Aktuality

Sněžení přišlo letos velmi brzy

Sněžení přišlo letos velmi brzy

14.10.2009
Nejen na horách, ale také ve Slavičíně dnes padá první sníh.
Ještě před týdnem stačilo tričko, teď nás však náhlé ochlazení donutilo vytáhnout zimníky. Kdo by to čekal? Vždyť loni začalo ve Slavičíně sněžit až ve třetí dekádě měsíce listopadu.
Jak žijí netopýři

Jak žijí netopýři

12.10.2009
9. říjen byl asi posledním dnem tohoto roku, kdy ještě bylo možné pozorovat netopýra v přírodě.
Zoolog Mgr. Petr Wolf, PhD., pracovník CHKO Beskydy, zavedl zvídavé posluchače do světa těchto letounů prostřednictvím promítání a fundovaným výkladem a následně při večerní vycházce do okolí netopýřích příbytků umožnil nevšední zážitek z přímého pozorování těchto létajících savců.
Nebylo to naposledy, příští rok se s místní organizací Českého svazu ochránců přírody vydáme za netopýry znovu.
Jak žijí naši netopýři...

Jak žijí naši netopýři...

09.10.2009
Za netopýrem velkým a netopýrem brvitým se mohou dnes vydat ti, kteří přijdou v 18 hodin do místní Sokolovny. Člen České společnosti za ochranu netopýrů pan Petr Wolf přiblíží život netopýrů slovem i obrazem v besedě s promítáním a následnou podvečerní vycházkou s detektorem zvuků do okolí netopýřích příbytků.
K účasti za bližším poznáním přírodních zvláštností v našem bezprostředním okolí jste všichni srdečně zváni.
Fotbalisty Slavičína zvolila MF DNES hvězdou měsíce

Fotbalisty Slavičína zvolila MF DNES hvězdou měsíce

08.10.2009
Skvělé výsledky fotbalistů FC TVD Slavičín ve III. fotbalové lize našly odezvu i v českých denících. Po deseti kolech jim totiž patří druhé místo v tabulce, proto je východomoravská redakce MF DNES zvolila Hvězdou měsíce.
Hráči FC TVD již pět kol nepoznali hořkost porážky a mají za sebou tříbodové zisky na půdě soupeřů. Na slavičínský stadion si nachází cestu stále více fanoušků a sjíždějí se zde fotbaloví příznivci z celého okolí. Mužstvo pod vedením Ladislava Straky je největším překvapením MSFL a v neděli na domácím hřišti přivítá Břeclav. Začátek utkání je jako vždy v 10.15 hodin.
Více o klubu najdete na jeho oficiálním webu - www.fotbal-slavicin.cz a také na regionálním serveru www.regionvalassko.cz.
Podvečer věnovaný letecké historii

Podvečer věnovaný letecké historii

08.10.2009
Středeční podvečer 7. 10. s názvem Mnozí domů nedoletěli, organizovaný městskou knihovnou, proběhl ve znamení dodatečné připomínky letošního 65. výročí letecké bitvy nad Slavičínem. Všichni, kdo se chtěli blíže seznámit s tímto významným obdobím místních dějin a s pohnutými osudy letců, si vyslechli poutavé a nadmíru sugestivní vyprávění pana Josefa Ščuglíka, správce Městského muzea ve Slavičíně. Pořad obohatil o zajímavá fakta z oblasti letecké historie i další znalec dané problematiky pan Roman Sušil, který na besedu také zavítal. Na závěr se účastníci zapojili do diskuze a přítomní pamětníci těchto událostí zavzpomínali na krušné časy s odstupem let. Snahou celého večera bylo nejen vzdát hold všem válečným hrdinům, ale i podnítit veřejnost k zájmu o minulost svého regionu.
Upozornění na přerušení dodávky pitné vody

Upozornění na přerušení dodávky pitné vody

08.10.2009
Moravská vodárenská a.s. oznamuje, že z důvodu havárie na vodovodním řadu v ulici Okružní ve Slavičíně bude dne 8. října 2009 přerušena dodávka pitné vody od 9 do 15 hodin.
Týká se to domů čp. 593 - ; 597 a čp. 652 - ; 660.
Náhradní zdroj pitné vody je umístěn před domem čp. 655.
Městská knihovna zve návštěvníky na Týden knihoven

Městská knihovna zve návštěvníky na Týden knihoven

05.10.2009
I když říjen už slunečnému počasí příliš nepřeje, můžete o tomto týdnu najít inspiraci k jiným než venkovním aktivitám právě v Městské knihovně Slavičín. Ta letos v duchu motta Knihovna mého srdce připravila pro všechny zájemce o literární i jiné dění zajímavý program. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Gymnázium Jana Pivečky informuje

Gymnázium Jana Pivečky informuje

30.09.2009
Gymnázium Jana Pivečky nabízí ke studiu
osmiletý studijní obor pro žáky 5. tříd - 7941K81
čtyřletý studijní obor pro žáky 9. tříd - 7941K41
profilace na přírodovědné předměty a informatiku, profilace v cizích jazycích s možností přípravy na státní jazykové zkoušky (JA, JN, JF, JI, ‚JŠ, JR, L).
Gymnázium zve veřejnost na Den otevřených dveří, který proběhne dne 11. 11. 2009 od 8 do 18 hodin.
Pohádkiáda v ulicích našeho města

Pohádkiáda v ulicích našeho města

30.09.2009
Veselý průvod pohádkových postaviček zpestřil sluncem prozářené páteční odpoledne občanům našeho města. Šlo o malé účastníky tradiční Pohádkiády, kterou každoročně pořádá Městská knihovna ve spolupráci s Domem dětí a mládeže ve Slavičíně. Akci zahájil v městské knihovně starosta města Ing. Jaroslav Končický vzpomínkami na své čtenářské začátky a první setkávání s literaturou. Následoval program plný soutěží, her a humorných scének v podání začínajících členek divadla SEMTAMFÓR, jenž vyvrcholil v domě dětí večerní dobrodružnou stezkou za tajemstvím do Země fantazie, táborákem a společným nocováním. Sobota dopoledne proběhla ve znamení dalšího soutěžního klání, které bylo završeno vyhlášením vítězných družstev. Nejen vítězové, ale i poražení si odnesli pěkné ceny a příslib konání dalšího ročníku tohoto oblíbeného dětského happeningu.
Vyberte si svůj film

Vyberte si svůj film

29.09.2009
Od září pokračuje ve Slavičíně série sobotních promítání díky unikátnímu projektu Film a škola. Diváci si mohou vybrat film podle svého gusta hlasováním na webu na adrese dokinavsobotu.slavicin.org.
Promítat se bude každý měsíc, na výběr budou hned tři snímky a opravdové filmové labužníky čeká po každém filmu ještě krátká beseda.
Nejbližší promítání bude v sobotu 24. října.
Město opravilo památky s pomocí dotace Zlínského kraje

Město opravilo památky s pomocí dotace Zlínského kraje

21.09.2009
Na divnické návsi již loni proběhla oprava Mariánského sloupu, součásti sousoší, které utváří dominantu obce. Zbývající památky - socha sv. Tekly a socha sv. Floriána byly opraveny letos.
Z celkového nákladu na opravy ve výši 100 198 Kč přispěl Zlínský kraj z Fondu kultury částkou 60 000 Kč.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 133 134 135 136 137 138 139 140 [...] 160 [...] 170 starší
load