Aktuality

Vyhlášen zákaz koupání v Luhačovické přehradě

Vyhlášen zákaz koupání v Luhačovické přehradě

28.07.2008
Dle aktuálního vyhlášení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje platí okamžitý zákaz koupání v Luhačovické (Pozlovické) přehradě. Důvodem jsou výsledky měření kvality vody, které mj. vykázaly mikrobiologický nález enterokoků a masový výskyt sinic. Takové složení vody vážně ohrožuje lidské zdraví. (www.khszlin.cz)
Vydání zákazu platí do odvolání.
Ve Slavičíně bude otevřen nový relaxační salon

Ve Slavičíně bude otevřen nový relaxační salon

28.07.2008
Za relaxací těla i duše budou moci slavičínští občané docházet od srpna do nově zřízeného zařízení LEJA v ulici K Hájenkám. Prostory budou nabízet mimo kadeřnické služby, manikúru, pedikúru, líčení a ruční masáže také novinku, jíž jsou přístrojové lymfatické masáže proti celulitidě nebo křečovým žilám, na redukci tělesné hmotnosti a celkovou rehabilitaci.
Otevření salonu proběhne v sobotu 2. srpna. Před 16. hodinou u LEJA salonu vystoupí pěvecký sbor Cantare. Páska bude přestřižena v 16 hodin za přítomnosti hostů, mezi nimiž bude starosta města Jaroslav Končický, hejtman ZK Libor Lukáš, senátorka Jana Juřenčáková a TV moderátor Jakub Železný. V programu je výstava obrazů dětí z DD Smolina, představení modelů módní návrhářky Marie Zelené a závěr bude patřit Tabáskově partyji, která zahraje v pohostinství U Talafy.
U Pivečků začnou opět krátkodobé kurzy práce s počítačem

U Pivečků začnou opět krátkodobé kurzy práce s počítačem

25.07.2008
Nadace Jana Pivečky zahajuje opět další vlnu vzdělávacích kurzů. Zájemci se mohou naučit základům práce na PC, práci v programech Word, Excel a PowerPoint a seznámit se s tvorbou webových stránek. Kurzy jsou určeny zaměstnaným i nezaměstnaným zájemcům, občanům handicapovaným a matkám v domácnosti. Od listopadu by měly pokračovat také kurzy paličkování pro pokročilé.
Hlásit se lze v sídle Nadace Jana Pivečky na adrese Horní náměstí 111 nebo na telefonních číslech 577 342 822, 739 095 315.
Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem, Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
Městské muzeum je bez bariér

Městské muzeum je bez bariér

23.07.2008
Město Slavičín využilo dotace poskytnuté v rámci programu Ministerstva kultury „Podpora kulturních aktivit zdravotně postižených občanů“ na pořízení dvou párů nájezdových lyžin pro vozíčkáře, které odstranily poslední dvě schodišťové překážky v městském muzeu. Celkové náklady na projet činily 20 710 Kč, dotace pak byla ve výši 14 400 Kč.
Nejen z tohoto důvodu zveme všechny k návštěvě muzea, kde tělesně postižení mají vstup zdarma.
Mimo to také připomínáme, že v letním období je městské muzeum otevřeno kromě tradiční středy a neděle také v pátek, a to v době od 13:00 do 16:00 hodin.
Český lovec krokodýlů předvede ve Slavičíně chov exotických zvířat

Český lovec krokodýlů předvede ve Slavičíně chov exotických zvířat

21.07.2008
Do Slavičína zavítá se svými svěřenci z říše hadů, ještěrů, želv a jiných exotických druhů Jack Jung, zvaný český lovec krokodýlů. Pro nejširší veřejnost je připraven všeobecně poučný seminář s obšírným pojednáním o životě zvířat a jejich zvláštnostech. Specialitou představení je možnost blízkého kontaktu s exoty pod dohledem odborníků.
Představení pro veřejnost se budou konat ve čtvrtek 24. 7., v pátek 25. 7. a v sobotu 26. 7. vždy v 17 hodin, a v neděli 28. 7. v 15 hodin na louce u Sokolovny. Za vstup zaplatí dospělí 50 Kč, děti 40 Kč. (www.ceskyloveckrokodylu.cz)
FC TVD připraven na nedělní zahájení podzimní sezony

FC TVD připraven na nedělní zahájení podzimní sezony

21.07.2008
Fotbalové prázdniny využil oddíl FC TVD Slavičín nejen k načerpání sil do nové sezony, ale také k vylepšení technického zázemí na stadioně. Mimo výměnu zastřešení tribuny zde provádějí firmy Ag Staving a Renostav úpravy zázemí pro rozhodčí a rekonstrukci skladových prostor. Po dokončení prací, do nichž klub investoval částku 500 tisíc Kč, bude v neděli 27. července v 10.15 hodin zahájeno první kolo poháru ČMFS.
Sportovní halu čeká přes prázdniny rekonstrukce

Sportovní halu čeká přes prázdniny rekonstrukce

20.07.2008
Slavičínská sportovní hala se dočkala rekonstrukce. Na tuto akci získaly Sportovní kluby dotaci 5 mil. Kč od Ministerstva školství a kultury ČR a dalších 850 tis. Kč od Zlínského kraje. Zásadní změnou bude nová sedlová střecha, úprava vstupní zóny, zřízení čtyř nových šaten se sprchami a nová klubovna. Dojde k výměně systému osvětlení, výměně podlah a obložení.
Práce provádí firma TES Bojkovice a potrvají po dobu letních prázdnin. Nejpozději do 15. září by měl být provoz haly obnoven.
Čápi hnízdící v Hrádku loví i v povodí Říky

Čápi hnízdící v Hrádku loví i v povodí Říky

17.07.2008
Čápi preferují otevřenou krajinu, ale svojí přítomností uprostřed našeho města, kde vzbudili v posledních týdnech pozornost a respekt, dokazují, že se lidí příliš nebojí. Ve vlhkých lokalitách v okolí Slavičína loví žáby i další obojživelníky, ryby, plazy, hmyz, hraboše, krtky, dokonce i mláďata různých savců. Hnízdění probíhalo od dubna do května. Za dva měsíce se už mláďata naučila létat a na konci léta pak podle poznatků ornitologů společně s rodiči migrují na zimoviště ve střední a jižní Africe.
Čáp bílý je brodivý pták z čeledi čápovitých, příbuzný volavkám a ibisům. Vyskytuje se v Evropě, střední Asii a severozápadní Africe. Jeho váha se pohybuje v rozmezí 2,3 - 4,4 kg, průměr je kolem 3,5 kg, samice jsou o něco menší. Dosahují výšky 95 - 105 cm, rozpětí křídel je 155 - 165 cm. Na rozdíl od volavek mají čápi při letu natažený krk, zvukovým projevem je klapání zobákem.
Odborníci na zdravé bydlení u nás mapují patogenní zóny

Odborníci na zdravé bydlení u nás mapují patogenní zóny

16.07.2008
V těchto dnech probíhá na území našeho města mapování geopatogenních a ostatních škodlivých zón. Měření provádějí poradci odborné firmy Renáta Šimová - ; ADAM, kteří se na požádání prokáží plnou mocí. Měření geopatogenních zón a odborné poradenství v domácnostech je prováděno po dohodě a se svolením jejich majitelů. Tato akce je součástí dlouhodobého projektu Zdravé bydlení, jehož realizátoremm je právě výše zmíněná firma.
Nevšová zve k oslavě výročí TJ Sokol Nevšová

Nevšová zve k oslavě výročí TJ Sokol Nevšová

14.07.2008
Na nadcházející víkend připravili nevšovští sportovci oslavy 50. výročí založení místní tělovýchovné jednoty.
Program bude zahájen v sobotu 19. 7. v 15 hodin na místním hřišti, kde proběhne utkání v kopané „staří páni“ nad 45 let - ; domácí proti přespolním.
V 17 hodin odehraje zápas „stará garda“ Tescoma Zlín proti I. mužstvu Sokol Nevšová. Den bude zakončen taneční zábavou se skupinou Vivian.
Neděle začne v místní kapli od 10 hodin mší svatou, po níž následuje slavnostní schůze TJ Sokol. V klubovně klulturního domu proběhne od 13 hodin vernisáž fotografií a kronik, na hřišti pak od 14.30 kopaná „staří páni“ Nevšová do 45 let versus Petrůvka.
(více na: www.tjsokolnevsova.estranky.cz)
Fotografie Vojtěcha Malíka inspirují k vycházkám po krásném okolí

Fotografie Vojtěcha Malíka inspirují k vycházkám po krásném okolí

14.07.2008
Městské infocentrum představuje přicházejícím turistům galerii fotografií přírodních scenérií zachycených objektivem pozorovatele - přírodovědce Vojtěcha Malíka ze Slavičína. Za pozornost stojí jak panoramatické pohledy na okolí Slavičína, tak i detailní záběry zdejší květeny nebo hmyzu. Zájemci si mohou výstavu prohlédnout v době od poloviny července až do konce prázdnin.
Náš snímek zachycuje autora fotografií v akci.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 149 150 151 152 153 154 [...] 160 161 starší
load