Aktuality

Půjčky na zlepšení bydlení občanů Slavičína

Půjčky na zlepšení bydlení občanů Slavičína

15.08.2008
Správní rada Fondu rozvoje bydlení města Slavičín vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí půjček opravy a modernizaci bytů, bytových domů a rodinných domů.
Půjčky z fondu mohou být poskytnuty fyzickým nebo právnickým osobám na rozšíření nebo zřízení bytu, výměnu oken, obnovu střechy domu, na zateplení, provedení izolace proti vlhkosti domu, obnovu fasády, zřízení plynového nebo elektrického topení, na opravu balkonů, na vybudování nebo rekonstrukci koupelen atd.
Podmínky a formuláře žádosti jsou zveřejněny na úřední desce města Slavičína, nebo také na webu města, v oddíle tiskopisy a formuláře.
Podrobné informace i tiskopisy k podání žádosti poskytuje ekonomický odbor MěÚ Slavičín, Bc. Jana Latináková.
Žádosti se přijímají v termínu 1. 8. - ; 30. 8. 2008.
18. ročník Zlínského srazu historických vojenských vozidel

18. ročník Zlínského srazu historických vojenských vozidel

15.08.2008
Celostátní sraz historických vozidel pořádá v sobotu 16. srpna Veteran Car Club Zlín ve spolupráci s Klubem vojenské historie Slavičín. Příznivci terénních vojenských vozidel mohou sledovat start automobilů v 9 hodin na Horním náměstí, odkud budou posádky vyjíždět na orientační jízdu po okolí Slavičína.
Více na http://autoklubvt.wz.cz.
Akce se koná pod záštitou hejtmana ZK Libora Lukáše a za podpory Zlínského kraje.
Malí táborníci  z Charity sv. Vojtěcha besedovali v knihovně

Malí táborníci z Charity sv. Vojtěcha besedovali v knihovně

11.08.2008
V pátek 8. srpna se malí klienti dětského tábora při Charitě sv. Vojtěcha měli možnost seznámit zábavnou formou s činností Městské knihovny Slavičín prostřednictvím besedy nazvané „Co vám knížka poví“. Pracovnice knihovny pro ně připravily i v době probíhajících revizí knižních fondů okolních knihoven pestrý program, zaměřený na objevování světa knih pomocí soutěžních úkolů, hádanek a ukázek z nejnovější literárních žánrů pro děti, kterými knihovna disponuje. Každý z účastníků obdržel sladkou odměnu za zdárné plnění úkolů a také malou pozornost v podobě barevné záložky do své vlastní oblíbené knížky pohádek. Tato aktivita knihovny není letos první a jistě nezůstane ani poslední „vlaštovkou“ úspěšné spolupráce s Charitou sv. Vojtěcha ve Slavičíně.
Regionální příležitosti v cestovním ruchu

Regionální příležitosti v cestovním ruchu

07.08.2008
Na webu http://internet.stemmark.cz/research/czt2/ je zveřejněn dotazník k výzkumu v rámci projektu CzechTourism s názvem Regionální příležitosti v cestovním ruchu. Podstatou je zjišťování a vyhodnocování možností pro rozšíření nabídek, které by byly pro turisty a návštěvníky turistických oblastí v následujících letech zajímavé. Vyplněním dotazníku mohou dát občané na vědomí, jak vnímají místo, kde žijí, a co by změnili nebo udělali, kdyby tuto možnost měli.
Vyplněním dotazníku a uvedením jména se účastníci dostanou do slosování o atraktivní ceny.
Česká centrála cestovního ruchu - Czechtourism, Vinohradská 46, Praha 2 120 00, tel: 221 580 499, mobil: 777 702 723.
Zlínští policisté vycházejí vstříc veřejnosti

Zlínští policisté vycházejí vstříc veřejnosti

05.08.2008
Zlínští policisté jsou zase o něco blíž občanovi. V rámci community policing (spolupráce s veřejností i samosprávou) zřídili nové policejní služebny, zejména v místech, kde nejsou obvodní oddělení a kontakt s policií by mohl být pro občana obtížný. Nových služebních místností Policie ČR mohou lidé od začátku srpna využít ve Spytihněvi, Brumově, Biskupicích, Šanově, Lukově, Slušovicích, Tlumačově a v Malenovicích.
Městské infocentrum vystavuje keramiku z dílny Veroniky Žeravčíkové

Městské infocentrum vystavuje keramiku z dílny Veroniky Žeravčíkové

05.08.2008
V malé galerii slavičínského infocentra zahájila mladá výtvarnice z Divnic prodejní výstavu, která potrvá až do konce srpna.
Veronika Žeravčíková se slavičínské veřejnosti představila poprvé v loňském roce předváděním zdobení pálené keramiky v programu Jak to dělali naši staříčci, letos na jaře vedla workshop v Sokolovně při akci Valašský kumšt pro radosť aj užitek. Na měsíc srpen pak připravuje ve spolupráci s Nadací Jana Pivečky týdenní prázdninovou hrnčířskou školu pro děti.
Slavnostní otevření Leja salonu za účasti významných hostů

Slavnostní otevření Leja salonu za účasti významných hostů

04.08.2008
Salon byl otevřen v sobotu 2. srpna za účasti významných hostů - hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše, senátorky Jany Juřenčákové, návrhářky České Miss a Miss Europe and World Junior Marie Zelené a starosty města Slavičín Jaroslava Končického. Úvodní vystoupení patřilo pěveckému sboru Cantare, celý program moderoval Jakub Železný z České televize.
U kulatého stolu na téma bezpečnosti ve městě

U kulatého stolu na téma bezpečnosti ve městě

04.08.2008
V rámci projektu Bezpečné město Slavičín se v současné době realizují bezbariérové úpravy přechodů pro chodce přes hlavní tah městem s nasvícením přechodů a se souvisejícími šířkovými úpravami komunikace. Po úpravách by mělo dojít především ke snížení rychlosti projíždějících motorových vozidel a tím zvýšení bezpečnosti chodců. K zodpovězení otázek, které si kladou občané v této souvislosti (posun přechodů, zužování cest atd.), je starostou města svoláno veřejné jednání, které se koná v pondělí 4. srpna 2008 v 16 hodin v malém sále v poschodí restaurace Záložna.
Na jednání bude představen také projekt rekonstrukce Luhačovské ulice.
Přes Slavičín opatrně

Přes Slavičín opatrně

03.08.2008
Dnešním dnem byla zahájena realizace projektu, který přinese zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zpomalení rychlosti projíždějících vozidel na hlavním tahu naším městem. V místě přechodů pro chodce se vozovka zužuje na šířku 7 m, přechody budou mít bezbariérovou úpravu a budou nasvíceny.
Po dobu stavby prosíme řidiče o trpělivost, protože práce probíhají za plného provozu. Omezení se dotýká samozřejmě také chodců. Práce by měly být ukončeny na začátku měsíce října.
Policie ČR se přibližuje dětem

Policie ČR se přibližuje dětem

01.08.2008
Dne 30. 7. 2008 proběhla na OOP Slavičín v rámci projektu Community Policing - práce zaměřená na občana a službu veřejnosti ukázka policejních činností pro děti z příměstského tábora při Charitě sv. Vojtěcha ve Slavičíně. Práci a činnost policie jim přiblížili policisté Obvodního oddělení a Inspektorátu cizinecké policie ve Slavičíně. Děti si vyzkoušely test z dopravní výchovy, prohlédly si policejní výstroj, měly možnost usednout do policejních vozidel. Na závěr živé besedy každému z nich policisté udělili osvědčení - Mladý ochránce zákona - jako vzpomínku na zdařilou akci. (vh)
Vyhlášen zákaz koupání v Luhačovické přehradě

Vyhlášen zákaz koupání v Luhačovické přehradě

28.07.2008
Dle aktuálního vyhlášení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje platí okamžitý zákaz koupání v Luhačovické (Pozlovické) přehradě. Důvodem jsou výsledky měření kvality vody, které mj. vykázaly mikrobiologický nález enterokoků a masový výskyt sinic. Takové složení vody vážně ohrožuje lidské zdraví. (www.khszlin.cz)
Vydání zákazu platí do odvolání.
Ve Slavičíně bude otevřen nový relaxační salon

Ve Slavičíně bude otevřen nový relaxační salon

28.07.2008
Za relaxací těla i duše budou moci slavičínští občané docházet od srpna do nově zřízeného zařízení LEJA v ulici K Hájenkám. Prostory budou nabízet mimo kadeřnické služby, manikúru, pedikúru, líčení a ruční masáže také novinku, jíž jsou přístrojové lymfatické masáže proti celulitidě nebo křečovým žilám, na redukci tělesné hmotnosti a celkovou rehabilitaci.
Otevření salonu proběhne v sobotu 2. srpna. Před 16. hodinou u LEJA salonu vystoupí pěvecký sbor Cantare. Páska bude přestřižena v 16 hodin za přítomnosti hostů, mezi nimiž bude starosta města Jaroslav Končický, hejtman ZK Libor Lukáš, senátorka Jana Juřenčáková a TV moderátor Jakub Železný. V programu je výstava obrazů dětí z DD Smolina, představení modelů módní návrhářky Marie Zelené a závěr bude patřit Tabáskově partyji, která zahraje v pohostinství U Talafy.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 148 149 150 151 152 153 154 [...] 160 161 starší
load