Aktuality

Střípky z české prózy a poezie

Střípky z české prózy a poezie

22.06.2010
V úterý 22. června si nenechte ujít pozvání Městské knihovny a Nadace J. Pivečky ve Slavičíně na jedinečnou besedu se známými osobnostmi literárního světa v pořadu Střípky z české prózy a poezie, jejíž součástí bude i autogramiáda. Hostovat zde budou s ukázkami ze svých děl členové Klubu českých spisovatelů - ; Eva Kantůrková, Petr Prouza, Václav Dušek a Václav Suchý. Akce probíhá pod záštitou Občanského sdružení Literární Luhačovice a SOŠ Luhačovice. Dalšími partnery projektu jsou město Luhačovice a Zlínský kraj. Setkání se uskuteční v 17 hodin v prostorách malého sálu restaurace Záložna.
Den otevřených dveří policejní budovy ve Slavičíně

Den otevřených dveří policejní budovy ve Slavičíně

21.06.2010
V neděli 20. června proběhla v policejní budově ve Slavičíně akce Den otevřených dveří. Policisté byli překvapeni a potěšeni velkým zájmem a účastí místních občanů, zejména rodin s dětmi. Prvního návštěvníka přivítali krátce po otevření budovy PČR v 8 hodin, poslední spokojení návštěvníci odcházeli až kolem kolem 13. hodiny. Přijela i rodinka s dětmi ze Zlína a nejen oni policistům vyslovili poděkování za pěkné dopoledne strávené v prostorách policejního oddělení.
Prvňáčci obdrželi zdarma knihu

Prvňáčci obdrželi zdarma knihu

20.06.2010
Již druhým rokem je slavičínská knihovna zapojena spolu s místními základními školami do projektu Ministerstva kultury Už jsem čtenář - Kniha pro prvňáčka. Cílem je přivést děti již v raném školním věku k četbě a čtenářství tak, aby se čtení nestalo nemilou povinností, ale naopak zábavnou a fantazii rozvíjející aktivitou. Letošní programy, besedy a lekce připravené knihovnou v rámci projektu (např. Zimní olympiáda za kamny, Putujeme pohádkovou zemí, Co nám kniha všechno říká) navštívily všechny 1. třídy ZŠ Vlára a ZŠ Malé Pole. Po splnění závazných podmínek získal každý prvňáček zdarma krásně ilustrovanou knihu Legrační dům od Jiřího Kahouna. Tento pěkný dárek jim byl slavnostně předán a žáčci byli nakonec pasováni do rytířského řádu čtenářů.
Městská policie Slavičín besedovala s žáky

Městská policie Slavičín besedovala s žáky

18.06.2010
Městská policie Slavičín uspořádala besedu s žáky I. stupně Základní školy Vlára a Základní školy Malé Pole. Strážník František Ševčík poučil žáky o základních pravidlech silničního provozu. Důraz byl kladen na povinnou výbavu jízdního kola, na povinnost používat ochrannou přilbu, povinnosti cyklisty a chodce, znalost dopravních značek a důležitých telefonních čísel.
Byla zmíněna i problematika při styku s neznámou osobou a děti byly poučeny, jak se mají v dané situaci zachovat. Děti projevily výborné znalosti, za což je strážníci pochválili a popřáli jim krásné a bezpečné prázdniny.
Městská policie chce v rámci prevence takové besedy pořádat i nadále.
Akce - Sobota na pomoc lidem zasaženým povodněmi

Akce - Sobota na pomoc lidem zasaženým povodněmi

17.06.2010
Na pomoc lidem zasaženým povodněmi se rozhodlo divadlo SemTamFór,o. s. uspořádat v sobotu 19. června benefiční představení ve slavičínské Sokolovně.
"Divák si může vybrat, zda přijde jen na jedno z představení, nebo se zúčastní celé akce v době od 15 do 23.30 hodin. Po prvním benefičním představení Cestovní kancelář Bejvávalo, jež je ideální pro rodiny s dětmi, proběhne otevřená zkouška nově připravované hry Jaroslava Havlíčka Muž sedmi sester. Jako druhé benefiční představení jsme zvolili pro diváky, jež se rozhodnou podpořit naši benefici ve spolupráci s Člověkem v tísni, výbornou českou lehce satirickou muzikálovou Elektrickou pumu od pana Jiřího Suchého," sděluje vedoucí souboru Jan Julínek.
Divadlo SemTamFór, o. s., Vás touto cestou vybízí: „Přijďte podpořit věc, která má smysl.“
Celý výtěžek ze sobotní akce bude zaslán na povodňové konto Člověka v tísni 72027202/0300.

Připravuje se:
3. července hostující představení Divadelního souboru Kantoři z Jeseníku „Casanova žije“
Evropský svátek hudby v neděli v zámeckém parku

Evropský svátek hudby v neděli v zámeckém parku

17.06.2010
V neděli 20. června od 14 hodin zahrají na altánku v zámeckém parku ve Slavičíně mladé kapely.
Představí se slavičínská dívčí kapela Kartypa, Tabáskova partyja z Valašska, z Fryštáku dojedou Tři tuny a čtyřlístek doplňuje nová vlachovská kapela Ohnivá rýža - Fire Rice.

Tuto akci v rámci Evropského svátku hudby pořádá občanské sdružení UnArt - vstup je volný!
Přijďte v neděli na návštěvu na policejní služebnu

Přijďte v neděli na návštěvu na policejní služebnu

17.06.2010
Den otevřených dveří Obvodního oddělení PČR Slavičíně
a Inspektorátu cizinecké policie Zlín se sídlem ve Slavičíně, ul. Osvobození č.p. 309 se koná dne 20. června 2010 v době od 8 hod do 13 hodin v rámci oslav Dne Policie České republiky. Veřejnost může nahlédnout do budovy policie ČR, včetně policejní cely, zhlédne ukázku policejní techniky pořádkové policie a technických prostředků policistů ICP (policejní výstroj a výzbroj včetně zbraní, termovize ICP). Zblízka si lze prohlédnout vozidla PČR, zásahové vozidlo PČR, motocykl s radarem, transportér Schengenbus - ; vozidlo ICP na zjišťování padělků dokladů a cenin (pojízdná laboratoř), k vidění bude i oddělení služební hipologie (dříve jízdní policie) - výstroj, ukázky.

Za OOP Slavičín a ICP Zlín srdečně zvou npor. Bc. Vratislav Hruška a npor. Mgr. Vladislav Lysáček se svými kolektivy.
Varování - v lese je nebezpečno

Varování - v lese je nebezpečno

16.06.2010
Po sobotní bouři v lesích probíhají práce na odstraňování kalamitního stavu. V současné době pracují lesní dělníci v prostoru Starého háje a Staré nevšovské cesty, varují proto veřejnost před vstupem do míst, kde by mohlo dojít k zasažení padajícími stromy.
Bouřka, na kterou se nezapomíná

Bouřka, na kterou se nezapomíná

14.06.2010
Úmorné vedro sobotního dne 12. června vystřídala téže noci bouřka provázená silným větrem, který polámal stromy, zpřetrhal elektrické vedení, někde odnesl i střechy domů...
Zatímco se doma lidé choulili strachy v černočerné tmě, hasiči, elektrikáři i záchranáři měli pohotovost. Ráno ukázalo pravdu...
O výjezdu hasičů více na http://www.sdhslavicin.wbs.cz/.
Zdrávi došli...

Zdrávi došli...

11.06.2010
Počasí vyzývá k výletům po krásném okolí Slavičínska, snad bude slunce provázet i účastníky turistického pochodu v neděli 13. června.
Směr: Pindula - ; Provodov - ; Luhačovice - ; Petrůvka - ; Slavičín

Odjezd autobusem od radnice v 5.55 hod., návrat autobusem z Luhačovic ve 14.35 hod. nebo pěší v 17.30 hod. do Slavičína. Délka trasy 10 nebo 22 km.
Srdečně zve Klub českých turistů.
Za poznáváním tradic do Hostětína

Za poznáváním tradic do Hostětína

11.06.2010
Zítra mezi 10 - ; 16 hodinou otevřou své dílny bělokarpatští řemeslníci ocenění regionální značkou Tradice Bílých Karpat. Všem návštěvníkům v tento den předvedou svoje řemeslo, odhalí jeho historii a představí své výrobky. Jste srdečně zváni do Šanova k paní Monice Němečkové, která předvede paličkování krajek a obrázků, na mošty do Hostětínské moštárny. V Bojkovicích k Radimu Peškovi, který ukáže a představí či poradí s pěstováním starých odrůd ovocných stromů.
Zakončit výlet můžete v Nezdenicích v rodinné likérce a ochutnat bylinnou Lopeník.
KATAPULT vystoupí v Sokolovně

KATAPULT vystoupí v Sokolovně

10.06.2010
Pořadatelé koncertu skupiny Katapult z technických důvodů již dnes rozhodli o definitivní variantě místa konání, a to v sále kulturního domu Sokolovna za každého počasí.

Koncert ve slavičínské Sokolovně začíná v sobotu 12. června ve 20 hodin.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 118 119 120 121 122 123 124 [...] 140 [...] 160 [...] 170 starší
load