SOBOTA 27. - 20 hodin - SOKOLOVNA - FUNNY FACE

Funny Face 6

Romantický / Komedie / Muzikál / USA, 1957, 103 min
Režie: Stanley Donen
Hrají: Audrey Hepburn, Fred Astaire, Kay Thompson, Michel Auclair, Robert Flemyng, Paul Bisciglia, Bess Flowers

Funny Face 16
Funny Face -  Usměvavá tvář

Fred Astaire hraje v tomto titulu autentickou roli módního fotografa (inspirovanou životem kameramana Richarda Avedona), jenž promění Hepburovou v pařížskou modelku.(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Usměvavá tvář

Share on facebook

More Sharing Services

Šéfredaktorka velkého módního časopisu Quality Maggie Prescottová (Kay Thompson) hledá nápad pro nové číslo a novou kolekci. Vyšle svůj tým hledat do ulic novou tvář pro titulní stránku. Fotograf Richard (Dick) Avery (Fred Astaire) objeví v zapadlém krámě s knihami dívku Jo Stcktonovou (Audrey Hepburn), která je poněkud filozofického zaměření a nechce o módě ani slyšet. Po nátlaku redakce nakonec souhlasí jen proto, aby se dostala do Paříže a mohla vyslechnout přednášku svého vysněného filozofa profesora Emile Flostera (Michel Auclair).

 Po příletu do Paříže se všichni protagonisté vzájemně omluví pro únavu, aby se pak nečekaně svěží a nadšení atmosférou Paříže setkali přímo pod věží, jaké jiné než té z roku 1889. Jo zamešká první zkoušku šatů, protože se zapovídá v kavárně, do které někdy chodí její vysněný profesor Emile Floster, ale toho tam nepotká. Tiskovka dopadne katastrofálně, protože při milenecké hádce mezi Dickem a Jo se zboří kulisy a voda z fontány stříká i mezi novinářské obecenstvo. Nebudu prozrazovat, jak milenecký trojúhelník Jo - Dick - Emile dopadne, ale mohu říct, že móda, tanec i zpěv je filmařsky podán ve velice měkkém světle a že je neobvyklé vidět oba tanečníky - stepaře Astaira a baletku Hepburnovou v tak nezvykle romantickém ladění.

 Film, který napsal Leonard Gershe a režíroval Stanley Donen, je zasazen do romantického prostředí Paříže a rámován děním módně uměleckého dění s kontrastem v intelektuálním zaměření knihovnice Jo. Má dobře vyvážené scény mezi zpěvem, přehlídkou, situačním humorem a tancem, jakoby pod působením evropského, snad pařížského prostředí. Zajímavostí je, že Fred Astaire se sám podílel na hudební stránce filmu.

Funny Face

Funny Face 1

Funny Face 1

 
Funny Face 2

Funny Face 2

 
Funny Face 3

Funny Face 3

 
Funny Face 4

Funny Face 4

 
Funny Face 5

Funny Face 5

 
Funny Face 6

Funny Face 6

 
Funny Face 7

Funny Face 7

 
Funny Face 8

Funny Face 8

 
Funny Face 9

Funny Face 9

 
Funny Face 10

Funny Face 10

 
Funny Face 11

Funny Face 11

 
Funny Face 12

Funny Face 12

 
Funny Face 13

Funny Face 13

 
Funny Face 14

Funny Face 14

 
Funny Face 15

Funny Face 15

 
Funny Face 16

Funny Face 16

 
Funny Face 17

Funny Face 17

 
Funny Face 18

Funny Face 18

 
Funny Face 19

Funny Face 19

 
 
Vytvořeno 18.9.2014 20:57:31 | přečteno 1081x | kino
load