Nabídka filmů na sobotu 16. ÚNORA 2013 - 20,00 - ANDĚLÉ SLUNCE

Andělé slunce 12

Drama
Brazílie, 2006, 92 min
Režie: Rudi Lagemann
Hrají: Fernanda Carvalho, Antonio Calloni, Darlene Glória, Otávio Augusto

Andělé slunce 1
Andělé Slunce

Život dospělých začal pro negramotnou, chudou brazilskou venkovanku Marii až příliš brzy. Ve dvanácti letech ji vlastní otec prodal kupci „bílého masa“ Tadeuovi s tím, že se musí porvat o lepší existenci coby služebná. Jenže představa spokojené budoucnosti se rozplynula poté, co se dívka dostala k farmáři, který ji nejprve zbavil poctivosti a poté poníženou a zneuctěnou Marii „přenechal“ svému synovi, aby s ní nabyl prvních sexuálních zkušeností. Tím ale pro Marii noční můra teprve začíná. Následuje cesta do zapadlého, špinavého bordelu v Amazonii pro kopáče na zlatých polích, jemuž vládne tyranský a brutální pasák Saraiva. Nikoho zde nezajímá, že Marie je vlastně ještě dítě, lidská bytost, která má svoje city. Stává se z ní otrok sloužící upoceným tělům bez nejmenší naděje na lásku a lepší zítřky. Ta svitne až poté, co se dívce podaří utéct do Ria de Janeira. Jenže některé osudy už prostě nelze změnit. To říká režisér Rudi Langemann a zvedá zaťatou pěst žalující na neutěšenou realitu dětské prostituce v současné Brazílii. Za syrové a smutkem prosycené drama, náležející k nejlepším brazilským filmům roku 2006, obdržel hned šest cen na filmovém festivalu Gramado.(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Andělé slunce

Hlavní hrdinkou je dvanáctiletá, negramotná Brazilka Maria, která je vlastními rodiči prodaná bohaté madame Nazaré, kde má získat práci a lepší život. Madame Nazaré však pod záminkou lepší práce shání chudé dívky z celé Brazílie za účelem obchodu s bílým masem. Marie je s další dívkou prodaná bohatému statkáři, který ji využije, aby s ní jeho patnáctiletý syn přišel o panictví. Poté ji prodá za velké peníze do nevěstince někde uprostřed Amazonie. Pasák Saraiva tam drží nespočet dívek bez ohledu na jejich vůli, zdraví či věk a prodává je tamním dělníkům ve zlatých dolech. Útěk je prakticky nemožný, protože všude kolem je jenom neprostupný prales a zdejší obyvatelé se Saraivem znají a uprchlé dívky by mu bez problémů vydali. Při pokusu o útěk je Mariina kamarádka dokonce i zaživa usmýčená. Marie se přesto znovu pokusí o útěk a požádá o pomoc dívku Celeste, která mimochodem se Saraivem čeká miminko. Ta ji poradí, co a jak. Marie se dostane z pralesa ven na silnici, odkud ji odveze řidič, který zrovna jede kolem. Marie se dostává na čerpací stanici, kde se spojí s Verou, Celestinou známou, ta ji odveze do Ria de Janeira. Tam má Marie pocit, že se konečně dostala do bezpečí. Po chvíli si však uvědomuje, že jí Vera pomohla jen proto, aby jí díky prostituci vydělala peníze. Marie se má stát luxusní prostitutkou prodávanou Němcům a Francouzům, kteří tam jezdí. Marie proto znovu utíká a skrývá se pod jménem Isabele. Její osud není ovšem znát, neboť na konci ji vidíme pouze nastupovat do automobilu k neznámému řidiči.

Wikipedie

oooo O oooo

Andělé slunce

Syrový příběh o osudu nezletilých dívek prodávaných vlastními rodiči do otroctví. Brazilské drama z neidylické současnosti (2006). Hrají: A. Calloni, O. Augusto, D. Glóriová a další. Režie Rudi Lagemann. (V portugalském znění s titulky)

Maria, dvanáctiletá dcera rybáře, je vlastními rodiči prodána nákupčímu mladých dívek, který jim samozřejmě slibuje dobrou práci a živobytí. Je v této rodině už druhá, a ačkoli od starší dcery nepřicházejí domů žádné zprávy, rodiče přesto chtějí věřit, že dívka vede lepší život, než je ten jejich. Maria je následně transportována s dalšími vrstevnicemi náklaďákem stovky kilometrů od rodné vesnice na sever. Bordeldáma specializovaná na přeprodej pannen pak Mariu nabídne Plukovníkovi, který ji a Inés – dívku podobného osudu, ale vzpurnější povahy – daruje svému teenagerovi k narozeninám. Po strastiplné noci jsou pak dívky odvezeny letadlem přímo do nitra džungle, kde provozuje svůj Červený dům, jediné zábavní středisko v hornickém městečku, násilnický pitomec Saraivo, který považuje dívky za své otroky a sám sebe za úspěšného podnikatele. Útěk je jedinou možností, jak z tohoto pekla ven, pakliže se ovšem povede…

Debut vynesl režiséru Rudi Lagemannovi četné festivalové úspěchy zejména díky neobyčejné autenticitě, již tímto nepřikrášleným pohledem na současnou brazilskou realitu dokázal vystihnout.

www.ceskatelevize.cz

Andělé slunce

Andělé slunce 1

Andělé slunce 1

 
Andělé slunce 2

Andělé slunce 2

 
Andělé slunce 3

Andělé slunce 3

 
Andělé slunce 4

Andělé slunce 4

 
Andělé slunce 5

Andělé slunce 5

 
Andělé slunce 6

Andělé slunce 6

 
Andělé slunce 7

Andělé slunce 7

 
Andělé slunce 8

Andělé slunce 8

 
Andělé slunce 9

Andělé slunce 9

 
Andělé slunce 10

Andělé slunce 10

 
Andělé slunce 11

Andělé slunce 11

 
Andělé slunce 12

Andělé slunce 12

 
 
Vytvořeno 9.2.2013 18:49:31 | přečteno 2503x | kino
load