Léto s divadlem se ve Slavičíně usazuje...

leto s divadlem

Třetím rokem připravuje Nezávislá divadelní scéna SemTamFór, ve spolupráci s městem Slavičín, prázdninová divadelní představení pod širým nebem.

Místo zaslouženého odpočinku se SemTamFór po náročné sezoně vrací z cest po celé republice, aby se usadil opět ve Slavičíně a přivezl domů „vítané“ z blízkých i vzdálených jevišť.

V letošní sezoně potkal SemTamFór na svých cestách mnoho zajímavých inscenací a kolegů. Například na svém úspěšném turné v Žižkovském divadle Járy Cimrmana bylo dohodnuto další hostování, Slavičanům již dobře známého, pražského divadla 3D Company, které k nám tentokrát přijede s novou komedií Smích zakázán.

Dva páteční večery v Letním kině zámeckého parku budou patřit domácímu souboru SemTamFór. Jeden večer si připomeneme úspěšnou komedii Ani o den dýl!, jejíž loňské uvedení na Létě s divadlem bylo poznamenáno nepřízní počasí a odsouzeno k odehrání v Sokolovně, kam se mnoho diváků nedostalo. Další páteční večer se diváci rozloučí s komedií Benátky pod sněhem, která reprezentovala SemTamFór a Slavičín po dobu 6 let na více než 50 místech České republiky a na Slovensku.

Čtvrtý páteční večer se diváci mohou těšit na pardubické divadlo Do houslí, které se vloni uvedlo do povědomí Slavičína autorskou komedií S hlavou v oblacích. Autorská dvojice tohoto divadla slaví se svými hrami na českých a slovenských jevištích značné úspěchy, a ve Slavičíně se představí se hrou Výročí, ve které bude možné spatřit i herce Městského divadla Zlín Marka Příkazkého, jenž je pravidelným hostem inscenací divadla SemTamFór.

Aby se z Léta s divadlem stal ve Slavičíně opravdu divadelní svátek, bude tento program doplněn doprovodným off-programem. Ten je určen pro méně tradiční projekty, a proto bude umístěn do ne zcela divadelního prostředí – na nádvoří slavičínského muzea. V jednom týdnu obsadí tento prostor divadlo Hysterie se svými dvěma inscenacemi Bajaja a Dracoola. Velmi originální a vtipné pojetí divadla v podání dvou studentů brněnské konzervatoře se setkalo s mohutným ohlasem na letošním Valašském křoví, kde jejich Bajaja zazářil a nikdo by si rozhodně neměl toto netradičně pojaté představení nechat ujít.

Aby nebyl program naplněn pouze komediemi a aby si na své přišel každý divák, bude off-program doplněn domácím divadlem SemTamFór, které ve dvou reprízách uvede novinku Babelův bábel. Tato absurdní snová hříčka, která byla ve Slavičíně uvedena ve světové premiéře, se při své krátké době od uvedení těší značnému ohlasu a je velkým zdrojem inspirace a diskuzí na divadelních festivalech.

Program najdete na www.semtamfor.cz. Tamtéž lze rezervovat i vstupenky. Rezervované vstupenky budou mít vyčleněná místa v předních řadách.

Věříme, že v tomto nabitém programu si najde každý své představení, a těšíme se na viděnou v divadle.

Za Nezávislou divadelní scénu SemTamFór Jan Julínek 

Vytvořeno 26.6.2015 14:33:57 | přečteno 2204x | ZakovaZ
load