SOBOTA 13. - SOKOLOVNA - 20 HODIN - SLAMĚNÝ VDOVEC

Slaměný vdovec 5

Komedie / Romantický
USA, 1955, 105 min
Režie: Billy Wilder
Scénář: Billy Wilder
Kamera: Milton R. Krasner
Hudba: Alfred Newman
Hrají: Marilyn Monroe, Tom Ewell, Evelyn Keyes, Sonny Tufts, Robert Strauss, Oskar Homolka, Marguerite Chapman, Victor Moore, Carolyn Jones

Slaměný vdovec 7
SLAMĚNÝ VDOVEC

Když americké manželky opustí v létě s dětmi rozpálený Manhattan, jejich obětaví pracující manželé se věnují "kladení pastí, lovu a honu", jinak řečeno, zajišťují rodinu a "trpí" ve městě. Své utrpení a samotu si zlehčují občasným zakázaným doutníčkem, nezdravým jídlem, příležitostnou sklenkou whisky a ti nejodvážnější dokonce proměňují chtivé pohledy na ženské křivky mladých krasavic ve skutek. Také Richard Sherman je typickým manhattanským manželem, který pravidelně v červenci vyprovodí ženu Helenu a synka Rickyho na nádraží, aby si užívali venkovských radovánek. Poté se chce ve vší počestnosti soustředěně věnovat své práci v nakladatelství, protože v bytě je konečně klid, nemusí nikoho zdravit a odpovídat na stále stejné otázky. Může se věnovat například korektuře nové knihy "Člověk a podvědomí", která se sice zdá nezáživná, ale její třetí kapitola "Potlačovaná vášeň u muže středního věku, její kořeny a důsledky" je svým způsobem inspirativní. I ten nejvěrnější otec od rodiny však může podlehnout pokušení, když se o patro výš nečekaně nastěhuje blonďaté sexy stvoření, roztomile naivní a nedotčené, zato s křivkami hollywoodské hvězdy. Na scénu opět přichází Marilyn Monroe ve své nezapomenutelné roli naivní a prosté dívenky, jejíž vlající sukně nad pouličním větrákem v jedné ze slavných scén tohoto filmu probouzela fantazii mužského publika mnoha generací. Předlohou k nestárnoucí konverzační komedii Billyho Wildera se stala divadelní hra herce, scenáristy a producenta Georga Axelroda (1922-2003) s původním názvem "Sedmiroční kopřivka". Po boku M. Monroe uvidíme Toma Ewella.

Slaměný vdovec
Hlavní postavou úsměvné ´letní´ komedie je čtyřicetiletý Richard Sherman, který pracuje jako redaktor pro vydavatelskou firmu, která vydává levné kapesní edice.
Žije se svou ženou Helenou a synem Rickem v menším domě na Manhattanu a jako každé léto, i letos se z něj stává slaměný vdovec, protože žena a syn odjíždějí o prázdninách na venkov. Ačkoliv své ženě zatím nebyl nikdy nevěrný, ve své bujné fantazii spřádá vášnivá erotická dobrodružství. Osudným se zdá být sedmý rok manželství, když si byt nad Shermanovými pronajme mladá, krásná začínající herečka. Nejprve na Shermana zazvoní, aby ji otevřel dům, protože zapomněla klíče, pak se přijde omluvit za květináč, který spadl na Rickův balkón. A když ji pan Sherman pozve na skleničku, ráda přijde. Nevadí jí ani, že je Sherman ženatý - prý ji aspoň nebude nabízet manželství. A pak má v bytě klimatizaci! Ráno po vydařeném večírku se Sherman dočte v knize uznávaného psychiatra o tzv. sedmiroční kopřivce, což je komplex nevěry u ženatého muže po sedmi letech. K tomu se ještě dozví, že si Helena vyjela na výlet se svým přítelem Tomem a začne nezřízeně žárlit…
Slavná komedie podle divadelní hry George Axelroda s původním názvem „Seven Year Itch“ (Sedmiroční kopřivka). Marilyn Monroe v ní předvede reklamu na zubní pastu a svou slavnou scénu, v níž si průvan od projíždějícího vlaku podzemky pohrává s její nadzvednutou sukní.

Slaměný vdovec

Slaměný vdovec 1

Slaměný vdovec 1

 
Slaměný vdovec 2

Slaměný vdovec 2

 
Slaměný vdovec 3

Slaměný vdovec 3

 
Slaměný vdovec 4

Slaměný vdovec 4

 
Slaměný vdovec 5

Slaměný vdovec 5

 
Slaměný vdovec 6

Slaměný vdovec 6

 
Slaměný vdovec 7

Slaměný vdovec 7

 
Slaměný vdovec 8

Slaměný vdovec 8

 
Slaměný vdovec 9

Slaměný vdovec 9

 
Slaměný vdovec 10

Slaměný vdovec 10

 
Slaměný vdovec 11

Slaměný vdovec 11

 
Slaměný vdovec 12

Slaměný vdovec 12

 
Slaměný vdovec 13

Slaměný vdovec 13

 
Slaměný vdovec 14

Slaměný vdovec 14

 
Slaměný vdovec 15

Slaměný vdovec 15

 
Slaměný vdovec 16

Slaměný vdovec 16

 
Slaměný vdovec 17

Slaměný vdovec 17

 
Slaměný vdovec 19

Slaměný vdovec 19

 
Slaměný vdovec 18

Slaměný vdovec 18

 
 
Vytvořeno 2.4.2013 22:12:48 - aktualizováno 2.4.2013 22:16:15 | přečteno 3522x | kino
load