NEDĚLE 12. - bijásek - 15,00 HODIN - ŠMOULOVÉ 2

Šmoulové 2 1

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný  -  USA, 2013, 105 min
Režie: Raja Gosnell
Scénář:  Karey Kirkpatrick, David Ronn, Jay Scherick, J. Davi… (více)
Kamera:  Phil Meheux
Hudba:  Heitor Pereira
Hrají:  Neil Patrick Harris, Christina Ricci, Katy Perry, Anton Yelchin, Jayma Mays, Brendan Gleeson, Alan Cumming, Hank Azaria, Jonathan Winters, J.B. Smoove, Youssef Hajdi, Mylene Dinh-Robic, James A. Woods, Mario López, Paul Reubens
Vstupné 30 + 1

Šmoulové 2 7
Šmoulové 2

V pokračování rodinné komedie Šmoulové vytvoří zlý čaroděj Gargamel pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům tzv. Neplechy a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. Jenže brzy zjistí, že jen skutečný Šmoula mu může dát, co potřebuje, a že jen Šmoulinka zná tajné kouzlo, kterým se Neplechové promění ve skutečné Šmouly. A tak se Gargamel rozhodne unést Šmoulinku do Paříže, kde si získal obdiv široké veřejnosti jako nejmocnější čaroděj světa. Nejvyšší čas, aby se do našeho světa vrátili Taťka Šmoula, Nešika, Mrzout a Fešák, aby se sešli se svými člověčími přáteli Patrikem a Grace Winslowými, a hlavně aby zachránili Šmoulinku! Ona si vždy ve světě Šmoulů uvědomovala svou odlišnost - najde v Neplechách Vexy a Hakusovi nové přátele? Nebo zjistí, kam doopravdy patří a že modrá je přeci jen ta nejlepší barva na světě? (oficiální text distributora)

www.csfd.cz

oooo O oooo

Šmoulové 2 / The Smurfs 2 – recenze

Eliška Bartlová

Oblíbení modráskové v bílých gaťatech jsou zpět a opět budou páchat neplechu a zachraňovat brášky, ehm, bez trika pod taktovkou Raja Gosnella. Tento americký režisér má na kontě celou řádku více či méně úspěšných komedií (Sám doma 3, Nepolíbená, Čivava z Beverly Hills), které jsou určeny pro celou rodinu. Zaboduje u publika i s druhými výletem do modro-bílého světa?

Šmoulové budou nuceni znovu změřit svoje síly a důvtip s obávaným Gargamelem (Hank Azaria). Ten několik let nechal šmoulí vesnici i s obyvateli v klidu, ale sám zatím pracoval na svém zlosynném plánu a kariéře. Z Gargamela se totiž v lidském světě stala VIP osobnost a touží tak po stále větší moci. K tomu samozřejmě potřebuje šmoulí esenci. Zaměří se proto na nejslabší článek modré party a to na Šmoulinku. Do boje se pouští nejen s věčně ukecaným kocourem Azraelem, ale i svými novými pomocníky Hekusem a Vexy, což jsou něco jako zlobiví Šmoulové s šedivou pokožkou.

Dějová linka je značně přímočará a jednoduchá, zřejmě proto, aby zápletku pochopily děti všeho věku. Tento fakt rozhodně neocení dospělí návštěvníci kina. Lehké pomrkávání po starších divácích se tu objevuje především v podobě několika vtipných scének s Audrey Hepburn a narážek na její filmové hity jako je My Fair Lady či Snídaně u Tiffanyho.

Celý film se vlastně točí kolem jednoho jediného tématu a tím je otcovská láska, a to jak v podobě animované, tak té hrané. I tentokrát se totiž se Šmouly do boje pouští Winslowova rodina. K Patrikovi (Neil Patrick Harris) a Grace (Jayma Mays) se připojuje jejich syn Modrásek (Jacob Tremblay) a Patrikův otec Viktor (Brendan Gleeson). Poslední jmenovaný je tak trochu neřízená střela. Patrik z něho bude šedivět a my se tomu budeme pouze smát.

Tentokrát nebudeme pouze šmoulit ve všech podobách, ale zasáhne nás i Gargamánie.

I když je snímek velmi jednoduchý a předvídatelně míří ke šťastnému konci, poměrně se mu povedla hra se slovíčky. Tentokrát nebudeme pouze šmoulit ve všech podobách, ale zasáhne nás i Gargamánie. Zmínit se musím i o 3D. Většina snímků toto pozlátko pouze zneužívá, ale Šmoulové 2 se s třetím rozměrem poprali se ctí. Například s Já, padouch 2 (který si s 3D nádherně hraje) se sice srovnávat nemohou, ale i tak předvedou několik poměrně povedených kousků.

Rodinná komedie Šmoulové 2 je klasickou dětskou zábavou, která kluky i holky bezesporu pobaví a při odchodu z kina si budou pobrukovat charakteristickou ústřední melodii. Škoda jen, že se nesnažila předvést něco aspoň trochu více nápaditého a tlačila tolik okatě na pilu, co se týče otcovských a rodinných hodnot

Šmoulové 2

Šmoulové 2 1

Šmoulové 2 1

 
Šmoulové 2 2

Šmoulové 2 2

 
Šmoulové 2 3

Šmoulové 2 3

 
Šmoulové 2 4

Šmoulové 2 4

 
Šmoulové 2 5

Šmoulové 2 5

 
Šmoulové 2 6

Šmoulové 2 6

 
Šmoulové 2 7

Šmoulové 2 7

 
Šmoulové 2 8

Šmoulové 2 8

 
Šmoulové 2 9

Šmoulové 2 9

 
Šmoulové 2 10

Šmoulové 2 10

 
Šmoulové 2 11

Šmoulové 2 11

 
Šmoulové 2 12

Šmoulové 2 12

 
Šmoulové 2 13

Šmoulové 2 13

 
Šmoulové 2 14

Šmoulové 2 14

 
Šmoulové 2 15

Šmoulové 2 15

 
Šmoulové 2 16

Šmoulové 2 16

 
 
Vytvořeno 27.12.2013 18:07:12 - aktualizováno 27.12.2013 18:31:44 | přečteno 2232x | kino
load