SOBOTA 13. - 20 hodin - SOKOLOVNA - SVĚT VALČÍKŮ

Svět valčíků 1

USA  - Swing Time
Komedie / Muzikál / Romantický / USA, 1936, 103 min
Režie:  George Stevens
Hrají:  Fred Astaire, Ginger Rogers, Victor Moore, Helen Broderick, Eric Blore, Betty Furness, Dennis O'Keefe, Alan Curtis, Ralph Byrd, Frank Jenks

Svět valčíků 3
Svět valčíků

Kabaretní hvězda Lucky (Fred Astaire) se stane v den své svatby obětí nemístného žertu kolegů v divadle a raději odjíždí s přítelem do New Yorku, aby se vyhnul veřejné ostudě. Poté, co jeho vykutálený kamarád okrade neznámou dívku na ulici, pokouší se Lucky jeho chování napravit. Sleduje dívku až ke dveřím taneční školy, aby ji našel a omluvil se. Neváhá se kvůli tomu zapsat do kurzů tance. Krásná neznámá (Ginger Rogersová) však není žačkou, jak se domníval, ale velmi dovednou a trpělivou učitelkou tance. Nezbývá než předstírat, že naléhavě potřebuje doučování. Ve filmu Svět valčíků je třeba ocenit jeho gradující hudebně taneční výstavbu, kdy jednotlivá menší čísla jsou podřízena velkolepému finále, impozantnímu číslu Bojangles of Harlem, které svou stylizací připomíná broadwayské jevištní show. Režisérem snímku byl tentokráte George Stevens, se kterým o rok později natočil Astaire ještě snímek Nevěsta v rozpacích (1937).(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Svět valčíků

Jak získat srdce krásné učitelky tance? Další z amerických romantických komedií legendární dvojice Freda Astaira a Ginger Rogersové (1936).

Dále hrají: V. Moore, H. Brodericková, E. Blore a další. Režie George Stevens. V anglickém znění s titulky

Kabaretní hvězda Lucky (Fred Astaire) se stane v den své svatby obětí nemístného žertu kolegů v divadle a raději odjíždí s přítelem do New Yorku, aby se vyhnul veřejné ostudě. Poté, co jeho vykutálený kamarád okrade neznámou dívku na ulici, pokouší se Lucky jeho chování napravit. Sleduje dívku až ke dveřím taneční školy, aby ji našel a omluvil se. Neváhá se kvůli tomu zapsat do kurzů tance. Krásná neznámá (Ginger Rogersová) však není žačkou, jak se domníval, ale velmi dovednou a trpělivou učitelkou tance. Nezbývá než předstírat, že naléhavě potřebuje doučování. Ve filmu Svět valčíků je třeba ocenit jeho gradující hudebně taneční výstavbu, kdy jednotlivá menší čísla jsou podřízena velkolepému finále, impozantnímu číslu Bojangles of Harlem, které svou stylizací připomíná broadwayské jevištní show. Režisérem snímku byl tentokráte George Stevens, se kterým o rok později natočil Astaire ještě snímek Nevěsta v rozpacích (1937).

Česká televize

oooo O oooo

Svět valčíků

Další taneční romantickou komedii USA natočila dvojice Astaire a Rogersová u spol. RKO v roce 1936. Tanečník Lucky - Fred Astaire se měl oženit, ale jeho známí ho natolik před obřadem znemožní, že před ostudou odjíždí se svým kamarádem "tátou" do New Yorku. Ovšem kamarád se na ulici "předvede" podvede neznámou dívku. Lucky cítí povinnost dívce vrátit, to, o co byla připravena - čtvrt dolar. Jde za ní ke dveřím taneční školy, aby se jí omluvil, a protože to nejde jinak, nechá se zapsat do tanečního kurzu. Tato krásná žena - Penny Caroll - hraje jí Ginger Rogers je talentovanou, a především velmi trpělivou učitelkou tance. Lucky teď musí předstírat, že potřebuje doučit tanec. Svět valčíků má výborně načasovanou gradaci, a vysoce promyšlenou hudební a taneční stavbu děje, takže i další jednotlivé výstupy jsou vedeny k vynikajícně provedenému závěru a graduje - Bojangles of Harlem. <

www.fdb.cz

Svět valčíků

Svět valčíků 1

Svět valčíků 1

 
Svět valčíků 2

Svět valčíků 2

 
Svět valčíků 3

Svět valčíků 3

 
Svět valčíků 4

Svět valčíků 4

 
Svět valčíků 5

Svět valčíků 5

 
Svět valčíků 6

Svět valčíků 6

 
Svět valčíků 7

Svět valčíků 7

 
Svět valčíků 8

Svět valčíků 8

 
Svět valčíků 9

Svět valčíků 9

 
Svět valčíků 10

Svět valčíků 10

 
Svět valčíků 11

Svět valčíků 11

 
Svět valčíků 12

Svět valčíků 12

 
Svět valčíků 13

Svět valčíků 13

 
Svět valčíků 14

Svět valčíků 14

 
Svět valčíků 15

Svět valčíků 15

 
Svět valčíků 16

Svět valčíků 16

 
Svět valčíků 17

Svět valčíků 17

 
Svět valčíků 18

Svět valčíků 18

 
Svět valčíků 19

Svět valčíků 19

 
 
Vytvořeno 1.9.2014 10:29:49 | přečteno 1073x | kino
load