Aktuality

Nový termín koncertu Čechomor

Nový termín koncertu Čechomor

12.04.2010
Náhradní termín pro vystoupení skupiny ČECHOMOR ve Valašských Kloboukách je již dohodnutý, a to na 27. 5. 2010.
Veškeré již zakoupené vstupenky jsou platné i pro náhradní termín, předprodej trvá.
Za pochopení děkuje
OLD&HARY AGENCY
NÁM. H. SYNKOVÉ 1006
BRUMOV-BYLNICE
Městské infocentrum nabízí v předprodeji...

Městské infocentrum nabízí v předprodeji...

09.04.2010
Nabídka programů v našem regionu je bohatá a pro zájemce jsou v našem infocentru v předprodeji vstupenky na tyto pořady:
Slavičín: Z ČECH AŽ DO HOLLYWOODU - travesti show (20. 5., 190 Kč)
Brumov - hrad: EVA A VAŠEK (20. 6., 220 Kč)
Valašské Klobouky: ČECHOMOR (260 Kč) ODLOŽENO NA KVĚTEN, VSTUPENKY JSOU PLATNÉ
TŘI SESTRY (24. 4., 230 Kč)
Městské infocentrum Slavičín, tel. 577 342 251, e-mail: kultura1@mesto-slavicin.cz
Změny termínu svozu odpadu

Změny termínu svozu odpadu

01.04.2010
Upozorňujeme občany, že svoz komunálního odpadu připadající na Velikonoční pondělí 5. 4. bude přesunut na úterý 6. 4., úterní svoz pak bude přesunut na středu 7. 4.

Plánovaný svoz nebezpečného odpadu se z měsíce dubna z technických důvodů posouvá na měsíc květen - přesný termín uvede květnový Slavičínský zpravodaj.
Nebezpečný odpad mohou občané běžně odevzdávat zdarma ve sběrném dvoře Pod Kaštany 50 (areál SMS).
Jak se po valašsku kumštovalo

Jak se po valašsku kumštovalo

31.03.2010
Tradiční předvádění lidového uměleckého řemesla proběhlo v pátek 19. března v Sokolovně. Nebývalý zájem předvádějících vzbudil nebývalý zájem publika, a tak celodenní tvořivost probíhala velice příjemně, navíc za zvuku lidových písní, jimiž potěšili hosté z Horné Súče...
Zprávy, zprávičky, pozvánky ... v dubnovém zpravodaji

Zprávy, zprávičky, pozvánky ... v dubnovém zpravodaji

31.03.2010
Čtvrté číslo Slavičínského zpravodaje avizuje začátek druhého čtvrtletí tohoto roku. A co toto vydání přináší? Úvodem důležitá čísla o městském rozpočtu, údaje z úřadu práce, informace o projektech...
Spolky informují o své činnosti - o sportu futsalisté a kuželkáři, fotbalisté zvou na začátek sezony. Divadelníci hodnotí uplynulý festival Valašské Křoví a řada pozvánek zve za kulturou či do přírody. Přečtěte si v archivu Slavičínských zpravodajů na našem webu www.mesto-slavicin.cz.
O Velikonocích dnes v městské knihovně

O Velikonocích dnes v městské knihovně

30.03.2010
Malé povídání o velkých dnech připravila městská knihovna na dnešní den 30. 3.
V době od 13 do 16 hodin může přicházet veřejnost a zde se zapojit do vyprávění o tradicích a původu Velikonoc, děti mohou poslouchat pohádky, soutěžit a luštit hádanky. Odpoledne je spojeno s výrobou jednoduchých velikonočních ozdob, pletením košíků a s výstavou tematických publikací.
Poděkování za přispění do Velikonoční sbírky

Poděkování za přispění do Velikonoční sbírky

30.03.2010
Ve dnech 23. a 24. března 2010 probíhala po celé České republice Velikonoční sbírka, kterou humanitární organizace ADRA pořádá již od roku 2002. Také občané města Slavičína se mohli setkat s dvojicemi dobrovolníků ve světle modrém triku s logem ADRA. Občané Slavičína přispěli do celorepublikové sbírky částkou 14 527 Kč.
"Třetina vybraných peněz je určena na dlouhodobé rozvojové projekty. Druhá třetina na konto humanitární pomoci při mimořádných událostech, jako byly loňské povodně v Čechách a na Moravě nebo letošní ničivé zemětřesení na Haiti. A třetí část ADRA použije na projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Jedná se především o podporu sítě dobrovolnických center, díky nimž vychází stovky dobrovolníků do různých zařízení a nabízí svou pomoc - ; ať už seniorům, dětem, zdravotně postiženým či sociálně slabým. Děkujeme všem, kteří si před Velikonocemi udělali radost a pomohli tak těm, kteří to potřebují. Vždyť právě Velikonoce nám připomínají, že tu nejsme sami pro sebe," sdělila organizátorka Vratislava Bilová.
Pojďte si zahrát volejbal

Pojďte si zahrát volejbal

30.03.2010
Nedělní volejbálek je podle sdělení členů volejbalového družstva SK v ohrožení. "V poslední době nás chodí tak málo, že už si nemůžeme ani zahrát. Sportování jsme dočasně přerušili, ale nechceme to jen tak zabalit. Tuto přechodně nepříznivou situaci bychom chtěli řešit výzvou těm, kteří mají o volejbal zájem, ale doposud se z nějakého důvodu k nám nepřidali: Pokud si chcete zahrát volejbal v naší krásné hale, nemáte se čeho bát a můžete nás kontaktovat. Případné dotazy zodpovíme buď na naší diskuzní stránce na http://volslav.webzdarma.cz, nebo na tel. č. 777 632 692, 603 520 780," zve Roman Červeňan a spol.
Výprava za sněženkami podruhé

Výprava za sněženkami podruhé

30.03.2010
MO ČSOP Slavičín uspořádá dnes (30. 3.) druhou výpravu za sněženkami. Cílem cyklistické výpravy je lokalita s významným výskytem sněženky podsněžníku v Bohuslavicích. Zájemci se sejdou na parkovišti nad hotelem Slavičan (ulice Dlouhá) v 15 hodin.
Koncert  ke dni učitelů

Koncert ke dni učitelů

29.03.2010
U příležitosti svátku Dne učitelů přišli v těchto dnech žáci popřát a poděkovat svým pedagogům. S tradičním hudebním přáním se připojují i žáci Základní umělecké školy ve Slavičíně. Koncert ke Dni učitelů v podání sólistů a komorních souborů hudebního oboru školy zazní v koncertním sále ZUŠ v pondělí, tedy dnes, 29. března 2010 v 18.00 hodin. Vedení školy srdečně zve i širokou veřejnost.
Šikulové se sejdou ve Slavičíně

Šikulové se sejdou ve Slavičíně

26.03.2010
Slavičínští modeláři pořádají tento víkend už 10. ročník soutěžní výstavy plastikových modelů v sále Sokolovny Slavičín.
Součástí akce je i možnost prohlídky historické vojenské techniky v Army parku, v areálu bývalých kasáren.
Bližší informace je možno najít na internetových stránkách http://slavicinskysikula.wz.cz/.
Město se chystá na pravidelný jarní úklid

Město se chystá na pravidelný jarní úklid

24.03.2010
Po dlouhé zimě už byly ulice města s nasazením pracovníků Služeb města Slavičína zbaveny posypů a hrubých nečistot a občané také konečně dostávají tu nejlepší chuť ke generálnímu úklidu ve svých obydlích.
V rámci jarního uklízení budou tak jako každoročně ve městě rozmístěny velkoobjemové kontejnery, a to v době od 7. do 9. dubna na obvyklých místech v ulicích Luhačovská, Ševcovská, Žižkovská, Hrádek a Divnice. V termínu od 14. do 16. dubna v ulicích Nad Výpustou, Mladotická, Jasmínová a v Hrádku.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 116 117 118 119 120 121 122 [...] 140 [...] 160 [...] 163 starší
load