Aktuality

Březen je určen čtenářům

Březen je určen čtenářům

07.03.2010
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) navazuje na Březen - měsíc knihy a Březen - měsíc internetu a vyhlašuje nultý ročník nové celostátní akce BŘEZEN - měsíc čtenářů.
Čtenář je tedy také v centru pozornosti Městské knihovny ve Slavičíně, která připravila celou řadu zajímavých pořadů pro mládež i pro dospělé, pro školy i veřejnost, pro čtenáře registrované i neregistrované... V pestrém programu nebudou chybět hry a soutěže, zábavné čtení a výstavy, kurzy počítačové gramotnosti či bezplatná registrace nových čtenářů.
Informace k podání přiznání k dani z příjmů

Informace k podání přiznání k dani z příjmů

07.03.2010
Finanční úřad v Luhačovicích bude v době výběru daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2009, poskytovat veřejnosti informace a nezbytnou součinnost potřebnou k řádnému splnění podání daňového přiznání. Služba bude zahrnovat zejména distribuci daňových přiznání, poskytnutí základních informací k vyplnění daňových přiznání a převzetí daňových přiznání a případnou kontrolu jejich formální správnosti. Na Městském úřadě ve Slavičíně (kancelář č. 208 v přízemí budovy radnice) bude služba poskytnuta:
- dne 18. března 2010, tj. ve čtvrtek, v době od 8.00 do 16.00 hodin.
- dne 26. března 2010, tj. v pátek, v době od 8.00 do 16.00 hodin.
Poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

Poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

07.03.2010
Správní rada fondu vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí půjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín na opravy a modernizaci bytů, bytových domů a rodinných domů.

Bližší informace a příslušné formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města Slavičín (Městský úřad Slavičín - ; Tiskopisy a formuláře - ; Ekonomický odbor) nebo přímo na ekonomickém odboru MěÚ.
Termín podání žádosti: do 17. 3. 2010
V Hostětíně poučí v péči o zahradu

V Hostětíně poučí v péči o zahradu

06.03.2010
ZO ČSOP Veronica v nedalekém Hostětíně připravuje pro širokou veřejnost seminář "Řez a množení ovocných stromů". Odborné a užitečné rady zazní z úst Ing. Stanislava Bočka, Ph.D. z Mendlovy univerzity v Brně a Radima Peška, školkaře a ekologického sadaře 10. a 11. dubna 2010 ve vzdělávacím středisku v Hostětíně, kde se také přijímají přihlášky k účasti. Více po rozkliknutí plakátu.
Prožijte divadelní víkend, zve Vás SemTamFór

Prožijte divadelní víkend, zve Vás SemTamFór

05.03.2010
Divadelní přehlídka Valašské Křoví je v plném proudu a o víkendu vyvrcholí řadou nejen dramatických představení.
V pátek odpoledne předstoupí před diváky olomoucký soubor Slovanský tyátr s cynickou hrou Poslední Sen Olleho Johanssona. Začátek v 16 hodin. Od 18.30 hodin následuje vstup Divadla Point Prostějov, od 19 hodin zahraje Valašské národní divadlo Karolinka tragikomedii Tenkrát na zabíjačce. Po daším vstupu Divadla Point bude jeviště od 21. hodiny patřit souboru Ampulka z Třebíče s dramatem S vyloučením veřejnosti. Večer bude ukončen hudbou kapely We want a Grammy z Brna.
V sobotu 6. 3. od 13.30 hodin diváky zabaví gangsterská komedie Mazaný Filip v podání DS Junioři Mrsti Prsti z Kouřimi. Od 16.15 téma zvážní v představení vsetínského souboru Zrcadlo s dramatem Ryba ve čtyřech. Divadlo Point, host přehlídky, vyplní čas do 19.30 hodin, než kouřimské divadlo představí další hru zvanou Valmontovy nebezpečné známosti. Také tento večer zakončí koncert We want a Grammy.
V neděli 7. 3. v 10 hodin proběhne dětské představení - hra J. Drdy: Čert a Káča v podání Divadla Duha Polná. Přehlídka Valašské Křoví bude zakončena v 11.30 hodin vyhlášením výsledků.
Zítra bude zahájeno osmé Valašské Křoví

Zítra bude zahájeno osmé Valašské Křoví

02.03.2010
Od 3. do 7. března 2010 proběhne ve Slavičíně 8. ročník krajské postupové přehlídky amatérských divadel Valašské Křoví 2010. Letošní ročník zavádí novinku v programu, kromě postupové přehlídky hudebních a činoherních divadel na národní přehlídku Divadelní Děčín jsou přihlášeny na Valašské Křoví i studentské inscenace s možným postupem na národní přehlídku studentských divadel Mladou scénu. Celkově se v rámci Valašského Křoví 2010 uvede 15 inscenací, z čehož 3 budou uvedeny mimo soutěž.
Oznámení o dokončení obnovy katastrálního operátu v k. ú. Slavičín

Oznámení o dokončení obnovy katastrálního operátu v k. ú. Slavičín

28.02.2010
Ve dnech 22. a 24. února 2010 byl a 1. a 3. března 2010 od 8 do 16 hodin bude za přítomnosti pracovníků Katastrálního úřadu pro Zlínský kraj na Městském úřadě ve Slavičíně v zasedací místnosti v suterénu radnice vyložen k veřejnému nahlédnutí katastrální operát obnovený přepracováním na digitalizovanou katastrální mapu v katastrálním území Slavičín (pouze nezastavěná část obce).
Po třech letech v Sokolovně 1+1=3

Po třech letech v Sokolovně 1+1=3

27.02.2010
Premiéra inscenace 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři) Raye Cooneyho v podání divadla SemTamFór proběhla 28. února 2007 ve slavičínské Sokolovně na Valašském Křoví. Odtud postoupila na národní přehlídku amatérských divadel Divadelní Děčín/Třebíč, kde získala nominaci na Jiráskův Hronov 2007. Za tři roky měla hra 30 repríz a nyní přichází její derniéra. Diváci mohou znovu ocenit režijní práci Jana Julínka a výkony představitelů 28. února 2010 v 19 hodin v Sokolovně. Zhlédnou nejaktuálnější verzi i nejnovější herecké obsazení inscenace 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři).
Divnice žijí společensky

Divnice žijí společensky

26.02.2010
V místní části Divnice si obyvatelé umí zpestřit život. Příkladem je místní klub seniorů, jehož členové se pravidelně scházejí při besedách, společně oslavují svá jubilea a v loňském roce uspořádali také několik akcí pro veřejnost. Letos už mají za sebou pořádání třetího Metlového bálu. Ke konání posloužily prostory bývalé školy, které byly patřičně vyzdobené a přizpůsobené zábavě, která v doprovodu místního hudebního tria plynula až do konce...
Žáci mají nové Školní informační centrum

Žáci mají nové Školní informační centrum

25.02.2010
V Základní škole Vlára bylo dnes slavnostně otevřeno nové informační středisko vybavené knihovnou a počítačovou technikou. Zařízení bude napomáhat jak ve výuce tak i v mimoškolní činnosti k vyhledávání a zpracovávání informací a k samostatnému studiu.
Vybavení Školního informačního centra je hrazeno z projektu, který získal podporu EU. Ředitel školy Petr Navrátil a zástupci tříd přijali gratulaci od starosty města Jaroslava Končického a od hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka a společně symbolickým přestřižením pásky uvedli nové centrum v život.
Únor a březen - do Sokolovny...

Únor a březen - do Sokolovny...

25.02.2010
Čilý ruch ve slavičínské Sokolovně od počátku tohoto roku neutichl, ba stále víc nabírá na obrátkách.
Páteční Reprezentační ples Gymnázia Jana Pivečky bude sice posledním plesem sezony, ale hned v sobotu mají svůj karneval děti. Pomyslnou výhybku přehodí v neděli divadlo SemTamFór předvedením derniéry hry 1+1=3 a naladí tak diváky k návštěvě nastávajícího divadelního festivalu Valašské křoví....
Více v datech "Kalendáře akcí v Sokolovně"
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 118 119 120 121 122 123 124 [...] 140 [...] 160 [...] 163 starší
load