Maminkám k jejich svátku

Svátek matek 2008

Pro všechny maminky, babičky, ale také sestry, tetičky a tchýně uspořádalo město Slavičín 10. května 2008 oslavu u příležitosti Dne matek.

Maminka je pro každého z nás jedinou a jedinečnou osobou, která nás nikdy neopustí a bude své dítě milovat a chránit, ať je mu 5 či 50 let. Vždy se bude těšit z našeho úspěchu, bude se s námi radovat, ale také nás utěšovat a pomáhat nám v dobách smutnějších a těžších. Taková už je mateřská láska.

V Sokolovně se sešla téměř stovka maminek, které dostaly kromě přání také kytičku a kulturní program, ve kterém se střídalo mluvené slovo lidového vypravěče pana Josefa Pavlíčka z Kunovic se slovem hudebním v podání dechové hudby Lália. Snad to bylo pro přítomné maminky příjemně strávené odpoledne. Poděkování patří slavičínskému klubu důchodců, jehož členky předvedly něco ze svého pekařského umění a postaraly se o malé občerstvení.

Oslavu ke Dni matek uspořádal i Osadní výbor Divnice. Tak jako většinu kulturních akcí v Divnicích i tuto akci připravila, nazkoušela a moderovala paní učitelka Mgr. Vlastislava Kubrychtová. A to způsobem jí vlastním - tedy živým, bezprostředním a zaujímajícím. Je úžasné, jak paní učitelka Kubrychtová dokáže děti k vystupování motivovat a do programu vtáhnout i diváky. Dovolím si touto cestou paní učitelce moc poděkovat a popřát jí do dalších let, aby její zájem o místní kulturu neutuchal a aby jí zdraví a rodinné zázemí umožnilo uspořádat ještě mnoho tak pěkných vystoupení. Za nás za všechny přímo na oslavě paní učitelce poděkoval předseda osadního výboru Ing. Antonín Gbelec.Svátek matek Divnice

Všem maminkám bych rád popřál, aby byly v kruhu svým blízkých spokojené a šťastné a aby se jim ta láska, kterou svým dětem a rodině věnují, vracela měrou vrchovatou.

Ing. Jaroslav Končický

starosta

Vytvořeno 4.11.2009 9:10:13 | přečteno 2553x | Marie Rumplíková
load