Zveme Vás na Dětský vánoční jarmark

Milé děti, maminky, tatínkové, babičky, dědečkové,
Nadace Jana Pivečky a přátelé Vás srdečně zvou na patnáctý Dětský vánoční jarmark na Horním náměstí č. p. 96, který se uskuteční v pátek 11. 12. 2009 od 15.00 hodin v prostorách Nadace Jana Pivečky (areál nízkoprahového zařízení KamPak) na Horním náměstí č. p. 96.
Tradici tohoto předvánočního zastavení spojeného s ukázkami tradic, řemesel a vánočních zvyků založili v roce 1995 pan Jan Pivečka s přáteli z ČSOP Zálesí Slavičín a účastní se ho také děti
z dětských domovů Zlín-Burešov a Vizovice, které budou mít u nás přichystanou vánoční nadílku. Pokud by někdo z návštěvníků jarmarku chtěl těmto dětem také udělat radost, může se s nimi v průběhu jarmarku setkat v sídle nadace na Horním náměstí č. 111 a dárek jim dát pod stromeček.
V areálu Vás čeká tento program:
ukázky vánočních tradic a starých řemesel: lití olova, výroba svíček z včelího vosku, výroba vánočních ozdob z různých materiálů, paličkování, drátkování, zdobení perníků, řezbář a další,
vánoční písně v podání mladých zpěváků z skupiny Čtvero ze Zlína a mladých hudebníků ze Slavičínska,
živý betlém,
výstavka dětských obrázků,
projížďky na koni a živé ovečky,
tradiční vánoční oplatky,
pečené kaštany, perníky a jiné dobroty - pečené klobásky, horký mošt a pro dospělé svařák.

Dětský vánoční jarmark bude tradičně spojen s výtvarnou soutěží.
Každé dítě, které přinese vlastnoručně namalovaný obrázek na téma Moje vánoční přání, dostane čokoládové dukáty, které může pak směnit za jízdu na koni, zdobený perník, pečené kaštany apod. Obrázky budou pak podle kategorií 0-5 let, 6-9 let a 10-15 let vyhodnoceny a autoři nejlepších budou pak v lednu pozváni do sídla nadace a odměněni věcnými cenami.

Vytvořeno 1.12.2009 10:29:10 | přečteno 2481x | Marie Rumplíková
load