Aktuality

O Velikonocích dnes v městské knihovně

O Velikonocích dnes v městské knihovně

30.03.2010
Malé povídání o velkých dnech připravila městská knihovna na dnešní den 30. 3.
V době od 13 do 16 hodin může přicházet veřejnost a zde se zapojit do vyprávění o tradicích a původu Velikonoc, děti mohou poslouchat pohádky, soutěžit a luštit hádanky. Odpoledne je spojeno s výrobou jednoduchých velikonočních ozdob, pletením košíků a s výstavou tematických publikací.
Poděkování za přispění do Velikonoční sbírky

Poděkování za přispění do Velikonoční sbírky

30.03.2010
Ve dnech 23. a 24. března 2010 probíhala po celé České republice Velikonoční sbírka, kterou humanitární organizace ADRA pořádá již od roku 2002. Také občané města Slavičína se mohli setkat s dvojicemi dobrovolníků ve světle modrém triku s logem ADRA. Občané Slavičína přispěli do celorepublikové sbírky částkou 14 527 Kč.
"Třetina vybraných peněz je určena na dlouhodobé rozvojové projekty. Druhá třetina na konto humanitární pomoci při mimořádných událostech, jako byly loňské povodně v Čechách a na Moravě nebo letošní ničivé zemětřesení na Haiti. A třetí část ADRA použije na projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Jedná se především o podporu sítě dobrovolnických center, díky nimž vychází stovky dobrovolníků do různých zařízení a nabízí svou pomoc - ; ať už seniorům, dětem, zdravotně postiženým či sociálně slabým. Děkujeme všem, kteří si před Velikonocemi udělali radost a pomohli tak těm, kteří to potřebují. Vždyť právě Velikonoce nám připomínají, že tu nejsme sami pro sebe," sdělila organizátorka Vratislava Bilová.
Pojďte si zahrát volejbal

Pojďte si zahrát volejbal

30.03.2010
Nedělní volejbálek je podle sdělení členů volejbalového družstva SK v ohrožení. "V poslední době nás chodí tak málo, že už si nemůžeme ani zahrát. Sportování jsme dočasně přerušili, ale nechceme to jen tak zabalit. Tuto přechodně nepříznivou situaci bychom chtěli řešit výzvou těm, kteří mají o volejbal zájem, ale doposud se z nějakého důvodu k nám nepřidali: Pokud si chcete zahrát volejbal v naší krásné hale, nemáte se čeho bát a můžete nás kontaktovat. Případné dotazy zodpovíme buď na naší diskuzní stránce na http://volslav.webzdarma.cz, nebo na tel. č. 777 632 692, 603 520 780," zve Roman Červeňan a spol.
Výprava za sněženkami podruhé

Výprava za sněženkami podruhé

30.03.2010
MO ČSOP Slavičín uspořádá dnes (30. 3.) druhou výpravu za sněženkami. Cílem cyklistické výpravy je lokalita s významným výskytem sněženky podsněžníku v Bohuslavicích. Zájemci se sejdou na parkovišti nad hotelem Slavičan (ulice Dlouhá) v 15 hodin.
Koncert  ke dni učitelů

Koncert ke dni učitelů

29.03.2010
U příležitosti svátku Dne učitelů přišli v těchto dnech žáci popřát a poděkovat svým pedagogům. S tradičním hudebním přáním se připojují i žáci Základní umělecké školy ve Slavičíně. Koncert ke Dni učitelů v podání sólistů a komorních souborů hudebního oboru školy zazní v koncertním sále ZUŠ v pondělí, tedy dnes, 29. března 2010 v 18.00 hodin. Vedení školy srdečně zve i širokou veřejnost.
Šikulové se sejdou ve Slavičíně

Šikulové se sejdou ve Slavičíně

26.03.2010
Slavičínští modeláři pořádají tento víkend už 10. ročník soutěžní výstavy plastikových modelů v sále Sokolovny Slavičín.
Součástí akce je i možnost prohlídky historické vojenské techniky v Army parku, v areálu bývalých kasáren.
Bližší informace je možno najít na internetových stránkách http://slavicinskysikula.wz.cz/.
Město se chystá na pravidelný jarní úklid

Město se chystá na pravidelný jarní úklid

24.03.2010
Po dlouhé zimě už byly ulice města s nasazením pracovníků Služeb města Slavičína zbaveny posypů a hrubých nečistot a občané také konečně dostávají tu nejlepší chuť ke generálnímu úklidu ve svých obydlích.
V rámci jarního uklízení budou tak jako každoročně ve městě rozmístěny velkoobjemové kontejnery, a to v době od 7. do 9. dubna na obvyklých místech v ulicích Luhačovská, Ševcovská, Žižkovská, Hrádek a Divnice. V termínu od 14. do 16. dubna v ulicích Nad Výpustou, Mladotická, Jasmínová a v Hrádku.
Úspěch mladých kuželkářů

Úspěch mladých kuželkářů

24.03.2010
Zástupce místního oddílu kuželkářů Rostislav Gorecký se stal přeborníkem Zlínského kraje v kategorii žáků.
Nyní se připravuje na reprezentaci na mistrovství ČR 1. 5. 2010 v Kutné Hoře. V dlouhodobé soutěži žáků - ; Poháru mladých nadějí se po vítězném turnaji ve Zlíně dostal na třetí místo v ČR a má zajištěn postup do finálového turnaje 11. 4. 2010 v Olomouci.
Dalším přeborníkem Zlínského kraje se stal v kategorii dorostu Ondřej Fojtík, který vybojoval postup na mistrovství ČR své kategorie 8. - ; 9. 5. 2010 v Horním Benešově.
Velikonoční sbírka

Velikonoční sbírka

22.03.2010
Již devátý ročník Velikonoční sbírky „Pomáhat je radost" připravuje humanitární organizace ADRA. Uskuteční se ve dnech 23. a 24. března 2010. Značnou část finančního výtěžku ADRA použije na sociální projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Peníze budou vybírat dobrovolníci, s nimiž ADRA spolupracuje, zejména z řad studentů středních škol a mládeže. Sbírka proběhne po celé republice a také ve Slavičíně, a to za pomoci studentek Gymnázia Jana Pivečky a dalších dobrovolníků.

„Dárcům za jejich drobný příspěvek do kasičky na pomoc druhým poděkujeme malým upomínkovým předmětem - odznáčkem se šnekem," říká koordinátorka sbírky Tereza Svobodová.
Policisté opět blíže občanům

Policisté opět blíže občanům

22.03.2010
Policisté z Preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a policisté z místního obvodního oddělení uspořádali v Domě s pečovatelskou službou ve Slavičíně besedu v duchu prevence. Senioři se často na policisty obracejí se svými problémy a požadavky. Jak se nestát obětí trestné činnosti nebo jak alespoň snížit riziko přepadení? To je hlavním cílem a smyslem těchto setkávání. Kromě informací, jak si mají občané zabezpečit svůj majetek nebo jak se co nejbezpečněji chovat v silničním provozu policisté občanům připomínají:
* Aby při cestách v dopravních prostředcích měli své věci neustále pod kontrolou.
* Aby se za každou cenu nebránili, chce-li jim někdo ukrást třeba kabelku.
* Aby nepřijímali doprovod nabízený neznámými lidmi.
* Aby podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí zboží také rázně odmítali...

Policisté především nabádají k tomu, že pokud se občané dostanou do situace, kdy oni sami budou potřebovat pomoc policistů nebo se stanou svědky napadení někoho druhého, aby se raději do konfliktu s útočníkem nepouštěli, nýbrž rychle zavolali bezplatnou linku tísňového volání Policie ČR 158.
Změna termínu svozu komunálního odpadu

Změna termínu svozu komunálního odpadu

22.03.2010
Upozorňujeme občany, že svoz komunálního odpadu připadající na Velikonoční pondělí 5. 4. bude přesunut na úterý 6. 4., úterní svoz pak bude přesunut na středu 7. 4.
Vyzýváme občany, kteří dosud neprovedli úhradu za svoz a likvidaci komunálního odpadu, aby tak učinili co nejdříve. Pytle a známky na popelnice na směsný komunální odpad pro rok 2010 si mohou občané zakoupit na Městském úřadě Slavičín, v I. poschodí, dveře č. 306. Termín splatnosti je 31. 3. 2010.

Jak za Princem Charlesem  - ; info o dopravě

Jak za Princem Charlesem - ; info o dopravě

18.03.2010
Princ Charles přijede v pondělí 22. 3. 2010 mezi 11. - ; 14. hodinou do Hostětína. Prohlédne si místní projekty udržitelného rozvoje, přehlídku výrobků se značkou Tradice Bílých Karpat a bude diskutovat se zástupci obce, Ekologického institutu Veronica a dalších neziskových organizací, které se na hostětínských projektech podílejí. Princ Charles má poměrně uzavřený program a některá z míst v obci budou pro veřejnost nepřístupná. Veřejnost bude moci Prince Charlese a jeho doprovod vidět především při začátku návštěvy, při procházce obcí a v jejím závěru na návsi, kde se bude konat přehlídka řemeslných výrobků se značkou Tradice Bílých Karpat a krátké folklorní vystoupení.
Pro návštěvníky je nejsnazší využít veřejnou dopravu - vlakové nebo autobusové spojení ze sousedních obcí. Vlak ze Slavičína odjíždí ve 12.19, z opačného směru od Bojkovic se do Hostětína dostanete vlakem v 11.17 nebo autobusem v 11.07 a ve 12.22. Automobilům bude Hostětín v době návštěvy uzavřen. Parkování automobilů bude možné v sousedním Pitíně, doprava návštěvníků mezi Pitínem a Hostětínem bude zajištěna kyvadlovou autobusovou dopravou.
Přesná doba návštěvy není stanovena, ale rozmezí mezi 11.-14. hodinou je jisté.
Obec Hostětín děkuje za pochopení při zajištění hladkého průběhu a bezpečnosti této významné návštěvy.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 115 116 117 118 119 120 [...] 140 [...] 160 161 starší
load