Nabídka filmů na SOBOTU 9.ŘÍJNA 2010 RCK - TO NEJLEPŠÍ Z NĚMECKÉHO FILMU - ROBERT WIENE

Robert Wiene

Kabinet doktora Caligariho Das Kabinett des Dr. Caligari, Německo 1920

Robert Wiene
Narodil se dne 27. dubna 1873 v Breslau, Robert Wiene byl syn úspěšného herce, Carl Wiene. Mladý Robert Wiene chtěl být právník a studoval na univerzitě v Berlíně a na univerzitě ve Vídni.

Wiene začal v průmyslu jako herec na jaře roku 1908, hraní rolí v malém vídeňském představení. Jeho první vážný příspěvek k filmu byl scénář, a hodně z režie na filmu s názvem Zbraně mládeže (1912). On začal pracovat pro Berliner Messter-Film v roce 1914 jako režisér a scenárista, produkovat asi 30 filmů v celkové pod tuto nálepku. Přesto, jeho vztah s touto společností není exkluzivní, a on produkoval další filmy stejně, budování vztahů s některými z největších jmen v německém němé kinematografie, jako Henny Porten a Rudolf Biebrach.

Mezi jeho mnoho pozoruhodných příspěvků do německého filmového průmyslu a archivu německého němého filmu, Wiene je nejvíce vynikající úspěch ve filmu byl Das Kabinet des Dr. Caligari (1920). Das Kabinet des Dr. Caligari, hrát Conrad Veidt, si zachoval svou proslulost během let jako jeden z prvních klasických hororových filmů a jeden z prvních německých expresionistů filmů. Umělci napříč žánry i oslavovat film vliv na jejich práci ještě dnes. Ve svém vlastním čase, Das Kabinet des Dr. Caligari uspěl i umělecky i komerčně v Německu iv zahraničí.

Následující rok, Wiene pracoval s mnoho ze stejných lidí z Das Kabinet des Dr. Caligari pokusit se opakovat stejné účinky a úspěch, které film v novém filmu volání Pravý (1920). Originální neudělal dobře u pokladny, a není srovnatelná se Das Kabinet des Dr. Caligari v umělecké kalibru.
Wiene začal a běžel jeho vlastní produkce za několik let po jeho práci na skutečné a před návratem do Rakouska, kde převzal směr Wiener Pan-filmovou společnost. Působil ve filmu až do konce svého života v roce 1938, odcházející za dlouholeté a rozdílné filmografii. Přesto, všechny práce, které Wiene vyrobené v pozdnější části jeho kariéry byly zastíněny Das Kabinet des Dr. Caligari, hodně pracovat tak, jak George Lucas je zastíněn Star Wars. Zajímavé je, že on se pokusil vyrobit remake Das Kabinet des Dr. Caligari v roce 1937, detaily, které jsou dosud nejasné. Zemřel v Paříži 17. července 1938, deset dnů před dokončovacími špionážní film s názvem Ultimatum.
Rob Zombie je video "Živý mrtvý Girl" hraje na roli Dr. Caligari a obsahuje scény z filmu.

Vytvořeno 27.9.2010 21:06:36 - aktualizováno 27.9.2010 21:50:51 | přečteno 2490x | kino
load