Aktuality

Čtěte Slavičínský zpravodaj

Čtěte Slavičínský zpravodaj

30.04.2009
Zprávami z událostí uplynulého měsíce a novými informacemi o dění v měsíci květnu a následujícím období je nabitý Slavičínský zpravodaj číslo 5, který právě vyšel a byl již distribuován.
I pro čtenáře internetu je zde již k dispozici jeho elektronická verze.
Pochody s Klubem českých turistů

Pochody s Klubem českých turistů

30.04.2009
Květnový program začínají slavičínští turisté plnit v pátek 1. května zájezdem na Pálavu. Následně v sobotu 2. května se účastní pochodu v rámci Memoriálu bratra Vojáčka ve Valašských Kloboukách.
K účasti na těchto i dalších akcích zve klub i veřejnost. Informace bývají zveřejňovány ve skříňce u turistické mapy na autobusové zastávce Radnice, případně na telefonu 604 658 797.
Dům dětí a mládeže zve děti i dospělé na květnové akce

Dům dětí a mládeže zve děti i dospělé na květnové akce

30.04.2009
2. května budou děti v rámci dne Země budou čistit a uklízet lesík nad sídlištěm Malé Pole. Na 21. května je ve spolupráci s Organizací Sokol Slavičín připravena rekreační akce pro rodinné týmy s názvem Mámo, táto, budeme si hrát a 27. května se uskuteční ve spolupráci s místní knihovnou již 4. ročník Literárně historických toulek Slavičínem. Novinkou je, že se poprvé budou moci s dětmi toulat i zájemci z řad dospělých.
Dobře připravené akce mohou získat podporu grantů

Dobře připravené akce mohou získat podporu grantů

29.04.2009
Kulturní kalendář města Slavičín na rok 2009 obsahuje akce konané ve městě i v místních částech. Jejich financování je řešeno v rámci přímého rozpočtu nebo z grantového programu města. Některé z nich bývají na základě žádostí pořadatelů každoročně podpořeny také prostředky ze Zlínského kraje. Projekt na tradiční akci Valašský kumšt pro radosť aj užitek se i letos setkal s přízní kraje, který akci podpořil částkou 10 000 Kč z Fondu kultury.
Návštěvníci letošního jarmarku uvítali změnu

Návštěvníci letošního jarmarku uvítali změnu

29.04.2009
Návštěvníkům Svatovojtěšského jarmarku přálo uplynulou neděli krásné slunné počasí. Mohli po celý den obdivovat exemplární kusy drobného zvířectva chovatelů ze Slavičína, Bojkovic a Lidečka. Pořadatelé se ve spolupráci s domácími hospodáři vrátili ke staronové tradici - vždyť dobytčí trhy bývaly na Horním náměstí od nepaměti.
Na jarmarku byla pořízena videoreportáž, sledujte na
http://www.ct24.cz/diginaves/53149-svatovojtessky-jarmark-ve-slavicine/.
MěÚ Luhačovice ruší hlášenou odstávku systémů

MěÚ Luhačovice ruší hlášenou odstávku systémů

28.04.2009
Na základě přípisu Ministerstva vnitra Městský úřad v Luhačovicích oznamuje, že byla zrušena odstávka systémů správních evidencí. V praxi to znamená, že pracoviště cestovních dokladů, občanských průkazů, evidence obyvatel a evidence vozidel budou na tamním úřadě v období 4. až 8. května pracovat bez omezení.
Příznivci modelařiny byli na Slavičínském Šikulovi spokojeni

Příznivci modelařiny byli na Slavičínském Šikulovi spokojeni

24.04.2009
Devátý ročník modelářské soutěže předčil údajně množstvím zájemců očekávání pořadatelů. Na 340 modelů z plastů, papíru i dřeva předvedli modeláři z Luhačovic, Ostrožské Nové Vsi, Ostravy, Hodonína, Zlína, Kopřivnice, Napajedel, Otrokovic a dokonce až z Písku. Modelům se dostalo ohodnocení na republikové úrovni. V doprovodném programu bylo připraveno několik ukázek z činnosti Policie ČR, České armády, klubů airsoftu a paintballu a Klubu vojenských veteránů Slavičín.
Na akci byl pořízen videozáznam, zveřejněný na
http://www.ct24.cz/diginaves/51022-ve-slavicine-se-predstavili-mladi-modelari/.
Město Slavičín zve na Svatovojtěšský jarmark

Město Slavičín zve na Svatovojtěšský jarmark

24.04.2009
Na dávné tradice jarmarků na slavičínském Horním náměstí navazují pořadatelé letos vskutku po vzoru předků. Dávné dobytčí trhy připomene první výstava zvířectva připravená ve spolupráci se soukromými chovateli ze Slavičína a okolí. V průběhu jarmarku, který potrvá celou neděli 26. dubna, bude u stánků nabízeno tradiční jarmareční zboží, atrakce pro děti a v odpoledních hodinách zazní koncert dechové hudby Lhoťanka.
Ocenění učitel roku 2009

Ocenění učitel roku 2009

23.04.2009
Mezi osmnácti oceněnými učiteli škol Zlínského kraje byla letos i učitelka ZUŠ Slavičín - Anna Frajtová. Toto ocenění je poděkováním za její dlouholetou a kvalitní pedagogickou práci v uměleckém školství, kde vychovala řadu osobností, pro které se hudba stala nedílnou součástí života a pro desítky i profesním posláním. Také kulturní život slavičínského regionu již léta obohacuje koncertní činností se svými žáky a také s pěveckým sborem Cantare, který založila v roce 2000.
Omezení provozu na MěÚ Luhačovice

Omezení provozu na MěÚ Luhačovice

23.04.2009
Městský úřad Luhačovice oznamuje občanům ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Luhačovice, že v týdnu od 4. do 8. května nebudou z důvodu převodu okresních databází na centrální celorepublikové evidence v provozu evidence obyvatel, cestovních dokladů, občanských průkazů ani evidence vozidel.
Z tohoto důvodu nebude možné vyřizovat záležitosti týkající se cestovních dokladů s biometrickými údaji (tzv. e-pasy) ani změny v evidenci vozidel.
V plném provozu budou evidence opět od 11. května 2009.
Nový klub pro mládež je otevřen tři dny v týdnu

Nový klub pro mládež je otevřen tři dny v týdnu

23.04.2009
Nadace Jana Pivečky srdečně zve mládež od 15 do 26 let do nízkoprahového zařízení KamPak? v domě č. p. 96 na Horním náměstí ve Slavičíně. Zařízení nabízí možnost posedět v nealkobaru, využívat výtvarný ateliér, hernu, relaxovat při četbě časopisů, popovídat si s vrstevníky, využívat poradenství. Vstup je volný.
Otevírací doba:
Čt 17-21 hodin
Pá 15-23 hodin
So 10-18 hodin
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 135 136 137 138 139 140 [...] 160 161 starší
load