čtvrtek 24. - 21,15 hodin - MACHETE ZABÍJÍ

Machette zabíjí 5

Akční / Krimi / Thriller / Komedie  /  USA / Rusko, 2013, 107 min
Režie:  Robert Rodriguez
Scénář:  Kyle Ward
Kamera:  Robert Rodriguez
Hudba:  Robert Rodriguez
Hrají:  Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Jessica Alba, Demián Bichir, Mel Gibson, Amber Heard, Sofía Vergara, Charlie Sheen, Lady Gaga, Alexa Vega, Vanessa Anne Hudgens, Cuba Gooding Jr., William Sadler, Tom Savini, Electra Avellán, Elise Avellán, Antonio Banderas, Walton Goggins, Marko Zaror
Vstupné 80 + 1, DO 12 LET NEVHODNÝ

Machette zabíjí 12
Machete zabíjí

Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta.(EEAP Film Distr.)

oooo O oooo

Recenze - MACHETE ZABÍJÍ -  s velkou nadsázkou a humorem

Prezident USA (Charlie Sheen) pověří Macheteho (Danny Trejo) důležitým úkolem: musí najít milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Světu hrozí zánik a anarchie. - Humor především! To si zřejmě napsal Robert Rodriguez na první stranu režisérského deníku, když začal točit pokračovaní příběhů svéhlavého mexického agenta Macheteho. Je to vůbec unikátní projekt. Před lety vznikl fiktivní trailer neexistujícího filmu Machete. Ohlasy od fanoušků si ale vynutily vznik filmu skutečného.

Diváky tehdy Machete potěšil humorem a šíleným scénářem s nadsázkou. Jmenované atributy dokážou svým filmům vetknout především dvě jména: Quentin Tarantino a Robert Rodriguez.

Pocta béčkům i céčkům z Macheteho doslova řve na všechny světové strany. Krve ve filmu tečou hektolitry, z automatických zbraní odpadávají stovky nábojnic, padouši přežijí téměř jakoukoliv ránu a holky jsou zlobivé… (a mají proklatě sexy oblečky).

Nejen Machete zabíjí. Tuhle protizákonnou kratochvíli si s gustem užívá i šéfka party pomstychtivých prostitutek (Sophia Vergara). Mexická bordelmamá používá vskutku originálních ženských zbraní. Vévodí především střílející podprsenka (č. 5) a připínací penis (v dialozích je „péro“, ale pro formu je raději v této závorce:).

Danny Trejo je prostě zjev. Ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. Nemusí hrát, stačí když je a hláškování mu vyloženě sedí. Co všechno MACHETE dělá a nedělá se dovíte v průběhu filmu. Jedno ale prozradím - Machete rozhodně nemluví zbytečně.

Teprve před nedávnem jsem shlédl první díl a netypicky budu tvrdit, že druhý je rozhodně lepší. Něco takhle zběsile zábavného jsem v kině už dlouho neviděl. Přiznám se, že jsem do sálu vcházel s notnými obavami. O to příjemnější byl pocit při odchodu. Hlavně: Když se podíváte na všechny participující herce, je vám okamžitě jasné, s jakou chutí do toho všichni šli.

Patřičně si své party užívají a královsky se baví v čele se samotným Rodriguezem. Vynikající je blonďatá dračice Amber Heard, jež ve 3D scéně (nechte se překvapit) „odhaluje úplně všechno“.

Mimochodem ta 3D scéna je asi nejlepší vtip ve filmu vůbec. Antonio Banderas je jako další z inkarnací Chameleona ve svém tiráku prostě kouzelný. Nezklamala ani Lady Gaga, které lze uvěřit, že pistoli nedrží v ruce poprvé.

Zápletka je prostinká, o scénáři to ale neplatí. Vše je perfektně propojeno, od začátku do konce se bez hluchých míst daří udržovat divákovu pozornost. Vzhledem k zaměření snímku a Rodriguezově šílenosti se na plátně může odehrávat prakticky vše, co režiséra a scénáristu napadne a také se tak děje.

Tajné sledování Gymplu na Nově bych rozhodně neřadil ke svým nejdůležitějším guilty-pleasure (potěšení, za která se stydíme) zážitkům, ale pokud se půjdu znovu podívat na něco, co patří do této tajné komnaty rádoby intelektuála, bude to MACHETE ZABÍJÍ. A v anketě na ulici klidně řeknu, že se dívám pouze na ČT2:-) a sleduji Kim Ki-Duka.

hodnocení 80

Marko Zaror

Total Film

Machette zabíjí

Machette zabíjí 1

Machette zabíjí 1

 
Machette zabíjí 2

Machette zabíjí 2

 
Machette zabíjí 3

Machette zabíjí 3

 
Machette zabíjí 4

Machette zabíjí 4

 
Machette zabíjí 5

Machette zabíjí 5

 
Machette zabíjí 6

Machette zabíjí 6

 
Machette zabíjí 7

Machette zabíjí 7

 
Machette zabíjí 8

Machette zabíjí 8

 
Machette zabíjí 9

Machette zabíjí 9

 
Machette zabíjí 10

Machette zabíjí 10

 
Machette zabíjí 11

Machette zabíjí 11

 
Machette zabíjí 12

Machette zabíjí 12

 
Machette zabíjí 13

Machette zabíjí 13

 
Machette zabíjí 14

Machette zabíjí 14

 
Machette zabíjí 15

Machette zabíjí 15

 
Machette zabíjí 16

Machette zabíjí 16

 
Machette zabíjí 17

Machette zabíjí 17

 
Machette zabíjí 18

Machette zabíjí 18

 
 
Vytvořeno 26.6.2014 19:37:35 | přečteno 1432x | kino
load