Aktuality

Charita užívá nový automobil

Charita užívá nový automobil

26.06.2009
Na dobu šesti let, za symbolickou korunu ročně, obdržela Charita sv. Vojtěcha Slavičín od firmy KOMPAKT, s. r. o., nové vozidlo. Vůz značky Renault Kangoo byl zakoupen díky nosičům reklamy umístěným na ploše automobilu. Projekt sociálního auta podpořily firmy A+BX okna, AGROL, s. r. o., AiP engineering, Austin Powder, BELIT, Boden matte, Bonavia servis, a. s., BTH, s. r. o., Bytex, COOP TUTY, DFH, s. r. o, EKO FILTRS, s. r. o., EUROCORP, s. r. o., Gemini, GIENGER, HOPA, Javorník - ;cz - ;plus, s. r. o., Kloboucká lesní, s. r. o., Kovex, s. r. o., Ladislav Šindler, LARGO, Manag, a. s., Media mix, Metalšrot, MPstav, Nábytek Šuráň, Plyno systém, s. r. o., Podlahářství Řepa, Potraviny Malychová, PRABOS, Remerx, s. r. o., RENOMIX, s. r. o., Sanace Zlín, s. r. o., SLAVGAST, s. r. o., SMS, s. r. o., SPS-střechy, s. r. o., Stabet, s. r. o., Stavosvit a. s., Tm stav, s. r. o., „U Talafy“, Veolia Mor. Vodárenská, a. s., VOP Štemberk, AH - ;Energy.
Florbalistky SK Snipers jsou třetí v republice

Florbalistky SK Snipers jsou třetí v republice

25.06.2009
Dorostenky SK Snipers Slavičín na Oficiální mistrovství České republiky zazářily. Pořadatelé a rozhodčí obdivovali výbornou fyzičku a taktickou hru děvčat, což svědčí o kvalitách a přístupu trenérů týmu - manželů Novotných.
Dosažením třetího místa na národním mistrovství udělala děvčata radost a čest nejen sobě. Náleží jim poděkování za výbornou reprezentaci města.
Upozornění Policie ČR

Upozornění Policie ČR

24.06.2009
Policie České republiky, Obvodní oddělení Slavičín, upozorňuje občany na výskyt podezřelého muže, který by se mohl dopouštět protiprávního jednání na nezletilých dětech. Muž může lákat děti k nasednutí do svého osobního motorové vozidla pod různými záminkami (dotaz na cestu, nabídka bonbónu atd.). Přestože dosud není policii známo, že by ze strany podezřelého muže došlo ke spáchání trestného činu, žádáme rodiče, aby své děti na toto možné nebezpečí upozornili. V případě jakéhokoliv podezření informujte nejbližší oddělení policie.
Dny lidí dobré vůle na Velehradě

Dny lidí dobré vůle na Velehradě

22.06.2009
Dny lidí dobré vůle na Velehradě, které se konají ve dnech 4. - ; 5. července, slaví letos desáté narozeniny. Organizátoři chystají Aktivity pro životní prostředí, České katolické biblické dílo již popáté uspořádá projekt Ruční přepisování Bible. Nechybí ani Mezinárodní setkání vozíčkářů, soutěž ve fotbalových dovednostech nebo pingpongový turnaj. K programu patří výstavy, prezentace soutěže pro děti. Dny vyvrcholí poutní mší svatou. Více informací www.velehrad.eu.
Město vylepšuje informační systém prostřednictvím dotace EU

Město vylepšuje informační systém prostřednictvím dotace EU

22.06.2009
Město Slavičín připravilo projekt na využívání informačních technologií. Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.
Připravuje se mimo jiné rozšíření a rekonstrukce datové sítě města včetně připojení Radnice na optický kabel, bude realizován video-konferenční systém. Kamery budou on-line snímat veřejná prostranství a riziková místa a mají tak přispět ke zvýšení bezpečnosti obyvatel a k ochraně veřejného majetku vysíláním obrazového zpravodajství přes internet.
O dalších připravovaných novinkách více v uvedeném článku Čo robíš, sused...
Blíží se první noc prázdnin, tentokrát mimořádná

Blíží se první noc prázdnin, tentokrát mimořádná

22.06.2009
Občanské sdružení Musica Minore srdečně zve na První noc prázdnin aneb Čtvero ročních dob s Musicou Minore a pěveckým sborem Cantare.
Přijďte posedět při hudbě na nádvoří slavičínského zámku v pátek 26. června v 19 hodin. Uslyšíte “Čtveráky” A. Vivaldiho, spirituály, lidovky a jiné hity.
Těší se na Vás profesionální komorní soubor složený z mladých muzikantů z našeho kraje, kteří věří, že ve Slavičíně má klasická hudba stále své pevné místo.
Jerevan dosáhl skvělého úspěchu

Jerevan dosáhl skvělého úspěchu

21.06.2009
Futsalistům Jerevanu se podařilo podruhé vyhrát mezinárodní turnaj. Teiko cup v Hluku je jeden z největších turnajů u nás, v letošním II. ročníku startovalo 54 týmů. Mužstvo si odvezlo finanční prémii 20 000 Kč a hromadu dalších ocenění. Radek Tyl byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje a navíc
- pokud Jerevan vyhraje turnaj i potřetí, může v příštím roce dosáhnout na další finanční bonus. Více na http://teikocup.wz.cz/.
Městské koupaliště je již otevřeno

Městské koupaliště je již otevřeno

19.06.2009
Služby města Slavičína, provozovatel městského koupaliště, oznamují zahájení letošní sezóny od 20. června.
Po celé léto bude otevřeno denně od 10 do 18.30 hodin, večerní koupání od 19 do 21 hodin.
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč (od 15. hodiny 15 Kč a 7 Kč), děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupné na večerní koupání: 20 Kč.
Lze si jen přát krásné počasí.
Studenti slavičínských škol se zapsali do pamětní knihy města

Studenti slavičínských škol se zapsali do pamětní knihy města

18.06.2009
Žáci a studenti ze všech šesti slavičínských škol, kteří byli vybráni jejich pedagogy, převzali od vedení města poděkování za odvedenou práci ve školním roce 2008-2009.
Za jejich sportovní i studijní výsledky, mimořádné aktivity a zásluhy při reprezentaci své školy a města v nejrůznějších oborech obdrželi od města malý dárek. Na upomínku této události pak do pamětní knihy města Slavičína přibylo 25 nových jmen s podpisy.
Další absolventi opouštějí ZUŠ Slavičín

Další absolventi opouštějí ZUŠ Slavičín

18.06.2009
Základní umělecká škola Slavičín uspořádala na Radnici výstavu prací Natálie Nepovímové, Veroniky Šuráňové, Jiřího Ščuglíka, Michaely Vašíčkové, Tomáše Viktorina a Ondřeje Hájka - žáků, kteří letos ukončili studium na slavičínské ZUŠ.
Gratulaci k absolutoriu prvního stupně výuky v oboru přijali od svých pedagogů, rodičů i od veřejnosti.
Výstavu je možné navštívit v průběhu měsíce června.
Rekonstrukce vedení NN v ulici Hrádecká

Rekonstrukce vedení NN v ulici Hrádecká

18.06.2009
Společnost E.ON Distribuce, a. s., upozorňuje zejména vlastníky nemovitostí, že v termínu od 15. června do 28. srpna letošního roku bude provádět prostřednictvím společnosti MOEL, s. r. o., rekonstrukci vedení NN v ulici Hrádecká, a to od čp. 16 v Hrádku (prodejna kol) po čp. 8 ve Slavičíně (ZŠ Malé Pole).
Slavičínští fotbalisté postoupili do III. ligy

Slavičínští fotbalisté postoupili do III. ligy

17.06.2009
Sportovní veřejnosti jistě neunikla zpráva, že fotbalisté FC TVD Slavičín vyhráli svoji divizní skupinu a postoupili do III. ligy, což historie slavičínského fotbalu nepamatuje.
V nastávající sezóně tak budou Slavičané hrát MSFL, a to například proti Frýdku-Místku, Břeclavi, Znojmu či Kroměříži.
Video z postupových oslav najdete na
http://www.regionvalassko.cz/aktuality_zobraz.php?lang=1&id=287&akt=2922&page=1
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 131 132 133 134 135 136 [...] 140 [...] 160 161 starší
load