NEDĚLE 20. VE 20 hodin - PAŘBA V BANGKOKU

Pařba v Bangkoku 5

Komedie USA, 2011, 102 min - VSTUPNÉ 70 + 1 Kč Režie: Todd Phillips Hudba: Christophe Beck Hrají: Zach Galifianakis, Ed Helms, Bradley Cooper, Ken Jeong, Justin Bartha, Jamie Chung, Todd Phillips, Mamie Van Doren, Mike Tyson, Sondra Currie, Paul Giamatti, Jeffrey Tambor, Mason Lee, Sasha Barrese, Nick Cassavetes, Nirut Sirichanya

PAŘBA V BANGKOKU

Hangover Part II, The

Pařba v Bangkoku 8

Ve filmu „Pařba v Bangkoku“ jedou Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) a Doug (Justin Bartha) do exotického Thajska na Stuovu svatbu. Po nezapomenutelné rozlučce v Las Vegas nenechá Stu nic náhodě a naplánuje zcela bezpečnou, poklidnou pozdní snídani. Jenže ne všechno se vždy děje tak, jak se naplánuje. Co se stane ve Vegas, sice může zůstat ve Vegas, ale co se stane v Bangkoku, si nedokážete ani představit. (oficiální text distributora)

www.csfd.cz

oooo O oooo

PaŘba v Bangkoku - recenze

Pařba ve Vegas byla obrovským hitem v celosvětovém žebříčku tržeb. Už po shlédnutí prvního dílu v kinech, bylo  všem  jasné, že bude téměř jistý druhý díl. Druhý díl nese český název Pařba v Bangkoku, poněvadž se celý děj přesouvá právě do tohoto prostředí. Režie se chopil kdo jiný, než Todd Philips (tvůrce prvního dílu, Road tripu, Na doraz, Mládí v trapu, Starsky a Hutch).

Pařba v Bangkoku se poměrně podobá první Pařbě, která byla orientována do prostředí kasín a města hříchu Las Vegas. Tentokrát se hrdinové vydají na svatbu Stua, která se koná v Asii, konkrétně nedaleko Thajské metropole Bangkoku. Žádné běsnění není plánované, přesto se naši hrdinové ráno probouzí s „dírou v hlavě“ a opět shánějí informace, jak se jim to asi mohlo stát. Začíná tedy pátrání po tom, co se stalo minulou noc. Ke všemu jim vše komplikuje fakt, že ztratili bratra budoucí nevěsty, kterému je teprve 16 let. Musí se tedy vydat do spárů temných čtvrtí Bangkoku, aby ho našli...

I přes to, že je děj takto okoukán a tím pádem není ani tolik originální, se tvůrci nezatěžovali tím, že by ho nějak drasticky měnili. Nechali ho ve stejných kolejích, se stejným „mužstvem“ a se stejnou zápletkou, jenž se stále hodí pro pobavení diváka. Prostředí Bangkoku, kam je film zasazen, sice působí děsně špinavě a zapadle, takže není pochyb, že je to skvělá zábava pro diváka. Diváka, který sleduje útrpnou situaci hrdinů, kteří se ocitnou na špinavé zemi, ve špinavém zapadákově. Bangkok sice nepůsobí tak hodně fajnově a „cool“ jako Vegas, ale má něco, co Vegas nemělo. A tím něčím je ta pravá atmosféra pořádných gangsterů, se kterými se hrdinové zapletou, moře špíny a pořádné hříchy. Na značnou neoriginalitu působí děj jako rozšířená verze prvního filmu, to znamená, že není tak špatný a nepropracovaný, jak by se mohlo zdát. Humor je stejný jako v jedničce, ale ne tím, že by vtipy byly totožné, je tím myšlen typ humoru a jeho neotřelost a leckdy i odvážnost. Například, místo dítěte, které měl Alan na starosti v jedničce, tvůrci do děje zasadili starého mnicha na vozíčku. Další příklad, Stu si místo vytrženého zubu nechá udělat tetování. Takovýchto více, či méně podobajících se záležitostí je zde více.

Velké procento je těženo z klasického vykreslení jedné z hlavních postav - Alana, kterého si zahrál Zack Galifianakis. Jeho postava je opět roztomile přihlouplá a dělá všechnu tu zábavu, ale ne záměrně, vždy to myslí dobře. Herecký výkon Galifianakise je ohromný a dá se říci, že herecky táhne celý film a dodává mu šťávu pro fungování. Vykreslení ostatních postav není rozdílné. Bradley Cooper si zde zahrál Phila, který je považován za jakýsi obličej filmu. Jeho výkon není žádná bomba, ale nehraje tak špatně, aby vás urazil. Jeho postava je zábavná a on sám plní svou funkci do puntíku. A do trojice hlavních představitelů se zde objevuje postava doktora Stua, kterého hraje Ed Helms. Ed Helms je postava, která ve filmu páchá všechnu hysterii, na kterou Galifianakis reaguje většinou nějakým vtipem. Takže se dá říci, že kdyby tato postava chyběla, bylo by to pro film velikou přítěží. Je však nutno dodat, že se všichni představitelé dostavili, aby nám ukázali, jak umí pařit.

Co se týká stylu natočení, tak je stejný a hromadně podobný ostatním Philipsovým filmům. Ani řemeslné stránce filmu se nedá nic vytknout, snímek má rozhodně spád a diváka ani na chvilku nenudí, ač je zde plno podobných scén a zápletek s prvním dílem, tak se jedná o kvalitní komedii, která rozhodně dokáže zaujmout.

Soundtrack je taková rozšířená verze jedničky. Najdeme zde prvky, které jsme již slyšeli a prvky, které jsou pro naše uši novým dojmem. Každopádně zde nenajdeme nic, co by naše uši nějakým způsobem rozdráždilo do nepříčetnosti.

Jedná se o nastavenou verzi jedničky, která neurazí obdivovatele prvního snímku. Pokud od filmu čekáte něco víc, než jen pouhou zábavu, tak jděte na něco jiného. Pokud své kompasy máte nastavené tak, aby střelka ukazovala za zábavou, tak vás snímek jistě nezklame. Herecké obsazení podává uspokojující výkony, a proto hodnotím 70%. P.S. Všichni jděte do kin, protože chceme Pařbu v Čechách!

V kinech od 9.6.2011

HODNOCENÍ:  70%

Pařba v Bangkoku (The Hangover Part II), Komedie, USA, 2011, 102 min

Režie: Todd Phillips

Hrají: Zach Galifianakis, Jamie Chung, Bradley Cooper, Ken Jeong, Justin Bartha, Ed Helms, Todd Phillips, Mamie Van Doren, Mike Tyson, Sondra Currie, Paul Giamatti, Jeffrey Tambor, Sasha Barrese, Nick Cassavetes

Štěpán Stahl

oooo O oooo

TRAILER:

http://www.csfd.cz/film/263121-parba-v-bangkoku/videa/

Pařba v Bangkoku

Pařba v Bangkoku 1

Pařba v Bangkoku 1

 
Pařba v Bangkoku 2

Pařba v Bangkoku 2

 
Pařba v Bangkoku 3

Pařba v Bangkoku 3

 
Pařba v Bangkoku 4

Pařba v Bangkoku 4

 
Pařba v Bangkoku 5

Pařba v Bangkoku 5

 
Pařba v Bangkoku 6

Pařba v Bangkoku 6

 
Pařba v Bangkoku 7

Pařba v Bangkoku 7

 
Pařba v Bangkoku 8

Pařba v Bangkoku 8

 
Pařba v Bangkoku 9

Pařba v Bangkoku 9

 
Pařba v Bangkoku 10

Pařba v Bangkoku 10

 
Pařba v Bangkoku 11

Pařba v Bangkoku 11

 
Pařba v Bangkoku 12

Pařba v Bangkoku 12

 
Pařba v Bangkoku 13

Pařba v Bangkoku 13

 
Pařba v Bangkoku 14

Pařba v Bangkoku 14

 
 
Vytvořeno 29.10.2011 18:51:53 | přečteno 3434x | kino
load