Čtvrtek, 9. prosinec 2021

Komedie / Muzikál / Romantický / USA, 1942, 97 min
Režie: William A. Seiter
Hudba: Leigh Harline
Hrají: Fred Astaire, Rita Hayworth, Adolphe Menjou, Leslie Brooks, Larry Parks, Adele Mara, Dave Willock

Krásnější než sen 10
Krásnější než sen

Boháč Eduardo Acuňa (Adolphe Menjou) má čtyři dcery. Nejstarší se právě vdává a po ní je podle tradice na řadě Maria (Rita Hayworth). Ta však o nápadníky nemá zájem. Zatímco její dvě mladší sestry Cecy (Leslie Brooks) a Lita (Adele Mara) by se vdávaly hned. Otec si proto vymyslí neznámého ctitele, který jí posílá zamilované dopisy a květiny. Jednou pošle jako poslíčka nezaměstnaného tanečníka Roberta Davise (Fred Astaire) a Maria v domění, že je to její ctitel, se do něj zamiluje.(janejudyjune)

oooo O oooo

Krásnější než sen

Krásnější než senShare on facebookMore Sharing Services Americký muzikál s Fredem Astairem v hlavní roli. Bohatý majitel hotelu (Adolphe Menjou) se snaží odloučit od venkovního života svou dceru (Rita Hayworthová), protože ji chce mít navždycky u sebe. Vymyslí si neznámého ctitele, který posílá anonymně milostné dopisy a květiny. Tím se jí snaží připoutat ještě těsněji. Jednoho dne však musí z města odcestovat za služebními povinnostmi. Jako dalšího poslíčka s květinami pošle za dcerou nezaměstnaného tanečníka (Fred Astaire). Ta ho omylem požaduje za neznámého ctitele, do kterého se zamiluje.

www.fdb.cz

Krásnější než sen 1