NEDĚLE 22. - filmový klub - 20,00 HODIN - CESTA

Cesta 6

Horor / Thriller / Psychologický / Mysteriózní / Španělsko, 2012, 83 min
Režie:  Miguel Ángel ToledoScénář:  Miguel Ángel Toledo, Juan Carlos Fresnadillo
Hrají:  Ariel Castro, Gustavo Salmerón, Irene Visedo
VSTUPNÉ členové filmového klubu 20 + 1. ostatní 80 + 1 Kč.

Cesta 2
Cesta

V zoufalém pokusu zachránit své manželství s Anou, navrhne Raul strávit Vánoce v odlehlé chatě v horách, společně s jejich sedmiletým synem Nicem. Když se Ana a Nico spřátelí s jedním z místních obyvatel, Samuelem, stává se Raul nesnesitelně žárlivý. Snaží se tohoto narušitele, se kterým má, podle něj, jeho žena jistě poměr, zbavit. Rozhodne se tedy pozvat Samuela na štědrovečerní večeři, kde chce odhalit jejich milostný poměr. Nic mimořádného se však nestane. Tu noc má Raul noční můru, kdy je svědkem krvavého incidentu, jehož součástí je i jeho vlastní rodina. Po probuzení, ke své úlevě, zjistí, že je Ana nevinná a že její tajná setkání se Samuelem byla pouze za účelem tajného dárku pro Raula. Něco však není úplně v pořádku. Když se Raul dívá zpětně na fotky z dovolené, vidí na nich situace, si vůbec nepamatuje. Nyní se bude muset Raul vydat na nepříjemnou cestu do hloubi svých vzpomínek a čelit děsivé realitě.(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Cesta

 „Sami před sebou se neschováte.”

Manželství Raúla a Any se začíná rozpadat. V zoufalém pokusu ho zachránit Raul navrhne strávit Vánoce v odlehlé chatě v horách, společně s jejich sedmiletým synem Nicem. Seznámí se s místním sousedem Samuelem, který se nenápadně vetře do jejich života. Raúl začne na vetřelce žárlit, protože se mu zdá, že s Anou skrývají nějaké tajemství. Nakonec se ukáže, že Raúlove obavy byly zbytečné a Samuel s Anou mu společně akorát připravovali příjemné překvapení. Vše se vrátí do starých kolejí, ale na fotkách z vánoční dovolené si Raúl všimne zachycených událostí, které si nepamatuje. V neúnavném pátrání po pravdě musí čelit kruté realitě.

Film byl v roce 2012 nominován na cenu Narcisse na MF fantazijních filmů ve švýcarském městě Neuchâtel v kategorii Nejlepší celovečerní film.

film europe

Cesta

Cesta 1

Cesta 1

 
Cesta 2

Cesta 2

 
Cesta 3

Cesta 3

 
Cesta 4

Cesta 4

 
Cesta 5

Cesta 5

 
Cesta 6

Cesta 6

 
Cesta 7

Cesta 7

 
Cesta 8

Cesta 8

 
Cesta 9

Cesta 9

 
Cesta 10

Cesta 10

 
Cesta 11

Cesta 11

 
Cesta 13

Cesta 13

 
Cesta 12

Cesta 12

 
 
Vytvořeno 30.5.2014 15:26:19 | přečteno 740x | kino
load