SOBOTA 21. - 20 hodin - SOKOLOVNA - VZPOMÍNKY NA AFRIKU

Vzpomínky na Afriku 6

Drama / Romantický / Životopisný / Dobrodružný  -  USA, 1985, 161 min
Režie:  Sydney Pollack
Předloha:  Karen Blixen (kniha), Judith Thurman (kniha), Errol… (více)
Scénář:  Kurt Luedtke
Kamera:  David Watkin
Hudba:  John Barry
Hrají:  Meryl Streep, Robert Redford, Klaus Maria Brandauer, Michael Kitchen, Michael Gough, Suzanna Hamilton, Rachel Kempson, Leslie Phillips, Donal McCann, Maryam d'Abo, Malick Bowens, Iman

Vzpomínky na Afriku 2
Vzpomínky na Afriku

Robert Redford a Meryl Streepová hrají hlavní role v tomto slavném filmu od oscarového režiséra Sydneyho Pollacka. Tento mistrně natočený a překrásně výpravný příběh hluboké lásky a bolestivé ztráty získal roku 1985 Oscara za nejlepší film, za režii, za adaptovaný scénář, za kameru, za původní hudbu, za výpravu a za nejlepší zvuk. Vzpomínky Na Afriku patří mezi největší romantické filmy všech dob. Vypráví poutavý a pravdivý příběh Karen Blixenové (Meryl Streep), ženy obdivuhodně pevné vůle, která se svým nevěrným manželem (Klaus Maria Brandauer), řídí kolem roku 1914 kávovou plantáž v Keni. Ke svému překvapení začne Karen brzy zcela propadat kráse této exotické země, místních lidí a tajemného bílého lovce (Robert Redford).(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Vzpomínky na Afriku

V nádherném inteligentním romantickém dramatu natočeném podle skutečné události zazářila Meryl Streep jako proslulá novinářka Karen Blixen, jež se s manželem (Klaus Maria Brandauer) přestěhuje z Dánska do Nairobi s cílem založit si vlastní plantáž. Svého manžela nikdy nemilovala, v Nairobi ovšem potkala svou životní lásku, okouzlujícího britského dobrodruha (Robert Redford). Každodenní život v Africe však pro ni nebyl jednoduchý, především na počátku. Nádherné záběry doplňují bezchybný scénář, jenž čerpal z pěti knižních svazků, ve kterých Blixen zaznamenala své paměti. Film získal sedm Oscarů, včetně kategorie nejlepší režie (Sydney Pollack) a nejlepší film.

www.fdb.cz

oooo O oooo

OUT OF AFRICA (1985)

VZPOMíNKY NA AFRIKU

USA 162 min

Jazyk: angličtina

Režie: Sydney Pollack

Produkce: Sydney Pollack

Scénář: Kurt Luedtke podle pamětí

Isaka Dinesena

Kamera: David Watkin

Hudba: John Barry

Nepůvodní hudba: Mozart

Hrají: Meryl Streep, Robert Redford,

Klaus Maria Brandauer, Michael Kitchen,

Joseph Thiaka, Stephen Kinyanjui,

Michael Gough, Suzanna Hamilton,

Rachel Kempson

Oscar: Sydney Pollack (nejlepší film),

Sydney Pollack (režie), Kurt Luedtke

(scénář), Stephen B. Grimes, Josie MacAvin

(výprava), David Watkin (kamera),

John Barry (hudba), Chris Jenkins,

Gary Alexander, Larry Stensvold,

Peter Handford (zvuk)

Nominace na Oscara: Meryl Streep

(herečka), Klaus Maria Brandauer (herec

ve vedlejší roli), Milena Canonero (kostýmy),

Fredric Steinkamp, William Steinkamp,

Pembroke J. Herring, Sheldon Kahn (střih)

Úchvatné obrazy natočené v keňských exteriérech téměř drtí snímek, který získal Oscara za nejlepší film. "Téměř" je nicméně příhodné slůvko, protože Meryl Streepov a Robert Redford tento nezvyklý milostný příběh zachraňují a vyvažují absurdně nádhernou podívanou.

Skutečně každý obraz je zázračný, každá scéna vybroušená jako drahokam.Vzpomínky na Afriku jsou předkládané jako filmový přepis pamětí a jako takové se jimrovněž daří vyhnout se obviněním z rasismu s odkazem na věrnost předloze.

Velkofilm Sydneyho Pollacka v podobě chytře zrežírovaného milostného příběhu propojeného s cestopisem opět jednou předvádí, jak vypravěčská technika vyspělého světa dokáže v honbě za ziskem a uměleckým vyzněním potlačit všechno ostatní.

Když je dánská spisovatelka Karen Blixenová (Meryl Streepová) donucena ke konvenčnímu sňatku z rozumu s baronem Brorem Fineckem (Klaus Maria Brandauer), umožní mu její věno pořídit si farmu v Keni. Posedlý touhou po cestování si ji zanedbává, a žena tudíž nachází oporu u dobrodruha Denyse Hattona (Robert Redford). První světová válka spolu s dalšími osobními komplikacemi milostný poměr zhatí, ale oba milenci zůstávají i po letech do sebe stále zamilovaní. Brorovo podnikání připraví Karen o veškeré jmění a po tragické nehodě musí ona sama Denyse pohřbít. K nejlepším okamžikům patří safari z dvojplošníku, přirozeně vyhlížející záběry divoké zvěře a povznášející, strhující hudba Johna Barryho plná vzrušení. GC·Q

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete

Vzpomínky na Afriku

Vzpomínky na Afriku 1

Vzpomínky na Afriku 1

 
Vzpomínky na Afriku 2

Vzpomínky na Afriku 2

 
Vzpomínky na Afriku 3

Vzpomínky na Afriku 3

 
Vzpomínky na Afriku 4

Vzpomínky na Afriku 4

 
Vzpomínky na Afriku 5

Vzpomínky na Afriku 5

 
Vzpomínky na Afriku 6

Vzpomínky na Afriku 6

 
Vzpomínky na Afriku 7

Vzpomínky na Afriku 7

 
 
Vytvořeno 13.6.2014 11:39:59 | přečteno 2338x | kino
load