Aktuality

V Divnicích bude opravena vlaková zastávka

V Divnicích bude opravena vlaková zastávka

21.07.2009
Na základě výsledků posouzení technického stavu stávající železniční zastávky v Divnicích rozhodlo město Slavičín o její rekonstrukci.
Plánovaná investice bude realizovaná na podzim. Nové nástupiště s betonovými přístřešky by mělo být dokončeno do 15. 11. 2009.
Opravy Luhačovské ulice pokračují

Opravy Luhačovské ulice pokračují

20.07.2009
Více než dva měsíce už trvají práce na opravách komunikace Luhačovské ulici. Po přeložce vodovodu a postavení silniční obruby bude rekonstruován povrch komunikace a chodník, současně bude v této lokalitě zahájeno budování cyklostezky. V souvislosti se stavbou bude doprava v Luhačovské ulici dočasně omezena a označena svislým dopravním značením a semafory.
ME ve stolním tenise veteránů vyhrál Slavičan

ME ve stolním tenise veteránů vyhrál Slavičan

20.07.2009
Na 16. mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenise v Chorvatsku vyhrál dlouholetý hráč SK Slavičín Jaroslav Kučera zlatou medaili, která mu přibyla k mnoha dalším trofejím z evropských i světových šampionátů, jichž se dosud účastnil.
Pozdravy z domova všem babičkám

Pozdravy z domova všem babičkám

17.07.2009
Klub důchodců si v těchto horkých dnech užívá zasloužené prázdniny, ale ještě předtím se jeho členky pravidelně scházely každou středu v Horákově vile. Toto zázemí využívaly k besedování i k různým jiným činnostem, třeba rukodělným, k nimž patří i pečení. A pak se svými výrobky navštívily svoje kamarádky, které se odstěhovaly do Loučky. Fotografie připomíná setkání v Loučce 6. června tohoto roku.
Voda v Luhačovické přehradě není ke koupání

Voda v Luhačovické přehradě není ke koupání

17.07.2009
Jakkoliv to v těchto horkých dnech láká, měli by si lidé při návštěvě Luhačovické (Pozlovické) přehrady odpustit koupání v její vodě.
Krajská hygienická stanice totiž právě rozhodla zakázat koupání v nevyhovujícím prostředí s masovým výskytem sinic, které mohou poškodit zdraví koupajících se osob. (informace viz. www.khszlin.cz)
SemTamFór zahraje na hradě Brumov

SemTamFór zahraje na hradě Brumov

16.07.2009
Slavičínský divadelní soubor SemTamFór šíří své umění hostováním po celém kraji.
Tuto sobotu sehraje komediální hru Benátky pod sněhem na netradiční scéně, a sice v přírodním prostředí spodního nádvoří hradu Brumova.
Vstupné na představení je 60 Kč, začátek ve 20 hodin.
Kulturní večer na slavičínském zámku

Kulturní večer na slavičínském zámku

16.07.2009
Oblíbené páteční grilování na zámecké terase patří tradičně k programu trávení horkých letních dní pro Slavičany i příchozí návštěvníky a turisty. Proto bude jistě dostatek těch, kteří ocení snahu provozovatelů zámecké restaurace, kteří přidali navíc ještě hudební bonbónek.
V pátek 17. července od 18 hodin zahraje na zámeckém nádvoří country skupina JEN TAK z Valašských Klobouk. A vstupné se neplatí!
Probíhá oprava slavičínské fary

Probíhá oprava slavičínské fary

16.07.2009
Od jara probíhající práce na opravě budovy fary ve Slavičíně jsou neustále v plném proudu díky ochotné vypomoci farníků i jejich nemalé finanční pomoci. První etapa rekonstrukce, jež je dotována prostředky Zlínského kraje a města Slavičína, má být ukončena na podzim.
Do té doby je farní úřad dočasně přestěhován do objektu Nadace Jana Pivečky v domě č. p. 111 na Horním náměstí.
Memoriál Jožky Hrnčiříka

Memoriál Jožky Hrnčiříka

16.07.2009
Nohejbalový turnaj trojic, Memoriál Jožky Hrnčiříka, pořádají jeho přátelé tuto sobotu, 18. července od 8 hodin.
Turnaj proběhne za každého počasí na antukových kurtech v zámeckém parku. Startovné za mužstvo činí 150 Kč. Připraveno je i skvělé občerstvení, akci moderuje DJ Aleš Ptáček.
Pouť na paměť vypálení Ploštiny

Pouť na paměť vypálení Ploštiny

16.07.2009
Letní vzpomínková pouť na nedaleké Ploštině, v místech nacisty vypálené pasekářské osady, bude letos v neděli 19. července. Poutníci budou moci poprvé zhlédnout nový naučný okruh, který popisuje smutné události, které se na Ploštině odehrály na sklonku 2. světové války.
Okruh byl realizován v rámci projektu Kola, kopyta, boty přes údolí a Vizovické hory, který čerpá podporu z Programu obnovy venkova MMR.
V 70. letech byla Ploština vyhlášena Národním kulturním památníkem. Místu dominuje vybudovaný památník obětem II. světové války, poblíž je kaple se jmény zavražděných pasekářů a muzeum. V poslední době byl památník zásluhou Zlínského kraje rekonstruován a do budoucna se počítá s dalšími úpravami, které mají napomoci přístupnosti turistické veřejnosti k tomuto pietnímu místu.
Objevte tajemství hory Klášťov

Objevte tajemství hory Klášťov

15.07.2009
K cílům turistických výletů po okolí letos přibyla další zajímavost. V sobotu 11. července byl na hoře Klášťov, poblíž Vysokého Pole, otevřen nový turistický naučný okruh. Stezka s osmi informačními tabulemi popisuje význam tohoto místa jako naleziště zbytků slovanského hradiska z první poloviny 9. století. Dle výsledků archeologického výzkumu se usuzuje, že naši předkové využívali toto místo k uctívání svých bohů. Naučná trasa byla pojmenována po nedávno zesnulém Dr. Jiřím Kohoutkovi, archeologovi, který zde výzkum nalezišť vedl.
http://vysokepole.cz/cz/index.php?page=klastov
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 130 131 132 133 134 135 [...] 140 [...] 160 [...] 162 starší
load