Ruší Vám někdo příjem televizního signálu?

Anténa

Pod tímto názvem jsme v prosincovém čísle Slavičínského zpravodaje zveřejnili informaci o rušení televizního signálu alternativním mobilním operátorem (konkrétně se jedná o U:fon). Obrátily se na nás desítky občanů a jejich seznam jsme vč. kontaktů zaslali na Český telekomunikační úřad, odbor pro jihomoravskou oblast, Šumavská 33, 602 00 Brno. Pracovníci ČTÚ vzhledem k velkému počtu stěžovatelů navštívili Slavičín a provedli kontrolní měření dne 5.12.2008. Na jeho základě vznikla tzv. mapa pokrytí, kde je úroveň intenzity pole nad 100 dBµV. V této lokalitě zajistí operátor U:fon instalaci kmitočtových zádrží (filtrů) na frekvenci 422 MHz bezplatně.

Mapa je zveřejněna pod tímto článkem a obecně lze říci, že se jedná o katastrální území Slavičín zhruba od křižovatky u Prabosu směrem na západ (směr Luhačovice).

V ostatních lokalitách je dle ČTÚ úroveň rušení v normě a pokud se rušení projevuje, je to údajně dáno nekvalitním anténním systémem nebo špatnou úrovní signálu, kterou ČTÚ nedokáže zlepšit. Občané zde nemají nárok na bezplatnou instalaci filtru od mobilního operátora a musí si ji zajistit odbornou firmou na vlastní náklady.

Tolik upřesňující informace od ČTÚ. V případě dalších nejasností je možno se obrátit přímo na ČTÚ písemně na shora uvedené adrese nebo na tel. 541428630.

Ing. Jaroslav Končický
starosta

ikona souboruMapa pokrytí města Slavičín

Vytvořeno 4.11.2009 8:54:00 | přečteno 2147x | tajemnik
load