NEDĚLE 24. - 20,00 HODIN - filmový klub - USMĚVAVÁ TVÁŘ – FUNNY FACE

Funny Face 2

Romantický / Komedie / Muzikál
USA, 1957, 103 min
Režie:
Stanley Donen
Hrají:
Audrey Hepburn, Fred Astaire, Michel Auclair, Robert Flemyng
Vstupné zdarma – digitální videoprojekce v projektu FILM a ŠKOLA 

USMĚVAVÁ TVÁŘ – FUNNY FACE

Funny Face 1

Již po deset let zřizuje a provozuje, v našem městě, slavičínský Filmový klub projekt FILM A ŠKOLA.

Tento evropský projekt si klade za cíl seznamovat mladé lidi se světovým kulturním dědictvím v oblasti kinematografie a nahrazovat tak absenci výuky filmového umění na školách. Filmový klub Slavičín se tak patří mezi „dvacítku“ českých měst, které se tohoto úkolu zhostily. Ve svých filmových projekcích určených pro mateřské školy, školní mládež a posléze skupinu filmových nadšenců z řad středo a vysokoškolské mládeže uspořádal na dvě stovky představení se třemi tisíci diváky. Film Usměvavá tvář je jakýmsi bonusem pro naše klubisty a ukázkou z připravovaného cyklu „Zapomenuté krásky světového filmu“.

Usměvavá tvář (v anglickém originále: Funny Face) je americká romantická hudební komedie, film z roku 1957 režiséra Stanleyho Dohena studia Paramount Pictures s Audrey Hepburnovou a Fredem Astairem v hlavní roli. Snímek je inspirován životem světoznámého fotografa Richarda Avedona.[1] Film obsahuje nejen řadu filmových písní ale i několik větších tanečních čísel. Fred Astaire byl profesionální tanečník a Audrey Hepburnová dříve studovala balet.

Děj filmu vypráví příběh módního fotografa Dicka Averyho (Fred Astaire), který pro svůj módní časopis a jeho ambiciózní ředitelku Maggie Prescottovou (Kay Thompsonová) hledá novou, neokoukanou a oduševnělou tvář, která by se mohla stát modelkou. Tu najde čirou náhodou v jednom zapadlém newyorském knihkupectví v Greenwich Village na Manhattanu, kde prodává nenápadná drobná, štíhlá a intelektuálně vyspělá dívenka Jo Stockton (Audrey Hepburnová). Společně s Dickem, Maggie a ostatním modelkami a se Jo vydává letadlem do Paříže, kde se má stát hlavní modelkou časopisu. Ona však hodlá návštěvy Paříže využít k tomu, aby se seznámila s profesorem Emilem Fostrem (Michel Auclair) a studovala u něj pro ni velmi zajímavý filozofický směr tzv. "empatikalizmus". Nicméně profesor o ní stojí jen proto, aby ji sexuálně zneužil. Během práce při fotografování nových módních fotografií s novou módní kolekcí se Jo zamiluje do Dicka. Příběh šťastně končí happyendem, Dick a Jo se vzájemně sblíží a "odtančí" pryč.

ooooOoooo

Fred Astaire hraje v tomto titulu autentickou roli módního fotografa (inspirovanou životem kameramana Richarda Avedona), jenž promění Hepburovou v Pařížskou modelku. (oficiální text distributora)

Hudební satira na beatniks a módní scéně také od května do prosince románek mezi Astaire a stále krásné Hepburnová. Je vysoce módní fotograf (na základě Richard Avedon), že je Greenwich Village knihkupec rádi beztvarou a jednotvárné oblečení. Rozhodne se ji vzít do Paříže a ukázat jí, co to všechno o modelování.Elegantní hudební skóre: klasická Gershwin.

Co je příběh?

Na lesklém časopise New Yorku módní názvem Kvalita, pánovitý editor Maggie (Kay Thompson) usiluje o další velký pocit, konečný modelu být nazván "kvalita žena." Maggie je zvláště rozčarovaný, že všechny hezké modely se natáčí její eso fotografem Dick Avery (Fred Astaire) jsou dost hloupí také. V knize Greenwich Village obchodu, se stane Avery ochromeny Shopgirl jo (Audrey Hepburn), obrýlený "beatnik" duševní, ponořen do filozofie - ". Empathicalism" zejména některé nové značky si myslel, říká Dick mluví Jo do modelování pro něj, takže její nekonvenční odvolání úspěch. Pro veřejnost debutovat Jo je jako "kvalita žena," letí do Paříže na natáčení móda (a na umístění hudební čísla odvozené z melodií Gershwin). V procesu Jo a Dick zamilují, ale Jo, je nespolehlivý supermodelka, ona je především pryč spolu za možnost setkat se velké francouzské myslitele, zejména ten, který vynalezl Empathicalism.


Funny Face

Funny Face 6

Funny Face 6

 
Funny Face 2

Funny Face 2

 
Funny Face 4

Funny Face 4

 
Funny Face 3

Funny Face 3

 
Funny Face 5

Funny Face 5

 
Funny Face 1

Funny Face 1

 
 
Vytvořeno 29.5.2012 16:33:08 | přečteno 2061x | kino
load