NEDĚLE 21. - 20,00 HODIN - VRTĚTI ŽENOU

Vrtěti ženou 5

Velká Británie  - Hysteria
Francie  -  Oh My God!
Romantický / Komedie / Historický
Velká Británie / Francie / Německo / Lucembursko, 2011, 100 min
Režie:  Tanya Wexler
Hrají:  Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Rupert Everett, Felicity Jones, Jonathan Pryce, Tobias Menzies, Gemma Jones, Anna Chancellor, Jules Werner, Sheridan Smith, Leila Anais Schaus, Ashley Jensen  

Vrtěti ženou 2
Vrtěti ženou

Příběh mladého lékaře Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy) se odehrává ve viktoriánské Anglii. Pokrokovému Mortimerovi vadí, že většina nemocnic ignoruje nejnovější lékařské teorie a výzkumy a nadále léčí pacienty pomocí pijavic a pouštěním žilou. Když ho vyhodí z posledního místa, skončí jako zaměstnanec Dr. Roberta Dalrympleyho (Jonathan Pryce), který se specializuje na léčbu žen trpících "hysterií". Doktor Dalrympley spolu se svým nejlepším přítelem (Rupert Everett) jsou k novým metodám léčení naopak velmi otevření a každý experiment a novinku vítají s nadšením. Společně sestrojí důmyslný nástroj /vibrátor/, který ženám podivuhodně rychle a efektivně umožňuje dosáhnout vytoužené úlevy a klidu... Zakrátko se zpráva o jejich zázračném přístroji roznese a čekárna jejich ordinace je stále plná „hysterických“ žen, které chtějí pomoc. Jediná žena, která v převratný vynález nemá důvěru je svobodomyslná a feministicky založená Charlotta (Maggie Gyllenhall), dcera lékaře Dalrympleyho. A právě do ní se Mortimer beznadějně zamiluje…

(oficiální text distributora)

oooo O oooo

Recenze: Vrtěti ženou [Hysteria] - 70%

Skoro pravdivý příběh o tom, jak byl ve viktoriánské Anglii vynalezen první vibrátor.

Trailer i rozjuchaný český název se snaží diváka přesvědčit o tom, že jde o rozvernou taškařici s břitkým britským humorem, což je pravda jen z poloviny.

Ano, větší část filmu (takových 60-70 procent) je o tom, jak Hugh Dancy s Rupertem Everettem vynalézají vibrátor a Jonathan Price se ho snaží delikátně aplikovat na své pacientky, které se u něj léčí s hysterií. Obzvlášť zábavný je Rupert Everett jako viktoriánský techno-geek, který je fascinován nejen vibrátory, ale také telefony a dalšími supernovinkami.

V této vtipné části filmu ovšem téměř nijak nefiguruje hlavní ženská hrdinka Maggie Gyllenhaalová (v jejíž rodině o pohlavní stimulaci nikdy nebyla nouze).

Maggie Gyllenhaalová je protagonistkou druhé dějové linie filmu, o ženě, která je na svou dobu příliš emancipovaná a příliš hodná k ubohým sirotkům, takže ji systém nechápe a chce ji zničit. A Hugh Dancy si ji nakonec vezme (poté, co se z nevysvětlitelného důvodu jen tak rozejde se svou hodnou, krásnou a nepsychopatickou snoubenkou).

V této druhé dějové linii (o které trailer zcela mlčí, ale představuje téměř polovinu filmu) je podstatně méně humoru (dokonce se zápletka točí kolem toho, že Gyllenhaalové má být chirurgicky odstraněna děloha) a velmi špatně zapadá do rozjuchané komedie o vibrátorech.

Nevím, nakolik je postava Gyllenhaalové založena na skutečných událostech, ale kdyby byl celý film byla jen odlehčená (a z 90 procent zjevně smyšlená) komedie o vibrátorech, měl bych z toho podstatně lepší dojem, než v této podobě.

František Fuka

http://www.fffilm.name/2012/04/recenze-vrteti-zenou-hysteria-70.html

Vrtěti ženou

Vrtěti ženou 1

Vrtěti ženou 1

 
Vrtěti ženou 2

Vrtěti ženou 2

 
Vrtěti ženou 3

Vrtěti ženou 3

 
Vrtěti ženou 4

Vrtěti ženou 4

 
Vrtěti ženou 5

Vrtěti ženou 5

 
Vrtěti ženou 6

Vrtěti ženou 6

 
Vrtěti ženou 7

Vrtěti ženou 7

 
Vrtěti ženou 8

Vrtěti ženou 8

 
Vrtěti ženou 9

Vrtěti ženou 9

 
Vrtěti ženou 10

Vrtěti ženou 10

 
Vrtěti ženou 11

Vrtěti ženou 11

 
Vrtěti ženou 12

Vrtěti ženou 12

 
 
Vytvořeno 21.9.2012 21:37:53 | přečteno 1882x | kino
load