TVŮRCE FILMU - V ŽÁRU SLUNCE - WALTER SALLES

Walter Salles 1

nar. 12.4.1956
Rio de Janeiro, Brazílie

Walter Salles 3
Walter Salles

Režijní filmografie
2012 On the Road
2008 Linha de Passe
Stories on Human Rights
2007 Chacun son cinéma ou Ce petit coup au coeur quand la lumiere s'éteint et que le film commence
2006 Paříži, miluji Tě
2005 Temné vody
2004 Motocyklové deníky
2002 Castanha e Caju Contra o Encouraçado Titanic
2001 V žáru slunce
1998 Hlavní nádraží
Půlnoc
1996 Terra Estrangeira
1991 Grande Arte, A

Životopis (biografie) / Informace:

narodil 12.4. 1954 se v Rio de Janeiru, Brazílie. Původně byl dokumentaristou. V hraném filmu dosáhl mimořádného úspěchu právě snímkem Hlavní nádraží.

Před zatím poslením snímkem Temné vody, v němž se Salles inspiroval japonským hororem, natočil snímek Motocyklové deníky, který je založen na zápiscích Ernesta Che Guevary a jeho kamaráda Alberta Granado o jejich putování napříč Latinskou Amerikou v 50. letech. Film byl minulý rok promítán na filmovém festivalu Sundance a byl uveden také v Cannes. V roce 2001 Salles zrežíroval snímek V žáru slunce, který získal cenu publika na filmovém festivalu v Benátkách a byl nominován na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Jeho předchozí film Hlavní nádraží měl premiéru v roce 1998 na filmovém festivalu Sundance, kde získal cenu za nejlepší scénář. K ní postupem času přibylo dalších 55 mezinárodních cen včetně Stříbrného medvěda pro nejlepší film a herečku na Berlínském filmovém festivalu, Zlatého glóbu a ceny BAFTA pro nejlepší zahraniční film a dvou nominací na Oscara. Sallesův film Foreign Land z roku 1995 získal osm mezinárodních cen včetně brazilského ocenění pro nejlepší film roku. Kromě režírování se Salles věnuje také produkci a koprodukci snímků mladých brazilských filmařů. Byl koproducentem filmu Město bohů režiséra Fernanda Meirellese, který byl nominován na 4 Oscary. V současné době produkuje první film svého pomocného režiséra Sergia Machada Cidade Baixa.

AČFK

oooo O oooo

Walter Salles natočil např. snímek Motorcycle Diaries, který je založen na zápiscích Ernesta Che Guevary a jeho kamaráda Alberta Granado o jejich putování napříč Latinskou Amerikou v 50. letech. Film byl v roce 2004 promítán na filmovém festivalu Sundance a byl uveden také v Cannes.

V roce 2001 Salles zrežíroval snímek V žáru slunce, který získal cenu publika na filmovém festivalu v Benátkách a byl nominován na Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Jeho předchozí film Hlavní nádraží měl premiéru v roce 1998 na filmovém festivalu Sundance, kde získal cenu za nejlepší scénář. K ní postupem času přibylo dalších 55 mezinárodních cen včetně Stříbrného medvěda pro nejlepší film a herečku na Berlínském filmovém festivalu, Zlatého glóbu a ceny BAFTA pro nejlepší zahraniční film a dvou nominací na Oscara. <{r>

Sallesův film Foreign Land z roku 1995 získal osm mezinárodních cen včetně brazilského ocenění pro nejlepší film roku. Kromě režírování se Salles věnuje také produkci a koprodukci snímků mladých brazilských filmařů. Byl koproducentem filmu Město bohů režiséra Fernanda Meirellese, který byl nominován na 4 Oscary. V roce 2005 produkuje první film svého pomocného režiséra Sergia Machada Cidade Baixa.

http://zivotopis.osobnosti.cz/walter-salles.php

Walter Salles

Walter Salles 2

Walter Salles 2

 
Walter Salles 1

Walter Salles 1

 
Walter Salles 4

Walter Salles 4

 
Walter Salles 5

Walter Salles 5

 
Walter Salles 3

Walter Salles 3

 
 
Vytvořeno 5.1.2013 16:12:33 | přečteno 1836x | kino
load