice turnaje
Slavičín 2010 – 2014 v investicích

Slavičín 2010 – 2014 v investicích

11.08.2014
Jaké byly investice města Slavičín v letech 2010 – 2014? Co a kde se postavilo, opravilo, rekonstruovalo? Jak byly investice rozmístěny na území města? Na tyto a obdobné otázky Vám odpoví mapa investic. Její ovládání je naprosto intuitivní a poskytuje informace o každé investiční akci co do roku realizace, výši investice a případné výši dotace. Danou akci připomíná také fotografie. Takže pokud Vás tyto informace zajímají, můžete prohlížet.
Přístup do mapové aplikace zde.
Příprava železničních jízdních řádů 2014/2015

Příprava železničních jízdních řádů 2014/2015

08.08.2014
Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje v současné době připravuje železniční jízdní řády 2014 / 2015. Návrh jízdních řádů vychází ze současné nabídky a předpokládá zachování rozsahu spojení na všech tratích. Návrhy nových jízdních řádů naleznete zde.
Připomínky k železničním jízdním řádům 2014 /2015 je možno zasílat přímo Koordinátorovi veřejné dopravy Zlínského kraje (info@koved.cz) nebo prostřednictvím města Slavičín (podatelna@mesto-slavicin.cz), a to do 5. září 2014.
Grill párty opět nezklamala

Grill párty opět nezklamala

04.08.2014
Dne 3. srpna 2014 jsme strávili příjemné nedělní odpoledne na 2. ročníku Grill párty. Návštěvníci ochutnali vybrané grilované speciality a poslechli si pohodovou country hudbu. Grill párty na letní scéně se opět nesla v poklidném duchu a všem připravila krásný prázdninový den. Velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli.
Poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

Poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

28.07.2014
Správní rada fondu vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín na opravy a modernizaci bytů, bytových domů a rodinných domů.
Bližší informace a příslušné formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města Slavičín (Městský úřad Slavičín – Tiskopisy a formuláře – Ekonomický odbor) nebo přímo na ekonomickém odboru MěÚ.
Termín podání žádosti: do 1. září 2014
Největší rekonstrukce v historii slavičínské střední školy začala…

Největší rekonstrukce v historii slavičínské střední školy začala…

25.07.2014
Největší a nejnákladnější rekonstrukce školy ve Zlínském kraji probíhá o prázdninách ve Slavičíně, a to v Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole Slavičín. Dva operační programy ROP a OP ŽP, současně s významným spolufinancováním Zlínského kraje (celkem za více jak 50 mil. Kč) umožní získat pro jižní Valašsko nejmodernější kapacity pro výuku na střední škole jak v teoretických tak odborných předmětech především technických oborů. Součástí rekonstrukce je kompletní rekonstrukce elektrorozvodů, kotelny, vody, vybudování nových odborných učeben pro technické obory, výměna oken, zateplení fasády a nové sociální zařízení. Kvalita  odborného výcviku žáků ve Slavičíně se tak i díky novým moderním podmínkám pro studium ještě zvýší.  
FC TVD Slavičín – SK Sigma Olomouc

FC TVD Slavičín – SK Sigma Olomouc

22.07.2014
Zveme všechny příznivce fotbalu na 1. kolo Poháru České pošty. V něm se utká místní celek FC TVD Slavičín s týmem SK Sigma Olomouc. Zápas se odehraje v sobotu 26. července 2014, od 17.00 hodin na fotbalovém hřišti FC TVD ve Slavičíně.
Hřiště u MŠ Vlára je již v provozu

Hřiště u MŠ Vlára je již v provozu

18.07.2014
Oznamujeme, že k dnešnímu dni je již v provozu nové dětské hřiště vedle MŠ Vlára. Ne všechno je ještě hotovo – rozhodně zbývá dobudovat lampu veřejného osvětlení, úpravou projde prostor kolem studny, ještě přibude nové oplocení, zřejmě to bude chtít v podzimních měsících také další terénní úpravy. Ale všechny herní prvky jsou na svém místě a dodavatelská firma nám předala příslušné revize, které nám umožňují uvést hřiště v život a zpřístupnit jej veřejnosti. Věříme, že se hřiště bude líbit – je totiž ve variantě, kterou jsme společně vybrali v anketě na webu města.
Pokud si tedy chcete s dětmi hřiště vyzkoušet, máte možnost. Jen prosíme o obezřetnost – výše uvedené práce budou ještě postupně probíhat!
Léto s divadlem 2014

Léto s divadlem 2014

18.07.2014
Léto je v plném proudu, stejně jako slavičínské Léto s divadlem. První červencový pátek byla na letní scéně odehrána komedie Zakázané uvolnění. Dne 25. července ji následuje vydařená komedie S hlavou v oblacích. Na srpen jsou naplánovány další dvě divadelní hry (Ani o den dýl – 15. srpna, Když se zhasne – 22. srpna). Všechna představení se konají na letní scéně, od 21.00 hodin. Srdečně Vás zveme na Léto s divadlem!
Revitalizace Malého Pole a ulice Osvobození před zahájením

Revitalizace Malého Pole a ulice Osvobození před zahájením

10.07.2014
V průběhu měsíce srpna budou zahájeny práce na veřejných prostranstvích v rámci projektu revitalizace Malého Pole a ulic Osvobození, Hrádecká, Polní a Dlouhá. Vzhledem k rozsahu akce, kdy jen chodníků má být předlážděno do zámkové dlažby 4400 m2 a proběhne rekonstrukce části ulice Osvobození od okružní křižovatky po přechod pro chodce u ZŠ Malé Pole, se práce protáhnou až do pozdního podzimu. Co vše je v plánu je zřejmé z přiložených situací a projektu. Již jsme avizovali, že na Osvobození to bude znamenat částečné úpravy silničního provozu a dopravní omezení, ale bez toho to opravdu nepůjde. O průběhu stavby a omezení provozu budeme samozřejmě informovat.Rekonstrukce ulice OsvobozeníRevitalizace Malé Pole část 1Revitalizace Malé Pole část 2
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 67 68 69 70 71 72 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 161 starší
load