Aktuality

Gymnázium Jana Pivečky zve na výstavu

Gymnázium Jana Pivečky zve na výstavu

05.02.2010
"Proč ne smrk?" nese název výstava, která mapuje výskyt dřevin, rostlin a živočichů v lesích Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Výstavu v galerii školy připravilo a všechny milovníky přírody zve Gymnázium Jana Pivečky. Otevřeno je každý pracovní den v době od 8 do 16 hodin. Oficiální zahájení proběhne dne 17. 2. 2010, výstava potrvá do konce měsíce února.
Galerie Jasmín zve na výstavu

Galerie Jasmín zve na výstavu

05.02.2010
Galerie Jasmín srdečně zve veřejnost na výstavu
obrazů Stanislava Knotka KRAJINA BÍLÝCH KARPAT. V pátek 5. února od 19 hodin proběhne v cukrárně Jasmín "sladké" zahájení, výstava potrvá do 27. 5. 2010.
V městské knihovně dnes s pohádkou a skřítkem

V městské knihovně dnes s pohádkou a skřítkem

04.02.2010
První letošní setkání se skřítkem Nezbedníčkem připravila Městská knihovna Slavičín na čtvrteční odpoledne. Dětem předškolního a mladšího školního věku věnuje skřítek pohádku o krtečkovi a množství zábavných her a soutěží. Začíná se v 15 hodin.
..a je tu opět maškarní bál

..a je tu opět maškarní bál

02.02.2010
Po několikaleté přestávce bude letos ve Slavičíně opět maškarní bál. Program připravují na 20. února členové Sboru dobrovolných hasičů Slavičín.
Ještě týden před tím, společně s fašankovým průvodem, připomenou obyvatelům Slavičína, aby se na tuto veselici připravili a v hojném počtu přišli.
Na webu je už únorový Slavičínský zpravodaj

Na webu je už únorový Slavičínský zpravodaj

01.02.2010
Je prvního února a právě vyšlo druhé letošní číslo Slavičínského zpravodaje.
Jeho celobarevná verze je jako obvykle zveřejněna na městském webu.
Redakce zpravodaje děkuje svým přispěvatelům za spolupráci a čtenářům přeje příjemné počtení.
Jarní prázdniny začínají letos v bílém

Jarní prázdniny začínají letos v bílém

28.01.2010
V noci na dnešek napadl čerstvý prašan, a tak se děti, kterým začínají od zítřka jarní prázdniny, mohou těšit na sportovní vyžití, kterému již dlouho takto počasí nepřálo. Ať už využijí nejbližších lyžařských svahů na Petrůvce, v Šanově či dále, stráví volno v teple domova s knihou nebo počítačem, nebo třeba přijmou aktuální pozvání do ZOO Zlín, kde připravili pro děti celotýdenní program, přejeme školákům krásné prázdniny.
Aktuální sněhové zpravodajství přináší www.infocesko.cz.
Co nabízí Vzdělávací středisko při Nadaci J. Pivečky

Co nabízí Vzdělávací středisko při Nadaci J. Pivečky

26.01.2010
Vzdělávací středisko při Nadaci Jana Pivečky pravidelně nabízí vzdělávací aktivity pro zájemce z řad nejširší veřejnosti. V nabídce jsou kurzy práce s počítačem, a to jak pro začátečníky tak pro pokročilé (programy Word, Excel, PowerPoint, Photoshop, tvorba webových stránek...).
Řemeslné kurzy jsou naplněny výukou keramické tvorby, paličkování, patchworku, pletení z novinového papíru či drátkování. Vzdělávací středisko nabízí ve svých prostorách zdarma pomoc při vyhledávání pracovních míst na webových serverech. Pro ty, kdo hledají pracovní příležitost, jsou v nabídce semináře o programu EURES, dávkách státní sociální podpory, o sociálním zabezpečení pro tělesně a mentálně postižené občany, nezaměstnané osoby, seniory atd.
Adresa Nadace Jana Pivečky: Horní nám. 111, tel. č. 577 342 822, 739 095 315.
Pěvecký sbor Cantare přijme mužské posily

Pěvecký sbor Cantare přijme mužské posily

23.01.2010
Výkony pěveckého sboru Cantare obdivovali posluchači jak v uplynulé době vánoční, tak už i v letošním roce, na druhém plese ZUŠ Slavičín.
Avšak pozor, hlasy v řadách tenorů a basů mají rezervy a právě Vy můžete tuto sekci posílit!
Na nové mužské tváře ve sboru Cantare se těší nejen jeho vedení a členové, ale také jejich věrní a nadšení posluchači.
Smíšený pěvecký sbor Cantare při ZUŠ Slavičín, o. s., tel. 737 375 090.
Valašský bál v duchu tradic

Valašský bál v duchu tradic

22.01.2010
Cimbálová muzika Slavičan jako hlavní pořadatel tradičního Valašského bálu se těší na hojnou návštěvu bálu, který se koná zítra, v sobotu 23. ledna.
Specialitou jsou dvě muziky a zábavný program v duchu lidových tradic, a to včetně občerstvení i tomboly.
V tuto chvíli je i pro ty, kteří si nestačili zakoupit vstupenky v předprodeji, ještě několik volných míst.
I v nelehké ekonomické situaci myslí lidé na charitu

I v nelehké ekonomické situaci myslí lidé na charitu

22.01.2010
Tříkrálová sbírka, která proběhla na Slavičínsku 9. ledna, vynesla částku 370 451 Kč. Podle informací z místní charity je to dokonce o 22 tisíc Kč více než minulý rok.
Z vybrané částky obdrží 65 % Charita sv. Vojtěcha Slavičín, 15 % projekty diecézních charit, 10 % je věnováno na humanitární pomoc do zahraničí, 5 % výnosu připadá na podporu projektů Charity České republiky a 5 % je určeno na režie. "Chceme poděkovat všem dárcům, kteří přispěli koledníkům do kasiček. Velký dík patří i těm, kteří nám jakkoliv pomohli k hladkému průběhu Tříkrálové sbírky", uzavřeli zprávu organizátoři sbírky.
Za lyžováním třeba Velkých Karlovic

Za lyžováním třeba Velkých Karlovic

21.01.2010
Perfektní sněhové podmínky hlásí Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, kde leží 65 cm sněhu.
„Na sjezdovce Horal je novinkou od neděle otevřený freestylový GoGEN snowpark. Příznivci snowboardu a milovníci spousty překážek si konečně přijdou na své," řekl Leo Bača, ředitel Ski areálu Razula.
Razula po úspěšné zemákovo-gulášové párty láká během nadcházejícího víkendu na další kulinářské speciality v podobě grilovací párty. Chuťové buňky lze podráždit domácími výrobky například v podobě grilovaného steakového sýru sachanaki s horkou omáčkou quatro formaggi nebo grilovanou krkovičkou naloženou v pivu s povidly a chilli papričkami a spoustou dalších. Ke specialitám se budou podávat různé variace domácího chlebu a čerstvých salátů.
Pro běžkaře je strojově upravena řada tras, veškeré úseky včetně hřebenovek jsou sjízdné.
V sálku ZUŠ zazní klavírní koncert

V sálku ZUŠ zazní klavírní koncert

20.01.2010
Základní umělecká škola Slavičín srdečně zve veřejnost na Klavírní koncert bývalé žákyně školy, studentky 6. ročníku Konzervatoře v Kroměříži Pavly Markové, za klavírní spolupráce MgA. Kataríny Hubáčkové a její spolužačky z Ostravské univerzity Zuzany Bumbálkové.
Koncert v ZUŠ začíná ve čtvrtek 21. ledna v 18 hodin. Bližší program viz na této stránce - AKCE.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 121 122 123 124 125 126 [...] 140 [...] 160 [...] 163 starší
load