Turistická trasa Slavičín - Hložecká kaple

Modrá turistická značka

Modrá turistická značka:
Značka vychází od autobusové zastávky Radnice ve Slavičíně na ulici Osvobození, z ulice Osvobození odbočuje na křižovatce na ulici K. Vystrčila, směr Val. Klobouky. Po levé straně zde míjí čtvrt Vlára Na vrcholu kopce značka odbočuje ze silnice vpravo k lesíku a dále pak polní cestou mírným klesáním do místní části Slavičín-Divnice.
U kamenného kříže, v místě u železničního nadjezdu, odbočuje vlevo na silnici a souběžně s ní prochází Divnicemi. Napravo, v malé vzdálenosti od železničního nadjezdu, míjí sochu sv. Jana Nepomuckého, kulturní nemovitou památku. Po pravé straně míjí náves s kaplí. Vedle kaple stojí sousoší Mariánského sloupu, sv. Tekly a sv. Floriána. Na konci obce odbočuje od silnice vpravo stoupáním na hřeben a odsud pak dolů do místní části Slavičín-Bohuslavice nad Vláří.
V obci pokračuje po pravé straně řeky Vláry, kterou přechází mostem na konci obce. .Dále vede podél železniční tratě do Popova, jedné z částí obce Štítná-Popov. Prochází obcí, na návsi vedle kaple, stáčí se vlevo a stoupá k lesu až k samotě Měřička a dále na hřeben masívu předhůří Hložeckých Bílých Karpat s vrcholy Vysoká (642 m) a Jeleňovská (664 m).
Modrá turistická značka končí u Hložecké kaple, kde prochází červená turistická značka.

Zimní pouť u Hložecké kaple (popis cesty)

Vytvořeno 3.11.2009 20:22:52 - aktualizováno 26.1.2010 15:54:23 | přečteno 5830x | Marie Rumplíková
load