NEDĚLE 12. - 20,00 HODIN - TÍSŇOVÁ LINKA

Tísňová linka 16

Thriller / Krimi  -  USA, 2013, 95 min
Režie:  Brad Anderson
Scénář:  Richard D'Ovidio
Kamera:  Tom Yatsko
Hudba:  John Debney
Hrají:  Abigail Breslin, Halle Berry, Michael Eklund, Morris Chestnut, David Otunga, Evie Thompson, Michael Imperioli, Ella Rae Peck, Alisa Hensley, Tara Platt, Roma Maffia, Justina Machado
VSTUPNÉ 80 + 1 Kč. DO 12 LET NEVHODNÝ 

Tísňová linka 2
Tísňová linka

Tísňová linka je bravurně natočený napínavý thriller s okouzlující Halle Berry v hlavní roli. Její Jordan je zkušená operátorka tísňové linky, které změní život volání zoufalé dívky, jež se právě stala obětí únosu. Pro ni je telefonické spojení s tísňovou linkou jedinou nadějí a slova pronášená klidným a rozvážným hlasem ženy na druhém konci telefonu ji dodávají odvahu. Operátorka se rozhodne na vlastní pěst zachránit dívku a postavit se tváří tvář vrahovi, s nímž se v minulosti bohužel již setkala.(oficiální text distributora)

www.csfd.cz

oooo O oooo

Tísňová linka / The Call – recenze

Jiří Kábrt

Představte si, že jste se ocitli v pasti, ale vaše záchrana je na dosah, slibuje vám šťastný konec a pak vše nevyjde tak dobře… Kvůli nevyzpytatelným událostem plány selhávají a nedostojí slibnému začátku. V Tísňové lince se takovým obecným modelem dá popsat řada momentů a z tvůrčího hlediska i film jako celek.

Námět po právu přiláká a úvod vás jen utvrdí, že jste si mezi thrillery vybrali správně. Rozjezd je sice drastický, ale vtáhne vás do prostředí operátorů linky 911, kteří mohou ovlivnit ty nejkritičtější okamžiky nouzové situace. Halle Berry představuje jednu z nich - Jordan, která prošla bolestnou zkušeností a zanedlouho si ji připomene a možná částečně napraví neúmyslnou chybu.

 Jde ovšem o jediný realistický přístup k věci, tudíž to není možné snímku jakkoliv objektivně vyčítat.

Berry vytváří po celý film působivou hrdinku tím, jak kombinuje profesionální a soucitnou pomocnici s osobou pod významným tlakem. Abigail Breslin bude bohužel pro mnoho diváků nejspíš otravná, poněvadž její postava Casey musí co nejvíc plakat a strachovat se o sebe. Jde ovšem o jediný realistický přístup k věci, tudíž to není možné snímku jakkoliv objektivně vyčítat. Navzdory potenciálním výtkám musím díky tomu přidat body za uvěřitelnost.

Co by v jiném akčním dobrodružství sloužilo jenom jako subplot, tedy mravenčí práce operátorů a policistů, používá Tísňová linka s účinnou naléhavostí a překvapivým úspěchem. Za realismus platí tvrdší daň sekvence pouze s unesenou Casey, vyznívající hekticky, ale přitom nutně zdržující a lehce otravně opakuje záběry na únosce (Michael Eklund) zesilujícího si v autě rádio. Když konečně nastane v ději zvrat, dostanete pár epizod brutálního násilí, z něhož se režie snaží (bez úspěchu) vykřesat šokující vizuální umění. Celkově z těchto scén zůstává cítit mnohem větší pachuť, než bylo nejspíš úmyslem.

Dílčí problémy však nejsou ničím proti úletu, kterým je celá poslední třetina filmu. Originální koncept je opuštěn, Jordan se začíná podobat tuctovým akčním hrdinkám a šílencův stereotypní motiv je plně vysvětlen. Nejspíš i scénáristovi a autorům námětu došlo, jak najednou potřebují něco neobvyklého, takže přišli s jednou významnou změnou oproti zvyklostem, jež – i když si teď možná přespříliš hraji na moralistu – nechala hlavní hrdinky udělat něco docela mizerného. Vždycky zabolí, když film zradí svůj nemalý potenciál…

 65 %

Tísňová linka

Tísňová linka 1

Tísňová linka 1

 
Tísňová linka 2

Tísňová linka 2

 
Tísňová linka 3

Tísňová linka 3

 
Tísňová linka 4

Tísňová linka 4

 
Tísňová linka 5

Tísňová linka 5

 
Tísňová linka 6

Tísňová linka 6

 
Tísňová linka 7

Tísňová linka 7

 
Tísňová linka 8

Tísňová linka 8

 
Tísňová linka 9

Tísňová linka 9

 
Tísňová linka 10

Tísňová linka 10

 
Tísňová linka 11

Tísňová linka 11

 
Tísňová linka 12

Tísňová linka 12

 
Tísňová linka 13

Tísňová linka 13

 
Tísňová linka 14

Tísňová linka 14

 
Tísňová linka 15

Tísňová linka 15

 
Tísňová linka 16

Tísňová linka 16

 
Tísňová linka 17

Tísňová linka 17

 
Tísňová linka 18

Tísňová linka 18

 
Tísňová linka 19

Tísňová linka 19

 
Tísňová linka 20

Tísňová linka 20

 
Tísňová linka 21

Tísňová linka 21

 
 
Vytvořeno 27.12.2013 18:11:51 - aktualizováno 27.12.2013 18:32:40 | přečteno 1305x | kino
load