Aktuality

Dětské hřiště v Zahradní čtvrti

Dětské hřiště v Zahradní čtvrti

20.05.2010
Město Slavičín připravuje návrh na rekonstrukci dětského hřiště pod bytovým domem čp. 308. V současné době hledáme možnosti financování záměru, jehož podrobnosti jsou v příloze.

Případné připomínky lze zaslat na e-mail: koncicky@mesto-slavicin.cz.
Povodně 2010

Povodně 2010

20.05.2010
Vzhledem k rozsahu ničivých záplav vyhlásila Charita ČR veřejnou sbírku na pomoc postiženým lidem. Arcidiecézní charita Olomouc pokračuje v mapování záplavami postižené oblasti, dle možností zjišťuje potřeby v postižených městech a obcích a na základě požadavků bude připravovat a distribuovat konkrétní pomoc. Charita se v tuto chvíli zaměřuje zejména na oblasti Valašského Meziříčí, Hranic a Troubek a monituruje situaci na Kroměřížsku a v Kojetíně.
Veřejnou sbírku pro pomoc Charity ČR při těchto povodních administruje Diecézní charita ostravsko - ;opavská. Peněžní dary je možné poslat na sbírkové konto: 5015003434/5500, variabilní symbol: 333. Na telefonní číslo 877 77 je možné poslat také DMS ve tvaru DMS POVODNE2010.
Věcná pomoc v tuto chvíli není třeba, krizový štáb Arcidiecézní charity Olomouc jí má dostatek.

Bližší informace o průběhu pomoci v zaplavených oblastech získáte na webových stránkách www.acho.caritas.cz nebo www.dchoo.caritas.cz.
(Zdroj: ACHO Olomouc)
Zítra v Sokolovně

Zítra v Sokolovně

19.05.2010
Nejlepší česká TRAVESTI SKUPINA HANKY PANKY PRAHA v nové sestavě uvádí svůj nový pořad s názvem Z Čech až do Hollywoodu ve slavičínské Sokolovně už ve čtvrtek 20. 5. 2010 v 19 hodin.
Spolu se slečnami Stefany, Dolores, Sofií a mistrem Alexem tentokrát procestujete řadu zemí světa a uvidíte spoustu hvězd hudebního nebe tak, jak je neznáte. Tentokrát Vám ve svém pořadu představí hvězdy jako jsou Hana Hegerová, Peter Nagy, Monserat Cabalé, Fredy Mercury, Marcela Holanová, Waldemar Matuška, Sandra, Tina Turner, Kamélie a podíváte se i do Švédska za známou hudební skupinou ABBA. Samozřejmě nebude chybět ani spousta humoru, nadsázky a komických scének.
Výpravná kostýmová show, která se těší oblibě po celé republice, příjíždí i do našeho města.
Vstupné 190 Kč.
Více: www.hankypankyshow.eu.
Slavičínský bajkap letos popáté

Slavičínský bajkap letos popáté

18.05.2010
Cyklistický závod Slavičínský bajkap je plánován na neděli 23. května v areálu Pivečkova lesoparku a přilehlé cyklostezce. Pořadatelé doufají ve zlepšení povětrnostních podmínek, i tak je však pátý ročník závodu zajištěn a pojede se za každého počasí.
AKCE JE PODPOŘENA Z FONDU MLÁDEŽE A SPORTU ZLÍNSKÉHO KRAJE.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČR.
Literárně-historické toulky v náhradním termínu

Literárně-historické toulky v náhradním termínu

18.05.2010
Letošní nevyzpytatelné klimatické podmínky příliš nepřejí venkovním aktivitám, a proto i zítřejší termín každoroční exkurze po slavičínských pamětihodnostech musel být přeložen na středu 26. května. Snad se tedy počasí v příštím týdnu umoudří a zájemci o hlubší poznávání místní historie nepřijdou zkrátka. Organizátoři akce (Městská knihovna a Dům dětí a mládeže) tento rok opět připravili tradiční vycházku městem spojenou s programem plným soutěží a scének, čehož mohou k zábavě a poučení využít děti i dospělí.
Příspěvky do Slavičínského zpravodaje ještě v úterý

Příspěvky do Slavičínského zpravodaje ještě v úterý

17.05.2010
Z důvodu technické chyby v počítačové síti mohlo dojít k nedoručení některých příspěvků do Slavičínského zpravodaje, které měly být doručeny od pátku 14. 5. do pondělí 17. 5. 2010.
Proto žádáme odesilatele, aby si příjem jejich e-mailu telefonicky ověřili v redakci SZ, tel. č. 577 342 251. Ke znovuzaslání lze použít adresu kultura1@mesto-slavicin.cz.
Děkujeme za pochopení.
Pohár starosty města Slavičín putoval do Bylnice

Pohár starosty města Slavičín putoval do Bylnice

17.05.2010
Obavy z nepříznivého počasí zahnaly milovníky nohejbalu do slavičínské sportovní haly a jubilejní X. ročník poháru starosty města Slavičín se tak poprvé ve své historii odehrál pod střechou.
Do Slavičína se sjelo dvanáct týmů. Obhájce prvenství z Vlčnova nedorazil, domácí nohejbalový klub pro potíže se sestavou nakonec do bojů nezasáhl, a tak se do role favorita pasovalo a nakonec i zvítězilo mužstvo z Bylnice.
Policie ČR žádá o pomoc při pátrání

Policie ČR žádá o pomoc při pátrání

16.05.2010
V průběhu měsíce dubna a května došlo ve Slavičíně ke krádeži tří kusů jízdních kol, které byly neznámým pachatelem odcizeny ze sklepních prostor panelových domů. Policie České republiky OOP Slavičín se tímto obrací na spoluobčany s žádostí o pomoc při pátrání po odcizených jízdních kolech a pachatelích krádeží kol:
1. pánské horské jízdní kolo barvy černo-stříbrné, velikost 18, zn. Cube- Team, odpružená přední vidlice, kotoučové brzdy, komponenty zn. Schimano (viz foto)
2. pánské horské jízdní kolo žluté barvy, zn. Author, čelisťové brzdy brzdy, komponenty zn. Schimano
3. pánské horské jízdní kolo stříbrné barvy, zn. Fuji, vybavené komponenty Schimano Acera (viz foto)
Informace a poznatky ke krádežím je možno podat buď přímo na Obvodním oddělení Policie České republiky ve Slavičíně nebo na tel. č. 577 343 158,725 292 338, popřípadě na linku 158.
O pohár starosty venku nebo v hale?

O pohár starosty venku nebo v hale?

14.05.2010
Zítřejší nohejbalový turnaj O pohár starosty města Slavičína se tradičně odehrává na víceúčelovém hřišti u Sokolovny, avšak v případě nepříznivého počasí by musel být přesunut do sportovní haly.

Upozorňujeme proto účastníky turnaje, aby se přizpůsobili situaci a v případě deště se vybavili do sportovní haly vhodnou obuví!!!

29. ročník Běhu vítězství proběhl

29. ročník Běhu vítězství proběhl

13.05.2010
V sobotu 9. května se konal 29. ročník tradičního Běhu vítězství, pořádaný oddílem atletiky při SK Slavičín.
Zámeckým parkem proběhlo 81 závodníků ve 14 kategoriích, hlavní závod mužů na trati 6 000 m vyhrál závodník z CYKLOGAT Zlín Přemysl Žaludek (na snímku).

Výsledky závodu naleznete v příloze, fotografie na internetové adrese www.ap-photo.eu.
Slavičínské florbalistky patří v ČR k elitě

Slavičínské florbalistky patří v ČR k elitě

11.05.2010
Trenér družstva slavičínských juniorek Rudolf Novotný a jeho svěřenkyně se těší ze svých úspěchů.
"Po dvou sezonách, kdy se cesta našeho družstva 1. florbalovou ligou juniorek zastavila v osmifinálové skupině, se nám letos díky skvělým výsledkům v základním kole podařilo postoupit mezi osm nejlepších družstev České republiky. Po loňském třetím místě na mistrovství ČR dorostenek je to další skvělý úspěch našeho družstva, který jenom upevnil pozici Slavičína na florbalové mapě," sdělil trenér. Popis průběhu zápasů a dílčích výkonů hráček uvede článek, který vyjde v červnovém Slavičínském zpravodaji.
Florbalový tým juniorek (na snímku): Leona Mudráková, Iveta Krahulcová, Bronislava Saňáková, Kristýna Odleváková, Klára Machů, Alena a Simona Vojtáskovy, Kristýna Míčková, Lucie Machů, Kateřina Janáčová, Pavla Manová, Radka Topičová, Nikola Maružánová a Veronika Rozenbergová, Rudolf Novotný
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 112 113 114 115 116 117 [...] 120 [...] 140 [...] 160 161 starší
load