Aktuality

Omezení provozu na MěÚ Luhačovice

Omezení provozu na MěÚ Luhačovice

23.04.2009
Městský úřad Luhačovice oznamuje občanům ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Luhačovice, že v týdnu od 4. do 8. května nebudou z důvodu převodu okresních databází na centrální celorepublikové evidence v provozu evidence obyvatel, cestovních dokladů, občanských průkazů ani evidence vozidel.
Z tohoto důvodu nebude možné vyřizovat záležitosti týkající se cestovních dokladů s biometrickými údaji (tzv. e-pasy) ani změny v evidenci vozidel.
V plném provozu budou evidence opět od 11. května 2009.
Nový klub pro mládež je otevřen tři dny v týdnu

Nový klub pro mládež je otevřen tři dny v týdnu

23.04.2009
Nadace Jana Pivečky srdečně zve mládež od 15 do 26 let do nízkoprahového zařízení KamPak? v domě č. p. 96 na Horním náměstí ve Slavičíně. Zařízení nabízí možnost posedět v nealkobaru, využívat výtvarný ateliér, hernu, relaxovat při četbě časopisů, popovídat si s vrstevníky, využívat poradenství. Vstup je volný.
Otevírací doba:
Čt 17-21 hodin
Pá 15-23 hodin
So 10-18 hodin
Základní škola Vlára má dnes pro veřejnost otevřeno

Základní škola Vlára má dnes pro veřejnost otevřeno

23.04.2009
Rodiče žáků školy, rodiče budoucích prvňáčků i širokou veřejnost dnes rádi uvítají v Základní škole Vlára. Od 7.45 do 10.30 hodin je v budově 1. až 4. ročníku ZŠ možno vniknout do světa školáků, sledovat jejich práci i volné chvíle během přestávek. Přímo ve výuce je umožněno sledovat zajímavé metody a činnosti, kterými je obohacena výuka jednotlivých předmětů na prvním stupni.
Akademický malíř Jaroslav Jeřábek vystavuje v Senátu

Akademický malíř Jaroslav Jeřábek vystavuje v Senátu

22.04.2009
Slavnostní vernisáží byla dne 21. dubna v Praze zahájena výstava obrazů ak. malíře Jaroslava Jeřábka. Výstava je pořádána pod záštitou senátorky Ing. Jany Juřenčákové a v předsálí jednacího sálu Senátu na Valdštejnském náměstí potrvá do 11. 5. 2009.
Příklad ochrany přírody hodný následování

Příklad ochrany přírody hodný následování

20.04.2009
V neděli 19. dubna byla vyčištěna studánka v Lipové a za zpěvu a recitace, s účastí přátel přírody ze Slavičína, Lipové a okolí, byla symbolicky klíčem z lipového dřeva odemčena. Chráněna novým přístřeškem bude sloužit k občerstvení po celé léto.
Prvním pochodům jarní přírodou, které se konaly pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody, letošní počasí přálo. Jarní vzduch osvěžil po dlouhé zimě tělo a pozorování prvních květin s odborným výkladem z úst vedoucího pana Vojtěcha Malíka pozvedlo i ducha.
Bude-li slunná neděle, připojte se k ochranářům

Bude-li slunná neděle, připojte se k ochranářům

17.04.2009
Členové Českého svazu ochránců přírody ve Slavičíně zvou veřejnost na druhou NEDĚLNÍ VYCHÁZKU DO PŘÍRODY a tradiční
OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK. První cesta ke studánce nad Nevšovskými pasekami se již před týdnem úspěšně konala a 19. 4. následuje další vycházka, tentokrát ke studánce v Lipové. Obvyklý sraz účastníků je na autobusové zastávce Radnice ve 13 hodin. Pojďte s námi vítat jaro! Těšíme se na Vaši účast!
Divadlo SemTamFór zve na vítěznou inscenaci

Divadlo SemTamFór zve na vítěznou inscenaci

17.04.2009
Dnes, 17. dubna 2009 v 19.30 hodin, v Sokolovně předvede divadlo SemTamFór reprízu vítězné inscenace Valašského Křoví 2009 „Benátky pod sněhem“.
Vstupné: 50 Kč
Divadlo SemTamFór se těší na Vaši návštěvu!
Veškeré informace najdete na www.semtamfor.cz.
Upozornění na dopravní uzávěru

Upozornění na dopravní uzávěru

14.04.2009
Začátkem dubna letošního roku byla zahájena stavba mostu na Příčné ulici ve Slavičíně.
Z tohoto důvodu jsou uzavřeny místní komunikace v blízkosti mostu, tzn. ulice Příčná a ulice Mladotické nábřeží.
Po celou dobu stavby je zakázán vstup do areálu stavby!

Ukončení uzávěry se předpokládá v měsíci říjnu 2009.
Benefice bez bariér

Benefice bez bariér

08.04.2009
Dne 11.4. se v Sokolovně uskuteční benefiční den, který zaštítí a zorganizuje občanské sdružení UnArt.
Tato benefice bude probíhat ve dvou rovinách - odpoledne bude věnováno výhradně dětem (divadlo, soutěže apod.), večer bude věnován mládeži, dospělým a rodičům dětí, pro které byl den zorganizován.
Veškerý výtěžek z akce půjde na sdružení Přátelé z lásky ze Slavičína a sdružení Háčko z Brumova-Bylnice, kapely se vzdávají nároku na honorář.

PROGRAM:
15:00 - vstupné dobrovolné
Zahájení, vystoupení dětí (zpívání, krátká představení,ukázka dovedností slepeckého psa...)
Divadlo Pařez - cca 30minutové představení nejen pro děti
"Pohádkový les" uvnitř nebo kolem Sokolovny (dle počasí)
Jízda na koni v areálu Sokolovny
Prodej výrobků a další...

19:30 - vstup 100 Kč
Helemese (Kyjov)
Apoaché (Zlín)
Chmury (Slavičín)
SWORDFISHTROMBONES (Brno)
Chernobyl Generation (Olomouc)
29musix (Slavičín)
Velikonoční turnaj v sálovém fotbalu hráčů nad 35 let

Velikonoční turnaj v sálovém fotbalu hráčů nad 35 let

07.04.2009
V sobotu 11. dubna 2009 proběhne ve slavičínské sportovní hale již V. ročník Velikonočního turnaje v sálovém fotbalu - ; futsalu v kategorii hráčů nad 35 let. Jako obvykle se na velikonoční svátky na palubovce představí 8 týmů - TVD, Hugoni, Nevšová, Závada, Zahradní, Vlára, Hadráři a ELVA. Pořadatelem letošního klání je mužstvo Nevšové a obhájcem prvenství je tým TVD, který navíc zvítězil ve všech dosavadních ročnících. Výkop Velikonočního turnaje je v 8 hodin a všichni příznivci sálovky jsou srdečně zváni do slavičínské sportovní haly!
Kampak? Už víme kam...

Kampak? Už víme kam...

03.04.2009
Dne 1. dubna 2009 proběhlo v podvečerních hodinách v prostorách domu čp. 96 na Horním náměstí slavnostní otevření nízkoprahového zařízení KAMPAK? Někteří účastníci se sice domnívali, že je to apríl, protože si špatně přečetli pozvánku a dobývali se do Pivečkovy vily, ale nebyl. Naštěstí oba domy nejsou od sebe daleko, tak všichni kdo chtěli, stihli slavnostní otevírání naprosto v pohodě... (článek pokračuje)

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 136 137 138 139 140 141 [...] 160 161 starší
load