Neděle 7. – 21 hodin - ROMÁN PRO MUŽE

Román pro muže 13

Komedie / Drama Česko, 2010, 95 min Režie: Tomáš Bařina Hrají: Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Filip Čapka, Ági Gubíková, Pavel Řezníček, Igor Chmela, Lukáš Langmajer, Pavel Šimčík, Maxmilián Mráz, Pavlína Jurková, David Šír, Jana Štěpánová, Lukáš Vacek, Václav Legner, Pavel Göbl, Zuzana Koliandrová, Václav Drahotínský, Michal Pátek, Ivan G'Vera, Jakub Adamík, Ivan Kollár, Daniela Ernestová, Jakub Tlapák, Lukáš Houdek, Magda Chýlková Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Filip Čapka, Ági Gubíková, Pavel Řezníček, Igor Chmela, Lukáš Langmajer, Pavel Šimčík, Maxmilián Mráz, Pavlína Jurková, David Šír, Jana Štěpánová, Lukáš Vacek, Václav Legner, Pavel Göbl Do 12 let nevhodný. Vstupné 80 + 1

Román pro muže

Román pro muže 18 

Podle vlastního bestselleru Román pro muže napsal Michal Viewegh scénář ke stejnojmenné komedii, která má všechny předpoklady stát se diváckým hitem podzimu. Kromě toho, že autorovy knihy proměněné ve filmy v kinech neselhávají, by měly být zárukou úspěchu i jméno Tomáše Bařiny, režiséra prvního dílu Bobulí, a hvězdná herecká sestava, jíž vévodí Miroslav Donutil.

Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila (Miroslav Donutil), Bruna (Michal Vladyka) a Anety (Vanda Hybnerová), kteří mají kvůli předčasné smrti rodičů mnohem pevnější pouto, než bývá obvyklé. A to přesto, že se povahově snad už nemůžou víc lišit. Cyril je cynický bonviván s těmi nejlepšími kontakty a jednoduchým vkusem, jenž mu velí vždycky sáhnout po tom nejdražším. Aneta má výrazně vyvinutý smysl pro spravedlnost a citlivou duši, která čím dál víc okorává vlivem neuspokojivých partnerských vztahů. A Bruno je typický „obyčejný člověk", jenž z nalinkovaných kolejí práce - rodina občas odbočuje jen k neškodným erotickým fantaziím na internetu. Bruno také trpí nevyléčitelnou nemocí, která se stane katalyzátorem nápadu uspořádat velkolepou sourozeneckou jízdu do Tater, do nejlepšího hotelu, s báječnou lyžovačkou a nádhernou prostitutkou jménem Tali (Táňa Pauhofová), která má Brunovi splnit všechna jeho poslední přání. Jenže plán na nezapomenutelnou dovolenou výrazně naruší tragikomické střety mezi sourozenci, vyplývající z jejich povahové a názorové rozdílnosti. Do Tater za nimi navíc vyrazí nevyzpytatelný „majitel" krásné Tali (Jan Budař), který už tak napjatou situaci ještě zahustí.

Přestože Román pro muže psal Michal Viewegh až po fenomenálním úspěchu adaptace Románu pro ženy na plátnech kin (nejnavštěvovanější filmu roku 2005), rozhodně ho netvořil s vyhlídkou na celovečerní film. „Žádnou knihu jsem dosud nedělal rovnou pro film. I tentokrát jsem se snažil napsat co nejlepší román, na nic jiného jsem nemyslel," říká autor. Svůj scénář později společně s producentem Rudolfem Biermannem nabídli Tomáši Bařinovi, s nímž záhy našli společnou řeč. „Posunul jsem Michalův scénář do jiné perspektivy tragikomedie a trochu posílil vizualitu příběhu. Rád vyprávím obrazem a dialog je pro mě především druh zvuku. Co je důležité, má být ukázáno. V tom je mezi literaturou a filmem zásadní rozdíl. Nakonec jsem byl překvapen, jak byl Michal změnám otevřený," dodává Bařina.

Filmy podle Vieweghových předloh patří již řadu let k divácky nejúspěšnějším titulům. Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Účastníci zájezdu i Nestyda dominovaly domácím žebříčkům návštěvnosti.

 

trailer:

http://www.csfd.cz/film/269226-roman-pro-muze/videa/ 

Román pro muže

Román pro muže 1

Román pro muže 1

 
Román pro muže 2

Román pro muže 2

 
Román pro muže 3

Román pro muže 3

 
Román pro muže 4

Román pro muže 4

 
Román pro muže 5

Román pro muže 5

 
Román pro muže 6

Román pro muže 6

 
Román pro muže 7

Román pro muže 7

 
Román pro muže 8

Román pro muže 8

 
Román pro muže 9

Román pro muže 9

 
Román pro muže 10

Román pro muže 10

 
Román pro muže 11

Román pro muže 11

 
Román pro muže 12

Román pro muže 12

 
Román pro muže 13

Román pro muže 13

 
Román pro muže 14

Román pro muže 14

 
Román pro muže 15

Román pro muže 15

 
Román pro muže 16

Román pro muže 16

 
Román pro muže 17

Román pro muže 17

 
Román pro muže 18

Román pro muže 18

 
 
Vytvořeno 20.7.2011 18:35:09 | přečteno 2961x | kino
load