NEDĚLE 9. - filmový klub - 20,00 HODIN - MAMI!

Mami 9

Mommy
Mommy (Francie)
Mommy (festivalový název)
Drama / Psychologický / Kanada / Francie, 2014, 139 min
Režie: Xavier Dolan
Scénář: Xavier Dolan
Kamera: André Turpin
Hudba: Noia
Hrají: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément, Alexandre Goyette, Patrick Huard
VSTUPNÉ: členové filmového klubu 20 + 1, ostatní 80 + 1 Kč

Mami 5
Mami!

Film Mami! je příběhem dospívajícího Steva s diagnózou ADHD a jeho mámy Diane, která i přes doporučení odborníků trvá na tom, že svého syna dokáže zvládnout, a že její syn dokáže zvládnout školu. Když do jejich života vstoupí ještě utrápená sousedka Kylea, vydají se společně na hodně divokou jízdu, kdy se záchvěvy štěstí, bezpečí a spokojenosti v mžiku mění na eruptivní výbuchy násilí a hlubokou beznaděj. Nahoru a zase dolů, jak už to tak v životě bývá.(Artcam)

oooo O oooo

Mami!

Nejvyzrálejší a nejemocionálnější film od režiséra Imaginárních lásek.

Když skončila letos v Cannes oficiální projekce filmu Mami!, vypadalo to, jako by mladičký Xavier Dolan dokázal hory přenášet. Potlesk trval přes pět minut, slzy tekly proudem. Co tak oslnilo vybíravé festivalové publikum, které jindy do závěrečných titulků klidně i bučí?

Film Mami! je příběhem dospívajícího Steva s diagnózou ADHD a jeho mámy Diane, která i přes doporučení odborníků trvá na tom, že svého syna dokáže zvládnout, a že její syn dokáže zvládnout školu. Když do jejich života vstoupí ještě utrápená sousedka Kylea, vydají se společně na hodně divokou jízdu, kdy se záchvěvy štěstí, bezpečí a spokojenosti v mžiku mění na eruptivní výbuchy násilí a hlubokou beznaděj. Nahoru a zase dolů, jak už to tak v životě bývá.

Brilantní výkony hlavních protagonistů vás do příběhu absolutně vtáhnou. Originální hra s formátem obrazu pak jen podtrhuje inovativnost a kreativitu nejmladšího účastníka canneského klání, jenž okouzlil i české publikum filmem Imaginární lásky. S filmem Mami! přichází zralejší, přesvědčivější a méně spratkovský Xavier Dolan, aby dojal a nadchl široké publikum.

Do české distribuce zakoupila film Mommy společnost Artcam ve spolupráci s Asociací slovenských filmových klubů.

Mami

Mami 2

Mami 2

 
Mami 10

Mami 10

 
Mami 1

Mami 1

 
Mami 3

Mami 3

 
Mami 5

Mami 5

 
Mami 4

Mami 4

 
Mami 7

Mami 7

 
Mami 9

Mami 9

 
Mami 6

Mami 6

 
Mami 8

Mami 8

 
 
Vytvořeno 28.10.2014 20:52:58 - aktualizováno 28.10.2014 21:07:30 | přečteno 725x | kino
load