LEBEDA FESTIVAL RUDIMOV

Jako každý rok, tak i letos se u Rudimova (u Slavičína) bude konat Lebeda Festival Rudimov - s tímto názvem akce proběhne potřetí - navázala na desetiletou tradici Festiválku. Akci pořádají nadšenci z Farmy Rudimov, obč. sdružení UnArt Slavičín, z Pohonu a mnozí další.
Tento festival sice nepatří k těm největším, ale předešlé ročníky dokázaly, že své příznivce rozhodně má, a celé řadě lidí by nepochybně chyběl. Na tom má dost velký podíl místo, kde se koná - louka ohraničená z jedné strany lesem a z druhé se Vám naskýtá nádherný výhled na jižní Moravu - magické místo.
Dalším nezanedbatelnou součástí je samozřejmě hudba a pořadatelé už odkryli karty, kdo se letos ukáže. A opět to bude něco, na co asi jinde nenarazíte (viz. loňské vystoupení maurů Te Ranga Tumua z Nového Zélandu). Mezi potvrzenými umělci budou momentálně asi nejvíc lákat RotFront z Berlína. Tato početná banda se v české republice představí vůbec poprvé a ve své hudbě spojuje hudbu Evropy východní s tou jižní, jež servíruje ve výbušném mixu. Sami říkají, že bourat hranice je jejich mise. Složení skupiny - Ukrajinec, dva Maďaři, Američan, Australan a pět Němců mixujících ska, reggae, dancehall a zvuky curia s klezmerem, hiphopem, turbopolkou, středomořskými melodiemi a samozřejmě nechybí rockové riffy. Ruské, maďarské, německé a anglické texty utváří a doplňují dobrodružství emigrantů v kosmopolitním Berlíně.
I další vystupující Vám zajistí nestandardní zážitek. Lze jmenovat třeba slovenské Chiki liki tu-a, kteří jsou díky recesistickému "hitu" Láska moja de si známí i u nás, zástupci průmyslového folklóru Vrbovskí Víťazi, hrající výhradně na vlastnoručně vyrobené nástroje, stará punková legenda Zeměžluč, nebo držitelé cen Anděl První hoře a folkoví Žamboši a mnozí další.
Neodmyslitelnou součástí je i druhé pódium zaměřené na elektroniku. Tam Vás čeká třeba kapela Alef Zero, která Vás přesvědčí, že drum´n´bass je nejlepší, když se hraje na živo a v početném nástrojovém obsazení. To ikona domácí DnB scény dj Sayko naopak dokáže dostat tancechtivý dav do varu jen za pomocí dvou gramofonů.
Letos přibude ještě jedna scéna - BIO stage. Kdo by se pozastavoval nad tímto názvem, tak vězte, že má svůj logický důvod. Celý sobotní den zde na Vás totiž čeká jen samé BIO umění bez urychlovačů a budou se tam promítat filmy. Hudební uskupení, které zde vystoupí, tak nebudou potřebovat elektřinu (a když už, tak v minimálním měřítku). Ta ostatně nebude potřeba ani pro vystoupení loutkového divadla Vagofon, proběhne zde žonglérský workshop - Kejklej, který vyvrcholí noční fireshow, dorazí i šermířská skupina apod.
Kompletní program je možno zhlédnout na stránkách festivalu www.lebedafestival.cz.

Vytvořeno 29.7.2010 9:29:36 - aktualizováno 29.7.2010 9:29:53 | přečteno 4245x | Marie Rumplíková
load