Aktuality

Nevšová zve k oslavě výročí TJ Sokol Nevšová

Nevšová zve k oslavě výročí TJ Sokol Nevšová

14.07.2008
Na nadcházející víkend připravili nevšovští sportovci oslavy 50. výročí založení místní tělovýchovné jednoty.
Program bude zahájen v sobotu 19. 7. v 15 hodin na místním hřišti, kde proběhne utkání v kopané „staří páni“ nad 45 let - ; domácí proti přespolním.
V 17 hodin odehraje zápas „stará garda“ Tescoma Zlín proti I. mužstvu Sokol Nevšová. Den bude zakončen taneční zábavou se skupinou Vivian.
Neděle začne v místní kapli od 10 hodin mší svatou, po níž následuje slavnostní schůze TJ Sokol. V klubovně klulturního domu proběhne od 13 hodin vernisáž fotografií a kronik, na hřišti pak od 14.30 kopaná „staří páni“ Nevšová do 45 let versus Petrůvka.
(více na: www.tjsokolnevsova.estranky.cz)
Fotografie Vojtěcha Malíka inspirují k vycházkám po krásném okolí

Fotografie Vojtěcha Malíka inspirují k vycházkám po krásném okolí

14.07.2008
Městské infocentrum představuje přicházejícím turistům galerii fotografií přírodních scenérií zachycených objektivem pozorovatele - přírodovědce Vojtěcha Malíka ze Slavičína. Za pozornost stojí jak panoramatické pohledy na okolí Slavičína, tak i detailní záběry zdejší květeny nebo hmyzu. Zájemci si mohou výstavu prohlédnout v době od poloviny července až do konce prázdnin.
Náš snímek zachycuje autora fotografií v akci.
Prvenství na Jerevan cupu získaly Valašské Klobouky

Prvenství na Jerevan cupu získaly Valašské Klobouky

14.07.2008
Vítězem desátého ročníku turnaje v nohejbalu trojic se na kurtech u Sokolovny stal tým Hasičů z Valašských Klobouk, který si v dramatickém finále poradil s domácím týmem zvaným Cyril a Metoděj. Na třetím místě skončili hráči místního nohejbalového klubu hrajícího pod názvem Absinth. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Zbyněk Raška (Hasiči - Valašské Klobouky), nejlépe smečoval Jiří Petrů (Carveři - Slavičín) a titul nejlepšího universálního hráče získal Milan Kovařík (Cyril a Metoděj - Slavičín).
V turnaji startovalo 21(!) celků ze Slavičína a okolí, zastoupení zde měla například také mužstva z Havřic a Nivnice. Tradiční nohejbalový turnaj, který provázelo slunečné počasí, přinesl souboje několika generací a vydařil se i po organizační stránce.
Hejtman Libor Lukáš navštívil město Slavičín

Hejtman Libor Lukáš navštívil město Slavičín

04.07.2008
V tomto týdnu navštívil naše město nejvyšší představitel Zlínského kraje, hejtman Libor Lukáš. Při rozhovorech s představiteli města a následné prohlídce města ocenil projekty výstavby bytů a inženýrských sítí pro výstavbu rodinných domků, zdůraznil nutnost zkvalitnění hlavního silničního průtahu městem a úprav přechodů pro chodce. Hejtman také potvrdil správnost investice Zlínského kraje v podobě dotace ve výši 850 tis. Kč na rekonstrukci kotelny a topného systému ve sportovní hale. Při prohlídce průmyslového areálu bývalých Vlárských strojíren konstatoval pozitivní vývoj a pochvalně se vyjádřil na adresu místních podnikatelů.
Slavičín bezpečné město

Slavičín bezpečné město

02.07.2008
Jak projet s kočárkem nebo na vozíčku bez problému Slavičínem, řeší projekt, který bude město realizovat ještě v letošním roce. Poradní slovo při plánování změn mají občané, tentokrát starosta města Ing. Jaroslav Končický diskutoval se zástupci handicapovaných. Projekt Slavičín-bezpečné město s rozpočtem 2,1 mil Kč získal podporu Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 1,555 mil. Kč.
Tradiční JEREVAN CUP se odehraje s drobnými změnami

Tradiční JEREVAN CUP se odehraje s drobnými změnami

01.07.2008
Desátý ročník tradičního turnaje v nohejbale trojic Jerevan cup 2008 se z technických důvodů odehraje na dvorcích u Sokolovny, čímž odpadá i plánovaný turnaj v kuželkách. Termín konání 5. červenec se nezměnil, pozvání pořadatelů platí pro širokou veřejnost.
Přihlášky: P. Koseček, tel. 731 598 200, pekosan@seznam.cz
Mistr vysokého kola Josef Zimovčák se utkal i s Petrovským kopcem

Mistr vysokého kola Josef Zimovčák se utkal i s Petrovským kopcem

30.06.2008
Mistr světa v jízdě na velocipedu Josef Zimovčák s doprovodem se na jedenadvacetidenní cestě, při které ujede celkem 3000 km Českou republikou a okolními státy, zastavil v sobotu i ve Slavičíně. Po uvítacím ceremoniálu před radnicí věnoval svým příznivcům a starostovi Jaroslavu Končickému autogram a poté se pln energie vydal lehce zdolat Petrůvku, aby pak dále pokračoval směrem na Luhačovice a Zlín.
Dočasně uzavřený průjezd Divnic

Dočasně uzavřený průjezd Divnic

30.06.2008
Práce na opravě železničního mostu v Divnicích pokračují a trvá uzavírka silnice č. III/49520. Dokončení oprav a zprůjezdnění úseku se předpokládá ke dni 18. července 2008. Do té doby budou řidiči respektovat dočasná dopravní značení, včetně toho, které poznamenal hrádecký šotek (klik na obrázek).
Školákům nastávají dva měsíce zasloužených prázdnin

Školákům nastávají dva měsíce zasloužených prázdnin

27.06.2008
Sedmadvacátý červen byl pro žáky a studenty dnem zúčtování se školním rokem 2007-2008. Na všechny teď čeká zasloužené volno. "Ať jsou prázdniny slunečné a vydatné, těšíme se, že se za dva měsíce sejdeme ve zdraví a v plném počtu", popřáli jim i sobě jejich pedagogové.
Obvodní oddělení Policie ČR ve Slavičíně si připomíná malé výročí

Obvodní oddělení Policie ČR ve Slavičíně si připomíná malé výročí

25.06.2008
1. července 2008 tohoto roku uplyne osm let od založení Obvodního oddělení Policie České republiky ve Slavičíně. Z původně osmičlenného pracovního týmu se současný počet policistů ustálil na dvanácti. Personální obsazení obvodního oddělení je po celou dobu stabilizované a policisté získali velkou místní a osobní znalost, která jim při jejich náročné práci pomáhá.
Děti se účastnily výtvarné soutěže o logo knihovny

Děti se účastnily výtvarné soutěže o logo knihovny

25.06.2008
Ve středu 25. června proběhlo v městské knihovně slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže o logo knihovny nazvané "Knihovna dětem - děti knihovně" za účasti pedagogů i všech žáků, kteří přispěli svými výtvarnými nápady. Do projektu se zapojily všechy slavičínské školy (ZŠ Vlára, ZŠ Malé Pole a Gymnázium J. Pivečky). Sešlo se velké množství zdařilých prací, které poslouží jako námět pro budoucí logo Městské knihovny Slavičín. Výstavu kreseb může veřejnost zhlédnout v měsíci srpnu v jejích prostorách.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 150 151 152 153 154 155 [...] 160 161 starší
load