Aktuality

Den otevřených dveří na gymnáziu

Den otevřených dveří na gymnáziu

29.10.2008
Ředitelství Gymnázia Jana Pivečky ve Slavičíně uspořádá dne 5. listopadu v době od 8 do 18 hodin Den otevřených dveří. Návštěvní den je určen především budoucím studentům, žákům z pátých a devátých tříd základních škol. Bližší informace na www.gjpslavicin.cz.
Gymnázium Jana Pivečky zve na výstavu

Gymnázium Jana Pivečky zve na výstavu

27.10.2008
Srdečně Vás zveme na výstavu grafik Jana Slováka. Vernisáž bude v pátek 31. 10. úderem 18. hodiny v galerii Gymnázia Jana Pivečky.
"Jan Slovák je znám také jako básník (vyšly mu sbírky Tisky a Stará svěcení). On sám se ale více považuje za grafika. Se svou ženou a dětmi žije ve starém mlýně na samotě na Maleniskách. Jeho grafická tvorba čerpá téměř výhradně z hluboké křesťanské víry...", představil autora výtvarník Zdeněk Kutra. Vernisáž bude v pátek 31. 10. v 18 hodin v galerii Gymnázia Jana Pivečky.
Pryč s krásou - rozhodli nepovolaní

Pryč s krásou - rozhodli nepovolaní

27.10.2008
Dýňoví strašáci, které jejich autoři vyrobili, dopravili na určené místo a zapálili v nich mihotavá světýlka, se sotva na svém stanovišti ohřáli. Ještě ani neuschla písmenka v novinovém článku Zlínského deníku, který akci veřejně pochválil, už Don Quijote vytáhl do boje s těmito "nepřáteli" a učinil s nimi rázný konec. Své vítězství si jistě náležitě vychutnal, škoda jen, že se ten chudák s ostatními o tu radost nepodělil.
Akce hasičů v centru města byla naštěstí cvičná

Akce hasičů v centru města byla naštěstí cvičná

22.10.2008
Hasičská jednotka kategorie JPO II s pohotovostí a jednotka SDH Hrádek prošly ve středu 22. 10. jednou z mnoha prověrek připravenosti formou cvičného poplachu. Místem kamuflovaného požáru byl objekt cukrárny Jasmín. Povinností hasičů je dostavit se na místo požáru ve stanovený limit a dodržet správný postup při zásahu, což kontroluje a hodnotí řídicí důstojník. Rychlost a souhru členů dobrovolných jednotek a profesionálního Hasičského záchranného sboru, který se také cvičení účastnil, ocenila řada přihlížejících. Ti si však hlavně oddechli, že tentokrát šlo naštěstí jen o cvičení...
V pátek se rozsvítí oči strašákům i dětem

V pátek se rozsvítí oči strašákům i dětem

21.10.2008
Příprava dýňových strašáků s použitím všech možných přírodnin a dalších doplňků se stala oblíbenou podzimní činností v rodinách. Každoročně vystaví děti a jejich rodiče svá díla na odiv kolemjdoucích na veřejném prostranství.
Nejpozději do čtvrtku přinesou tvůrci nazdobené dýně do domu dětí. V pátek od 14 hodin budou strašáci usazeni do trávníku v prostoru před Horákovou vilou, zde veřejnost vyhodnotí jejich uměleckou úroveň a v 16 hodin dojde k vyhlášení vítězů.
Barevný koberec květin bude konkurovat bílé zimě

Barevný koberec květin bude konkurovat bílé zimě

17.10.2008
Nenechat se přírodou zaskočit a s potřebným časovým předstihem připravovat půdu a sazeničky, to je práce každého zahradníka. Náš městský zahradník v těchto dnech nahradil letničky vysazením rostlin, které by měly statečně odolávat drsnějším povětrnostním podmínkám. "Dosud jsme vysadili do městských záhonů na sedm set sazenic macešek a na tři sta tulipánů," upřesnil zahradník pan Josef Sviták.
Rybáři pořádají v neděli závody

Rybáři pořádají v neděli závody

17.10.2008
V neděli 19. října 2008 se budou konat na Rybníku Slavík 1 ve Slavičíně rybářské závody dospělých. Závodní povolenky se budou vydávat od 5 hodin ráno, závod bude odstartován v 6 hodin. Cena startovného 100 Kč.
Soutěžící by si měli přijít na své, neboť do rybníka bylo za tímto účelem nasazeno velké množství kaprů, a pro veřejnost také letos připravili pořadatelé oblíbené rybí speciality, které budou v průběhu závodu prodávat.
Již tento víkend půjdeme k volbám

Již tento víkend půjdeme k volbám

14.10.2008
V celé České republice proběhnou v pátek 17. října 2008 od 14 do 22 hodin a v sobotu 18. října 2008 od 8 do 14 hodin volby do krajských zastupitelstev. Své rozhodnutí, koho by zvolili do Zastupitelstva Zlínského kraje, budou moci vyjádřit občané Slavičína ve volebních místnostech osmi místních okrsků. (více článek Oznámení...)
Nebezpečný úsek si žádá velmi opatrnou a pomalou jízdu!

Nebezpečný úsek si žádá velmi opatrnou a pomalou jízdu!

10.10.2008
Slavičínští policisté upozorňují na nebezpečný úsek na silnici II. třídy č. 493 v klesání mezi obcemi Petrůvka a Luhačovice. Policisté zde evidují nárůst počtu nehod i zraněných osob při nehodách. Řidičům doporučují, aby na silnici mezi Petrůvkou a Luhačovicemi projížděli velmi opatrně!
Uzavírka komunikace v ulici J. Šály

Uzavírka komunikace v ulici J. Šály

08.10.2008
V souvislosti se stavbou bytového domu v ulici J. Šály upozorňuje Městská policie uživatele městských komunikací, že po dobu dovozu materiálu na staveniště bude tato ulice z důvodu její nedostatečné šířky uzavírána.
O uzavření bude informovat přenosné dopravní značení.
Nová rubrika na městském webu - Ptejte se starosty

Nová rubrika na městském webu - Ptejte se starosty

07.10.2008
Chcete se na něco zeptat, nebo si i mírně postěžovat na to, co Vás zajímá či snad pálí v souvislosti s veřejným děním v našem městě? Na těchto stránkách můžete napsat Váš problém do rubriky v odkaze Ptejte se starosty. Vaše dotazy obdrží a na ně odpoví starosta města Ing. Jaroslav Končický.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 145 146 147 148 149 150 [...] 160 161 starší
load