Nabídka filmů na SOBOTU 28. DUBNA 2012 - 20,00 - PEČEŤ VRAHA

Pečeť vraha 6

Pečeť vraha

CZ název Vzpomínky na vraha

Krimi / Drama / Thriller  - Jižní Korea, 2003, 130 min

Režie: Joon-ho Bong

Hudba:  Tarô Iwashiro

Hrají: Kang-ho Song, Sang-kyung Kim, Roe-ha Kim, Jae-ho Song, Yeong-hwa Seo, Hae-Il Park, Hee-bong Byon, Jae-eung Lee

 

Pečeť vraha

Pečeť vraha 1
Tento film, který u domácího publika trhal návštěvnické rekordy, patří k nejdiskutovanějším korejským titulům roku 2003. Příběh je inspirován skutečnými událostmi - sérií vražd, k nimž došlo v letech 1986 - 1991 v okolí městečka Hwa-Sung nedaleko Soulu.

V průběhu šesti let policisté postupně nacházejí těla deseti znásilněných a zavražděných žen. Mezi oběťmi je jednasedmdesátiletá babička i třináctiletá školačka a neexistuje mezi nimi žádná zjevná souvislost, žádné vodítko kterého by se kriminalisté mohli chytit. Detektivové Cho, Park a Seo vyslechnou na 3 000 podezřelých, do akce se postupně zapojí 300 000 policistů. Jenže chytit a usvědčit nevypočitatelného sériového vraha, jehož chladnokrevnost je noční můrou i pro zkušené profesionály, je úkol, který zřejmě přesahuje lidské síly...

Režisér Bong Joon-ho svůj film věnoval deseti ženám, které, kdyby nebylo oněch deseti děsivých deštivých večerů, ještě mohly žít. (oficiální text distributora)

oooo O oooo

V rozmezí let 1986 a 1991 došlo v jedné jihokorejské vísce k deseti sexuálním vraždám, které spáchal jeden vrah. Jeho případ zůstal dodnes nevyřešený. Režisér Bong se zaměřil na zachycení psychiky vyšetřovatelů a konfliktní spolupráci vesnických policistů a soulského detektiva. Na daném základu vytvořil důmyslný multižánrový spletenec, kde stejně důležitou roli jako vyšetřování, postavy a jejich činy hrají politický a sociální kontext a samotná taktika narace. (JFL)

oooo O oooo

"Příběh o brutálním vrahovi, založený na pravdivých událostech!"

Skutečný příběh dvou detektivů, kteří vyšetřovali v letech 1986 až 1991 sérii mimořádně brutálních a propracovaných vražd. Během čtyř let bylo v malém městě v okruhu dvou kilometrů znásilněno a zavražděno 10 žen ve věku od 13 do 71 let. Postupem času se metody vraha zdokonalovaly. Bylo vyslechnuto více než 3000 podezřelých. Na masivním vyšetřování se podílelo přes 300 000 policistů. Nikdo nezůstal bez podezření. Přesto, že policie použila všechny vyšetřovací metody, neobyčejně opatrný a krutý vrah nebyl nikdy dostižen...

Pečeť vraha

Pečeť vraha 6

Pečeť vraha 6

 
Pečeť vraha 1

Pečeť vraha 1

 
Pečeť vraha 2

Pečeť vraha 2

 
Pečeť vraha 4

Pečeť vraha 4

 
Pečeť vraha 5

Pečeť vraha 5

 
Pečeť vraha 3

Pečeť vraha 3

 
 
Vytvořeno 19.4.2012 18:47:41 | přečteno 2411x | kino
load