NEDĚLE 20. - bijásek - 15,00 HODIN - SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ 2

Sammyho dobrodružství 2 5

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Belgie, 2012, 93 min
Režie: 
Ben Stassen

Sammyho dobrodružství 2

Sammyho dobrodružství 2 8
Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Sammyho dobrodružství 2: vězeň v podmořském akváriu

 Ing. Olga Koníčková

Přežijeme-li v našem rodinném kruhu letošní vánoční svátky ve zdraví, můžeme se jít s dětmi podívat na nový animák, tentokrát, jak je patrno z názvu, na pokračování Sammyho dobrodružství s názvem „Sammyho dobrodružství 2“ v provedení 3D. Ústředním motivem příběhu je přátelství, odvaha i láska, kdy si děti snad uvědomí, že planetu Zemi musíme chránit. Před čím? No, to už je na nás, abychom to pochopili…

Nový díl „Sammyho dobrodružství 2“ prožívají Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, kteří si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želváci se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

V roce 2010 natočil režisér Ben Stassen první film „Sammyho dobrodružství“, který jsem sice neviděla, ale předpokládáme podle ohlasů dospělých diváků, že příliš u nich neuspěl. V tomto díle se vylíhnul malý želvák Sammy a spřátelil se s nejlepším svým kamarádem Rayem. Sammy našel i svou životní lásku Shelly. Přátelé procestovali všechny oceány, vrhali se do všeho bezhlavě a unikali mnohým nebezpečím. Příběh byl poněkud slabší, až příliš podobný filmu „Hledá se Nemo“, ale 3D ve filmu bylo opravdu zdařilé.

Ve filmu „Sammyho dobrodružství 2“ se znovu setkáváme s hlavními hrdiny, již dospělým želvákem Sammym a s jeho přítelem Rayem. Na písečné pláži sledujeme dramatickou scénu líhnutí dalších malých želvátek, která se musejí honem dostat do moře, jinak se stanou kořistí okolo hlídkujících obřích racků. A Sammy a Ray se snaží je před těmito bílými predátory ochránit, zejména svá vnoučata Rickyho a Ellu. Můžeme si povšimnout, že tváře všech živočichů, kteří ve filmu hrají, mají nemálo znaků z lidského obličeje. Toho bychom si měli hledět, protože skutečně podle jejich očí a tváří můžeme usuzovat na jejich charaktery. A funguje to. Když jsou Sammy a Ray chyceni pytláky do sítě, nezmohou se na nic jiného, než že pomohou s nimi chycenému rackovi na svobodu, takže v něm získají přítele, kterého pak v nouzi poznají.

Nakonec Sammy a Ray naštěstí neskončí na talíři jako želví polévka. Jsou prodáni bohatým Arabům, aby se stali ozdobou a součástí zabydleného a pohodlím ztučnělého společenství mořských živočichů, obyvatel největšího podmořského akvária na světě v Dubaji. Akvárium je plné roztodivností, hradů a zřícenin, napodobenin obřího amfiteátru aj., kudy proplouvají všichni mořští obyvatelé za skleněnými zdmi k potěšení přihlížejících snobů a miliardářů. Vládne tu droboučký, zlý mořský koník se svými dvěma bodyguardy, a vehementně odmítá myšlenku našich želváků, že by se měl naplánovat útěk z akvária do svobodného moře.

Roztomile okatí želváčci Ricky a Elly, jakmile přijdou o své dědečky Sammyho a Raye, které ulovila pytlácká loď, zatím stále úpěnlivě hledají způsob, jak je v tom nekonečném oceánu najít.

Film pokračuje dál ve stylu klasického amerického syžetu, kdy jeden se vzbouří a ostatní se pak nakonec zbaběle přidají. Více vyprávět nebudu, přišli bychom o napětí, které zde kupodivu nastává při realizaci nelehkého úkolu vzpoury – a organizaci útěku z nerozbitného a přísně střeženého akvária. A boje o to aby se nestali i oni obětí lidských gurmánů… Jen dodám, že se to povede… Love story také nechybí. Zamilovaní tam nakonec spokojeně zůstanou i zlo je samozřejmě potrestáno. O to šťastnější je pak setkání dvou želv s našimi hrdiny Ricky a Ellou, kteří se zasloužili o vysvobození svých dědečků z prokletého akvária měrou maximální…

I když je možná 3D technologie v poslední době spíše nadužívaná zejména v dětských filmech, tenhle nejnovější film režiséra Bena Stassena určitě dětské publikum nadchne stejnou měrou jako mne, mnohem starší divačku (podle kréda: Dějiny jdou do kruhu“, tj. od dětství přes stáří do dětství). A jistě se nadchneme i pro skutečně skvělou hudbu. Proč, si neužívat pohádku plnou krásných pohledů pod hladinu moře, , barvy podmořských rostlin, ryb i dravců, když ne každý z nás může být potápěčem… Uvolněme se tedy a vraťme se do svých dětských let, kdy ještě 3D ani v naší fantazii nebylo reálné… Snad jen v našich snech anebo v nočních můrách…

Sammyho dobrodružství 2

Sammyho dobrodružství 2 1

Sammyho dobrodružství 2 1

 
Sammyho dobrodružství 2 2

Sammyho dobrodružství 2 2

 
Sammyho dobrodružství 2 3

Sammyho dobrodružství 2 3

 
Sammyho dobrodružství 2 4

Sammyho dobrodružství 2 4

 
Sammyho dobrodružství 2 5

Sammyho dobrodružství 2 5

 
Sammyho dobrodružství 2 6

Sammyho dobrodružství 2 6

 
Sammyho dobrodružství 2 7

Sammyho dobrodružství 2 7

 
Sammyho dobrodružství 2 8

Sammyho dobrodružství 2 8

 
Sammyho dobrodružství 2 9

Sammyho dobrodružství 2 9

 
Sammyho dobrodružství 2 10

Sammyho dobrodružství 2 10

 
Sammyho dobrodružství 2 11

Sammyho dobrodružství 2 11

 
Sammyho dobrodružství 2 12

Sammyho dobrodružství 2 12

 
Sammyho dobrodružství 2 13

Sammyho dobrodružství 2 13

 
Sammyho dobrodružství 2 14

Sammyho dobrodružství 2 14

 
Sammyho dobrodružství 2 15

Sammyho dobrodružství 2 15

 
Sammyho dobrodružství 2 16

Sammyho dobrodružství 2 16

 
Sammyho dobrodružství 2 17

Sammyho dobrodružství 2 17

 
Sammyho dobrodružství 2 18

Sammyho dobrodružství 2 18

 
Sammyho dobrodružství 2 19

Sammyho dobrodružství 2 19

 
Sammyho dobrodružství 2 20

Sammyho dobrodružství 2 20

 
 
Vytvořeno 23.3.2014 12:42:53 | přečteno 2216x | kino
load