Aktuality

Předvolební debaty s občany ve Zlínském kraji

Předvolební debaty s občany ve Zlínském kraji

22.09.2008
Regionální Televizní Agentura Zlín s podporou Rádia Zlín a Zlínského deníku pořádají před krajskými volbami předvolební veřejné debaty s kandidáty nejsilnějších krajských stran. Ve Zlínském kraji se budou konat celkem čtyři diskuse, a to v Kroměříži, v Uherském Hradišti, Vsetíně a ve Zlíně. Vstup na diskuse je volný, občané mohou debatovat s politiky v průběhu 1,5 až 2 hodin. (Více v Tiskové zprávě)
Ve středu města byla zahájena stavba nových bytů

Ve středu města byla zahájena stavba nových bytů

22.09.2008
Stavba bytového domu v ulici Jaroslava Šály byla zahájena
na přelomu srpna a září. Tento developerský projekt v hodnotě cca 40 mil. Kč realizuje na základě smlouvy s městem firma Zlínstav, a. s., Zlín. Celkem 18 bytových jednotek by mělo být dostavěno nejpozději na jaře roku 2010.
S Padajícím listím do tepla divadelního sálu

S Padajícím listím do tepla divadelního sálu

19.09.2008
Slavičínské divadlo SemTamFór vstupuje do své sedmé sezony novým divadelním festivalem. O prvním říjnovém víkendu budou moci diváci navštívit v Sokolovně přehlídku divadelních žánrů jak v podání domácího souboru, tak i za účasti hostujících divadel, například z Prahy a z Brna. Chystá se nahlédnutí do zákulisí divadla, několik hudebních překvapení a pro děti den plný fantazie a her, zakončený dětským představením. Podzimní festival, který sekunduje jarní přehlídce Valašské křoví, dostal název Slavičínské padající listí.
Charita zve na Den otevřených dveří

Charita zve na Den otevřených dveří

18.09.2008
V rámci kampaně, při níž chce Charita ČR představit svoji činnost a informovat o širokém spektru poskytovaných služeb, připravila Charita sv. Vojtěcha ve Slavičíně celodenní volný program k seznámení veřejnosti s její činností. Den otevřených dveří se koná v prostorách Denního centra Maják pod kostelem, na Domovince v Hrádku a na Středisku charitní a ošetřovatelské služby ve čtvrti Vlára v pátek 26. září od 9 hodin. Při návštěvě může veřejnost nejen pohovořit se zaměstnanci a klienty, ale v rámci akce využít i možnosti orientačního změření krevního tlaku a hladiny cukru.
Čtení s Martou Davouze v Pivečkově vile

Čtení s Martou Davouze v Pivečkově vile

17.09.2008
Leja salon ve spolupráci s Nadací Jana Pivečky připravili pro veřejnost autorské čtení, které se uskuteční v sobotu 27. září v 16 hodin v sídle Nadace J. Pivečky na Horním náměstí č. 111. Hostem bude česká publicistka a spisovatelka žijící ve Francii, zakladatelka Společnosti Franze Kafky v Praze, editorka Poláčkových a Kafkových knih, autorka dvou knih a mnoha článků v tisku - Marta Davouze. (www.lejasalon.tym.cz, www.pivecka.cz)
Lidová slavnost v parku se vydařila

Lidová slavnost v parku se vydařila

08.09.2008
Jasné nebe nad letní scénou, barevnost regionálních krojů, spokojenost diváků... rovná se průběh programu Jak to dělali naši staříčci, v němž účinkovalo pět regionálních folklorních souborů a představili se i lidoví řemeslníci.
Akci připravil městský klub ve spolupráci s dobrovolníky z řad bývalých členů národopisného souboru Slavíček. Pořadatelé i účinkující byli potěšeni množstvím diváků, ti je za jejich snahu a výkony odměnili mohutným aplausem.
Akce byla financovaná městem Slavičín s podporou Zlínského kraje.
První zářijová neděle bude patřit ve Slavičíně folkloru

První zářijová neděle bude patřit ve Slavičíně folkloru

05.09.2008
Nahlédnout do stodoly hospodáře a vidět, jakže to dělali naši staříčci, budou moci návštěvníci folklorní slavnosti v zámeckém parku ve Slavičíně tuto neděli 7. září od 15 hodin. K vidění bude předvádění lidových řemesel a kulturní program s vystoupením folklorních souborů z Lipova, Uherského Brodu, Vršatce, Topolné a ze Slavičína na pódiu letní scény. Od 18 hodin pak na nádvoří zámku zahrají cimbálové muziky Slavičan a Olšava.
Akci připravilo město Slavičín za finanční podpory Fondu kultury Zlínského kraje.
Nový návrh řešení prostoru před Radnicí

Nový návrh řešení prostoru před Radnicí

03.09.2008
Na jaře tohoto roku jsme veřejnosti představili návrh řešení prostoru před Radnicí. Po podrobnějším rozpracování původního návrhu projektanty bylo zejména s ohledem na výškové usazení objektu Radnice, polohy parkoviště a směrování pěších komunikací navrženo řešení nové, které nyní předkládáme veřejnosti k připomínkování. Lepší nebo horší? Líbí nebo nelíbí? Vaše názory či náměty nám můžete zaslat na e-mail: sekretar@mesto-slavicin.cz.
Provoz sportovní haly po její rekonstrukci zahájí stolní tenis

Provoz sportovní haly po její rekonstrukci zahájí stolní tenis

03.09.2008
37. ročník turnaje ve stolním tenisu mužů se bude hrát 20. září v nově zrekonstruované sportovní hale. Účastníci se mohou přihlásit u pana Jaroslava Kučery, tel. č. 577 343 051 , 577 341 328 , 605 318 899, bližší informace na www.stslavicin.unas.cz.
Tato akce je pořádána za spolupráce a podpory Zlínského kraje.
Zahájen šestý ročník soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO

Zahájen šestý ročník soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO

02.09.2008
Otevřená společnost o.p.s. založená Nadací Open Society Fund Praha při příležitosti Mezinárodního dne informací vyhlašuje šestý ročník soutěže o tituly OTEVŘENO x ZAVŘENO. Soutěží se o nejlepší a nejhorší příklady otevřenosti úřadů vůči veřejnosti v České republice za období září 2007 - ; září 2008.
Hodnotí se například kvalita poskytování informací občanům, zneužívání radničních periodik, aktivní zveřejňování informací. Kdokoliv může nominovat své kandidáty do kategorií „Otevřeno“ nebo „Zavřeno“.
Bližší informace na www.otevrete.cz.
Letní prázdniny zakončil hudební víkend

Letní prázdniny zakončil hudební víkend

02.09.2008
Při sledování hudebního a humorně laděného pořadu pražských umělců ukončili Slavičané období prázdnin. Letní scéna nebyla sice zcela zaplněna, přesto bouřila smíchem a potleskem na adresu protagonistů Banjo Bandu Ivana Mládka.
Také tradiční koncert Poslední noc prázdnin (více na www.unart.cz) na hrádeckém výletišti potěšil řadu příznivců živé hudby poněkud tvrdšího žánru.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 147 148 149 150 151 152 [...] 160 161 starší
load