Aktuality

SemTamFór zahraje na hradě Brumov

SemTamFór zahraje na hradě Brumov

16.07.2009
Slavičínský divadelní soubor SemTamFór šíří své umění hostováním po celém kraji.
Tuto sobotu sehraje komediální hru Benátky pod sněhem na netradiční scéně, a sice v přírodním prostředí spodního nádvoří hradu Brumova.
Vstupné na představení je 60 Kč, začátek ve 20 hodin.
Kulturní večer na slavičínském zámku

Kulturní večer na slavičínském zámku

16.07.2009
Oblíbené páteční grilování na zámecké terase patří tradičně k programu trávení horkých letních dní pro Slavičany i příchozí návštěvníky a turisty. Proto bude jistě dostatek těch, kteří ocení snahu provozovatelů zámecké restaurace, kteří přidali navíc ještě hudební bonbónek.
V pátek 17. července od 18 hodin zahraje na zámeckém nádvoří country skupina JEN TAK z Valašských Klobouk. A vstupné se neplatí!
Probíhá oprava slavičínské fary

Probíhá oprava slavičínské fary

16.07.2009
Od jara probíhající práce na opravě budovy fary ve Slavičíně jsou neustále v plném proudu díky ochotné vypomoci farníků i jejich nemalé finanční pomoci. První etapa rekonstrukce, jež je dotována prostředky Zlínského kraje a města Slavičína, má být ukončena na podzim.
Do té doby je farní úřad dočasně přestěhován do objektu Nadace Jana Pivečky v domě č. p. 111 na Horním náměstí.
Memoriál Jožky Hrnčiříka

Memoriál Jožky Hrnčiříka

16.07.2009
Nohejbalový turnaj trojic, Memoriál Jožky Hrnčiříka, pořádají jeho přátelé tuto sobotu, 18. července od 8 hodin.
Turnaj proběhne za každého počasí na antukových kurtech v zámeckém parku. Startovné za mužstvo činí 150 Kč. Připraveno je i skvělé občerstvení, akci moderuje DJ Aleš Ptáček.
Pouť na paměť vypálení Ploštiny

Pouť na paměť vypálení Ploštiny

16.07.2009
Letní vzpomínková pouť na nedaleké Ploštině, v místech nacisty vypálené pasekářské osady, bude letos v neděli 19. července. Poutníci budou moci poprvé zhlédnout nový naučný okruh, který popisuje smutné události, které se na Ploštině odehrály na sklonku 2. světové války.
Okruh byl realizován v rámci projektu Kola, kopyta, boty přes údolí a Vizovické hory, který čerpá podporu z Programu obnovy venkova MMR.
V 70. letech byla Ploština vyhlášena Národním kulturním památníkem. Místu dominuje vybudovaný památník obětem II. světové války, poblíž je kaple se jmény zavražděných pasekářů a muzeum. V poslední době byl památník zásluhou Zlínského kraje rekonstruován a do budoucna se počítá s dalšími úpravami, které mají napomoci přístupnosti turistické veřejnosti k tomuto pietnímu místu.
Objevte tajemství hory Klášťov

Objevte tajemství hory Klášťov

15.07.2009
K cílům turistických výletů po okolí letos přibyla další zajímavost. V sobotu 11. července byl na hoře Klášťov, poblíž Vysokého Pole, otevřen nový turistický naučný okruh. Stezka s osmi informačními tabulemi popisuje význam tohoto místa jako naleziště zbytků slovanského hradiska z první poloviny 9. století. Dle výsledků archeologického výzkumu se usuzuje, že naši předkové využívali toto místo k uctívání svých bohů. Naučná trasa byla pojmenována po nedávno zesnulém Dr. Jiřím Kohoutkovi, archeologovi, který zde výzkum nalezišť vedl.
http://vysokepole.cz/cz/index.php?page=klastov
Vítězství Jerevanu v Teiko cupu

Vítězství Jerevanu v Teiko cupu

13.07.2009
Husarský kousek se podařil podruhé za sebou hráčům slavičínského Jerevanu, když obhájili vítězství v mezinárodním turnaji Teiko cup v Hluku. Jeden z největších turnajů u nás letos přilákal 54 týmů z ČR a SR v hlavní soutěži, 12 celků v soutěži veteránů a 12 týmů v soutěži žen (www.teikocup.cz). Jerevan skončil v sobotu ve své základní skupině na druhém místě za Friscem Karviná. V semifinálovém duelu Slavičané suverénně vyřadili Jager tým z Uh. Hradiště 5:1 a finálový souboj přinesl rozuzlení až v penaltovém dramatu, kdy porazil Jerevan domácí borce z Hluku 4:3.
Vítězství klubu je dalším úspěchem pro nejlepší kolektiv Zlínského kraje v roce 2005, který se na turnaj posílil o hráče divizního Brumova a mladé pušky Bartošák, Ritter, Naňák či Dekleva jeho důvěru nezklamaly. Mužstvo si odváží finanční prémii a hromadu dalších ocenění, brankář Radek Tyl byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Jerevan navíc může v příštím roce dosáhnout na další finanční bonus ve výši 20 000 Kč, pokud turnaj vyhraje i potřetí. (www.jerevanslavicin.cz).
Co chystá divadlo SemTamFór

Co chystá divadlo SemTamFór

09.07.2009
Členové divadelního spolku SemTamFór jsou aktivní i o prázdinách. V srpnu se chystají k účasti na Jiráskově Hronově a současně organizačně připravují podzimní Slavičínské padající listí 2009, a to na termín od 11. do 13. září v Sokolovně. Jedná se o interní přehlídku divadla SemTamFór, na ní bude možno vidět všechny inscenace, které má soubor v repertoáru, a také celou řadu zajímavých hostů.
Program bude zveřejněn v polovině srpna.
XI. Jerevan cup vyhrál Brumov

XI. Jerevan cup vyhrál Brumov

07.07.2009
XI. ročník tradičního nohejbalového turnaje pod názvem Jerevan cup ve Slavičíně vyhrálo poprvé ve své historii mužstvo z Brumova, které v dramatickém finále porazilo obhájce prvenství - celek Hasiči Val. Klobouky 2:1. V boji o 3. místo si to rozdala slavičínská mužstva. Ve třísetovém dramatu byli úspěšnější hráči Absinthu, kteří porazili místní Pošťáky.
Velmi hezké počasí přilákalo do slavičínského zámeckého parku i týmy z Uherského Brodu či Bylnice, v mužstvu Las Vegas hrál i třetiligový fotbalista Slavičína Petr Švach.
Výsledky Jerevan cupu 2009:
1. Brumov, 2. Hasiči Valašské Klobouky, 3. Absinth Slavičín
(Foto na http://pekosan.rajce.idnes.cz)
Diváci v zámeckém parku tleskali

Diváci v zámeckém parku tleskali

07.07.2009
První červencová neděle byla ve Slavičíně kulturním svátkem. Dlouho připravovaný program, který musel být v květnu odložen kvůli počasí, probíhal tentokrát pod slunným nebem, a i když se odpoledne přehnal vydatný liják, neodradil účinkující ani diváky. Účastníci se dali počítat na tisíce a bavili se dobře, dokonce až do časných ranních hodin, kdy dozněly poslední tóny hudebního programu této Červencové park-párty.
Park-párty bude tuto neděli

Park-párty bude tuto neděli

03.07.2009
Město Slavičín zve širokou veřejnost na Červencovou park-párty - městské slavnosti s hudbou a soutěžemi. V neděli 5. července v zámeckém parku ve Slavičíně očekávají pořadatelé účast milovníků hudby, zábavy i dobrého piva. Vstup na všechny programy je po celý den volný.
Pozítří odstartuje turnaj Jerevan cup

Pozítří odstartuje turnaj Jerevan cup

02.07.2009
V sobotu 4. července proběhne už 11. ročník tradičního turnaje v nohejbale trojic pod názvem Jerevan cup.
Organizátoři se těší na účast družstev i veřejnosti v příjemném prostředí antukových kurtů v zámeckém parku.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 131 132 133 134 135 136 137 [...] 140 [...] 160 [...] 163 starší
load