Čtvrtek, 2. prosinec 2021

Kniha mého srdce - čtenářská anketa

Pořad České televize organizovaný ve spolupráci s Českým rozhlasem, Svazem českých knihkupců a nakladatelů a s veřejnými knihovnami

Kniha mého srdce-záložka, obrázek se otevře v novém okně

Městská knihovna zve širokou veřejnost k účasti na anketě Kniha mého srdce.

Jejím cílem je najít v době od dubna do října 2009 nejoblíbenější knihu obyvatel České republiky a také popularizovat četbu, literaturu i činnost knihoven. "Knihu srdce" bude propagovat cyklus televizních a rozhlasových pořadů, v nichž vystoupí plejáda známých zpěváků, herců, spisovatelů a jiných populárních osobností, kteří tak veřejně vyjádří svůj citový vztah k četbě a ke knihám. Veškeré informace o akci naleznete na www.knihasrdce.cz .

Definitivní výsledky celonárodní ankety Kniha mého srdce

Které z knih si tedy získaly největší čtenářský ohlas ve Slavičíně?

Pořadí vítězných knižních titulů:

1. Stmívání (S. Meyerová)
  2. Harry Potter (J. K. Rowlingová)
  3. Děti z Bullerbynu (A. Lindgrenová)
  4. Rychlé šípy (J. Foglar)
  5. Babička (B. Němcová)
  6. Malý princ (A. de Saint Exupéry)
  7. Pán prstenů (J. R. R. Tolkien)
  8. Osudy dobrého vojáka Švejka (J. Hašek)
  9. Saturnin (Z. Jirotka)
  10. Alchymista (P. Coelho)
  11. Egypťan Sinuhet (M. Waltari)
  12. Co život dal a vzal ( B. Mac Donaldová)

Uvedené knihy srdce můžete zhlédnout na výstavě v městské knihovně do 30. 11. 2009. Poté si je budete moci vypůjčit.

20. června odstartovalo 3. kolo hlasování! Svého knižního favorita můžete vybrat z dvanácti nejoblíbenějších knih v TOP 12 do 30. září 2009!

Diskuzní fórum ankety KMS

Informace o 2. kole hlasování ve Slavičíně

Do druhého kola KMS se opět aktivně zapojily všechny slavičínské školy a pozadu nezůstala ani slavičínská veřejnost. Anketu tak svými hlasy podpořilo celkem 626 dětí i dospělých v našem městě, které už v předchozích kolech svou účastí dokázalo, že četba a čtenářství zde neodmyslitelně patří k životu velké části obyvatel. Příjemným zjištěním je fakt, že do první desítky se nezařadily pouze nově vydaná díla s velmi aktuální fantasy tematikou (např. Harry Potter), ale také tituly mnohem staršího data vydání, které bývaly knihami srdcí starších generací. Z následujících výsledků je tedy zřejmé, že jimi zůstaly dodnes.

Výsledky 2. kola ve Slavičíně - pořadí nejčastěji nominovaných knih:

1. Stmívání (S. Meyerová)
  2. Harry Potter (J. K. Rowling)
  3. Letopisy Narnie (C. S. Lewis)
  4. Rychlé šípy (J. Foglar)
  5. Krtek a kalhotky (Z. Miller)
  6. Babička (B. Němcová)
  7. Bylo nás pět (K. Poláček)
  8. Dášeňka čili život štěněte (K. Čapek)
  9. Děti z Bullerbynu (A. Lindgrenová)
  10. Gabra a Málinka (A. Kutinová)

Knihy, které se dále umístily v první úspěšné "dvacítce": Čachtická paní (J. Nižňánsky), Odkaz Dračích jezdců (Ch. Paolini), Robinson Crusoe (D. Defoe), Pán prstenů (J. R. Tolkien), My děti ze stanice Zoo (Christiane F.), Ferda Mravenec (O. Sekora), Honzíkova cesta (B. Říha), Pýcha a předsudek (J. Austenová), Rozbřesk (S. Meyerová), Dvacet tisíc mil pod mořem (J. Verne)

Již 20. června se dozvíte 12 nejoblíbenějších knih v republice!

2. nominační kolo ankety Kniha mého srdce

Již 9. května se v druhém zábavném večeru od Jaroslava Duška dozvíte stovku knih, které získaly nejvíce Vašich hlasů. Zároveň bude odstartováno nové hlasování, kde budete moci poslat hlas kterékoli knize z nominované stovky.

2 kolo hlasování přes internet od 9. května - TOP 100 nominovaných knih!

Do ankety se lze zapojit i pomocí hlasovacích kuponů, které jsou k dispozici v Městské knihovně Slavičín.

Pravidla soutěže

1. nominační kolo proběhlo od 4. do 19. dubna. Zúčastnilo se jej 91 635 čtenářů, kteří svými hlasy vybrali 7531 knižních titulů.

Tisková zpráva o 1. nominačním kole

A jak tedy dopadlo hlasování ve Slavičíně?

V městské knihovně bylo v 1. nominačním kole shromážděno celkem 779 hlasů, což ji řadí podle průzkumů Národní knihovny v Praze na 8. místo mezi 800 zúčastněnými knihovnami. Tohoto úspěšného výsledku se podařilo dosáhnout výbornou spoluprací s místními školami (ZŠ Vlára, ZŠ Malé Pole, Gymnázium J. Pivečky Slavičín, SOŠ Slavičín) a také se čtenářskou veřejností, která v hlasovacím období knihovnu navštívila a volila knihy svým srdcím nejbližší. Svoji podporu knize a čtenářství vyjádřili svými hlasy i pracovníci Města Slavičín včetně jeho starosty Ing. J. Končického a místostarosty Ing. P. Studeníka.

Výsledky 1. kola ve Slavičíně - pořadí nejčastěji nominovaných knih:

1. Harry Potter (J. K. Rowlingová) - všechny díly souhrnně
  2. Stmívání (S. Meyerová)
  3. Babička (B. Němcová)
  4. Odkaz Dračích jezdců - Eragon, Eldest, Brisinger (Ch. Paolini)
  5. Děti z Bullerbynu (A. Lindgrenová)
  6. Zámožná žena (B. T. Bradfordová)
  7. Memento (R. John)
  8. Román pro ženy (M. Viewegh)
  9. My děti ze stanice Zoo (Christiane F.)
  10. Báječná léta pod psa (M. Viewegh)

V první dvacítce čtenářsky úspěšných titulů ve Slavičíně se dále umístily knihy: Pýcha a předsudek (J. Austenová), Rychlé šípy (J. Foglar), Letopisy Narnie (C. S. Lewis), Barbánek (J. Havel), Jana Eyrová (Ch. Bronteová), Alchymista (P. Coelho), Robinson Crusoe (D. Defoe), Hoši od Bobří řeky (J. Foglar), Klapzubova jedenáctka (E. Bass), Bílý Tesák (J. London), Rozbřesk (S. Meyer), Řeka bohů 1. (W. Smith), Malý princ (A. de Saint-Exupéry).

Vytvořeno 3.11.2009 16:00:07 - aktualizováno 5.11.2009 11:29:11 | přečteno 8156x | klabackova