Voda z kohoutku míří do restaurací v krásných karafách

Z výsledků posledního průzkumu spokojenosti zákazníků vodáren vyplynulo, že 83 % respondentů na Moravě používá vodu z kohoutku na pití. Jedná se o čtyřprocentní nárůst oproti loňskému průzkumu.

V anketách, které provedli žáci základních škol v rámci projektů „Jakou vodu piješ?“, se také ukázalo, že lidé doma vodu z kohoutku pijí, ale ostýchali by se ji nabídnout návštěvě. Nyní ale voda z kohoutku přichází do módy. Balenou pitnou vodu pokládá stále více lidí za docela zbytečný luxus a upřednostňuje vodu z vodovodního kohoutku. Společnost Veolia jejíž součástí je i MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. - Váš dodavatel vodohospodářských služeb - se snaží zavést karafy na vodu z kohoutku zpět do restaurací.

Z krásné karafy voda chutná

Gastronomické podniky, které začnou vodu z kohoutku servírovat, získají od vodáren originální designové karafy na vodu, jejichž návrh je dílem proslulého českého designéra Daniela Piršče. Získají také informační a propagační materiály a mediální podporu. "Chceme vytvořit on-line mapu restaurací, které se k projektu připojí, a podniky mohou získat i speciální nálepku," říká Helena Koutná. V současné době proto zjišťujeme, které restaurace a kavárny by měly o zapojení do této kampaně zájem. V září by již mohly být k dispozici první výsledky spolupráce a během podzimu mohou zákazníci najít první karafy v restauracích. „Restaurace však musí splňovat jistou kvalitu vnitřních rozvodů, aby mohly do projektu vstoupit. Ty totiž mohou ovlivnit chuťové vlastnosti vody,“ upozornila Koutná.

Restaurace se mohou přihlásit a zaslat své údaje na mail: koutna@smv.cz. „Osloví-li nás restaurace, které působí v našem regionu působení, rádi jim tyto karafy nabídneme,“ uvedla mluvčí MORAVSKÉ VODÁRENSKÉ, a.s. Helena Koutná. A dodala pár postřehů o pitné vodě z kohoutku: „Voda z kohoutku v regionu je velmi kvalitní a jistě jde o nejpřirozenější zdroj tekutin pro zachování pitného režimu pro městského člověka. Navíc jde o nejkontrolovanější potravinu na trhu, voda z kohoutku projde desítkami kontrol, než se dostane ke spotřebiteli. Naše akreditované laboratoře (v Olomouci, Prostějově a Zlíně) ročně provedou přes 150 tisíc analýz.“

Více o projektu na: http://www.smv.cz/dejte-si-kohoutkovou.html

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. - člen skupiny Veolia Voda - vznikla fúzí společností Středomoravská vodárenská, a.s. a Zlínská vodárenská, a.s. MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. - dále jen MOVO - působí na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku, kde zásobuje celkem 413. tis. obyvatel. MOVO má 500 zaměstnanců a provozuje celkem 40 úpraven vody, 161 vodojemů a 24 čistíren odpadních vod a zajišťuje servis pro 2 259 km vodovodních a 1 097 km odpadních sítí. Pro kontakt se zákazníky slouží 5 zákaznických center v Olomouci, Prostějově, Zlíně, Uničově a Valašských Kloboukách. Čtyřiadvacet hodin mohou zákazníci využívat zákaznické linky 800 100 063. Webové stránky společnosti MOVO jsou www.smv.cz, e-mail: smv@smv.cz a pro zákaznické věci zc@smv.cz. MOVO je členem skupiny Veolia Voda - více informací na www.veolia.cz a www.veoliavoda.cz.
Více informací Vám ráda zodpoví: Helena Koutná, Tel.: 577 124 257, Mobil: 724 275 392, koutna@smv.cz

ikona souboru09 Karafy do restauraci

Vytvořeno 4.11.2009 8:45:29 | přečteno 4927x | Marie Rumplíková
load